IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За щангите са си виновни щангите, а не Софарма
    Те са пример за типичния нашенски манталитет да прехвърляме вината на друг

    Поздрави!
    Единствената ми препоръка: Консумирайте алкохолни напитки в умерени количества

    Коментар


    • Аз пък много благодаря на момчетата, които осигуряват ликвидност на 4.27 ...очаквах цената да падне като има официална оферта продава за 10-ки милиони, но явно вярата е по-силна от логиката... успех на купувачите

      Аз за последно вярвах безрезервно в акция , която се казваше ПЧБ ...беше супер яка банка, но ....та загубата ми там е от най-ценните ми уроци

      Коментар


      • Аз ще взема да се включа в дискусията като страничен наблюдател, до тук и за мен над 4 кинта ми се виждаше скъпичко. Чаках за 3,8 ама здраве за малко. Мисля че компанията има потенциал да се развива, това което не ми беше много по вкуса беше, че цената изпреварваше развитието и затова и все още нямам тук... Мажо, не маджо все некъде требва да влезне човек. Следя акцията, като потенциалана да ми влезне в портфейла някога... Успех на всички по-малко препирни и повечко фактология пожелавам
        Last edited by pepe1234; 07.11.2017, 11:42.

        Коментар


        • Грую, за първите точки съм ОК. Но една малка забележка за пост-скрипта - хващам се на бас, че споменатия баш бос е най-много най-големия миноритар на тази компания, а може и даже да не е! А оттук разликата вече огромна - не мисля на нашата борсичка да има скоро такъв случай.

          Коментар


          • Момчета (дами),
            Предизвикахте ме и аз да се включа с моите 5 секунди драскане. нека да стартирам от изясняване на собствената си позиция - нямам акции тук, считам компанията за добра и бих се включил, ако слезе на около 3 лева, ако не слезе, няма да се качвам на ракетата нито на 4, нито на 5, нито на 7 лева.
            Сега за нещата от последните няколко страници:
            1. Определено сте се заформили като секта, което е безумно - не ме бърка принципно, аз, за разлика от сектантите, не блоквам никого и чета почти всички коментари, без откровените чаршафи и елементарното заяждане. Хубава е кацията, спор няма, но чак пък толкова да се кланяте на чича ви Оги - айде, няма нужда
            2. Оги-то може и да е нелош мажо, но определено не е добър мажо (то си зависи и от фона де) - примерите са давани по-долу, няма да ги повтарям. За мен скандалът с Бг щангите от 2000 година е повече от показателен - още тогава тази компания трябваше да е разпарчетосана и убита от съдебни дела, но все пак живеем в страната на неограничените възможности, където царица е парица... За вестникарския му бизнес няма да отварям реч
            3. Дитирамбите принципно са излишни - който е влязъл на връх през 2007, още не е избил и половината от парите си тогава, а между тогаващния оптимизъм и сегашния не виждам особена разлика.
            4. Разбирам позицията на много от хората, които са купили около 2 кинта и сега се кефят - то и аз съм се кефил в такива случаи, но това не е замъглявало съзнанието ми, че видите ли акцията е мега, хипер, ултра, гига и т.н. Ако лайното шибне вентилатора догодина, покрай сухото ще гори и суровото, а и този филм сме гледали неведнъж. Не съм апокалиптик, желая успехи, но и трезва преценка.

            П.С. Веднъж бях на едно корпоративно събиране на много по-голяма организация от Софарма, та там баш босът каза - нашите акционери искат еди колко си възвращаемост, ако ние не им я осигурим, те ще продадат акциите си тук и ще се преместят другаде, а ние ще трябва да свиваме персонала и да ограничаваме експанзията - нищо лично, просто бизнес. Това естествено важи за нормалните страни и борси, у нас се очаква друг да вади кестените от огъня, а на акционерите гледаме като на добитък в скотобойна - могат да се надяват само заколението да е хуманно, а преди това да хапнали някой дивидентец или капиталова печалбичка, но не и да ни влияят на решенията, щото аз съм бос-а бре, ей
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Пичове, не ми се рови ....колко са средногодишните продажби на табекса ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                +1
                Г-н Донев каза какво мисли да направи, което подкрепям изцяло.
                Развитието на Софарма и Софарма трейдинг е отлично - всички го виждат !!!
                Акционер съм от години и ще продължа да съм такъв.
                Днес мисля още да купя като допълнение на вчера!!! Следващите дни пак !!!
                +1

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Хубава утрин на всички!
                  Чудесно е това с блокирането. Сега, както пропускам кафявите медии на 6i6i, така успешно ще пропускам и кафявите коментари на неговите поклонници и други тролове, орки и хейтъри! Моля избягвайте да ги цитирате...

                  Така няколко думи относно последните новини.

                  Излязъл чичо Оги и обявил цена, е? Да вярно, за мен бе по-коректно това да направят Ромфарм, а не да ми се крият по сенките, НО какво имахме до сега...едни брокери си шушнеха тихичко и потайно в офиси, мечтаеха си за цени 3,5-3,6 и стискайки заплатката си от хиляда лева, се зачервяваха и притесняваха ако някъде нещо излезе - ГОЛЯМА ТАЙНА. Е нищо не направиха!
                  Сега излезе г-н Донев и ясно обяви исканата цена. Каза че той и Софарма ще купуват декември, което трябва да ни говори доста и също каза, че няма интерес да взима целия пакет, т.е. покани и други желаещи да се включат.(Сигурен съм ако бе взел целия пакет, че пак троловете щяха да намерят кусур, че е съборил цената и си е купил евтино на 4,3 и как ни бил извозил като при Севто и т.н.).

                  Ясно , открито, публично - каквато е Софарма АД!!!

                  Акционер съм в компанията през последните 7-8г. и от срещите ми с г-н Донев знам, че щом е казал нещо или е споделил за даден проблем, вече е два хода напред и има решение, я ще извика топ 5 на банките на работна закуска и ще ги покани да се включат. Предполагам за тях една дивидентна доходност от 3% е по-добре от това да плащат за спящ кеш на БНБ. Я някои ПФ-та ще се сетят че сега е шанс да добавят в портфейлите си нещо читаво на мястото на свързаните, които трябва да разкарат. Я нещо друго....нека не се мешаме на големите
                  Важното за мен е строителството на 2 нови завода, ръст на печалбите, подем в Сърбия, който може да дублира резултатите в БГ и накрая ще отделят ср-ва и да накипрят Момата от Търново .


                  Така, че споко - отпуснете се и гледайте мача!

                  +1
                  Г-н Донев каза какво мисли да направи, което подкрепям изцяло.
                  Развитието на Софарма и Софарма трейдинг е отлично - всички го виждат !!!
                  Акционер съм от години и ще продължа да съм такъв.
                  Днес мисля още да купя като допълнение на вчера!!! Следващите дни пак !!!

                  Коментар


                  • Хубава утрин на всички!
                    Чудесно е това с блокирането. Сега, както пропускам кафявите медии на 6i6i, така успешно ще пропускам и кафявите коментари на неговите поклонници и други тролове, орки и хейтъри! Моля избягвайте да ги цитирате...

                    Така няколко думи относно последните новини.

                    Излязъл чичо Оги и обявил цена, е? Да вярно, за мен бе по-коректно това да направят Ромфарм, а не да ми се крият по сенките, НО какво имахме до сега...едни брокери си шушнеха тихичко и потайно в офиси, мечтаеха си за цени 3,5-3,6 и стискайки заплатката си от хиляда лева, се зачервяваха и притесняваха ако някъде нещо излезе - ГОЛЯМА ТАЙНА. Е нищо не направиха!
                    Сега излезе г-н Донев и ясно обяви исканата цена. Каза че той и Софарма ще купуват декември, което трябва да ни говори доста и също каза, че няма интерес да взима целия пакет, т.е. покани и други желаещи да се включат.(Сигурен съм ако бе взел целия пакет, че пак троловете щяха да намерят кусур, че е съборил цената и си е купил евтино на 4,3 и как ни бил извозил като при Севто и т.н.).

                    Ясно , открито, публично - каквато е Софарма АД!!!

                    Акционер съм в компанията през последните 7-8г. и от срещите ми с г-н Донев знам, че щом е казал нещо или е споделил за даден проблем, вече е два хода напред и има решение, я ще извика топ 5 на банките на работна закуска и ще ги покани да се включат. Предполагам за тях една дивидентна доходност от 3% е по-добре от това да плащат за спящ кеш на БНБ. Я някои ПФ-та ще се сетят че сега е шанс да добавят в портфейлите си нещо читаво на мястото на свързаните, които трябва да разкарат. Я нещо друго....нека не се мешаме на големите
                    Важното за мен е строителството на 2 нови завода, ръст на печалбите, подем в Сърбия, който може да дублира резултатите в БГ и накрая ще отделят ср-ва и да накипрят Момата от Търново .


                    Така, че споко - отпуснете се и гледайте мача!

                    Last edited by tony1975; 07.11.2017, 06:34.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Netware5
                      Нещо си се объркал. Приключих с ПИБ на печалба преди една година (последна продажба на 31.10.2016). Малко съжалявам, защото изпуснах голямото движение нагоре, но такъв е живота. Оставих си 65 (шестдесет и пет) акции защото съм им клиент и искам да съм макар и формално акционер. Така че не ме давай за пример, за който не съм подходящ, моля.
                      Mога само да те поздравя за това. По принцип дитирамбите за п/е и п/б са преобладаващи сред мастерите на манипулацията, без да се замислят че са във връзка с други фактори, като никой от тях не иска да спомене какво е отношение (соб. капитал)/(актив) или други касаещи риска. и колко собств. капитал не е хартиен и т.н. Ами те до преди известен период бяха с офшорни участия, добре че дойдоха евро-норми някакви та да си поочистят кап. структура, за какво осветляване говорим изобщо там,.!? айде да не ставаме пак лоши, да приказваме излишно, Но си позволих да го кажа, защото си от малкото които независимо дали имат ли нямат картоните, се придържаш към реалността, без характерната за имащите "манипулативност". Нека се знае това, а не само да ни бутат сред "лошите" и "гадните". Нали така - бфб е за "умните и красивите"?!
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Имам малко акции от тук и трейдинга ма понеже традиционно не ходя на инвеститорски сборища да питам:

                        Кога се очаква да завали тук златния американски дъжд ?
                        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                          Понеже намеси и Бенджи, нека Бенджи да ти каже.
                          Новите колеги се дразнят на това, че например Монти говори как ще се срине небето, но БТХ и ГАГБТ ще го позлатят ....Нет стана и той апокалиптос, но виж любимата му ПИБ .... ще купи Голдман Сакс и Дж.П.Морган /да не се бърка с "Капитан Морган" / .... a и 50% от HSBC .... Тащунко с тоя ник и той ще срива света но ЦКБ ще му купи още 7-8 апартамента .... ако някой забравям да не ми се сърди .... Затова се дразнят хората .... иначе има и аргументирани мнения .... преди време ми хареса едно на Минка, което подкрепям почти изцяло, като мисля, че само мааааалко тайминга и избързва.
                          Та без да ви се бъркам на спора, фенклуба на чичо Оги има право да се сърди на цитираните другари, защото техните мажоритари не са по-големи убавци ...
                          Нещо си се объркал. Приключих с ПИБ на печалба преди една година (последна продажба на 31.10.2016). Малко съжалявам, защото изпуснах голямото движение нагоре, но такъв е живота. Оставих си 65 (шестдесет и пет) акции защото съм им клиент и искам да съм макар и формално акционер. Така че не ме давай за пример, за който не съм подходящ, моля.
                          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                          Коментар


                          • Виждам днес доста сте спорили Само да добавя че аз лично харесвам Софарма и няма как да съм под общ знаменател с някой от изброените по долу. Това че виждам риск от неразбиране между ромите и големите играчи за пакета е едно, но ако големите се разберат за пакета е съвсем различна ситуация. А ако Софарма тръгне нагоре мисля се досещате как ще се отрази на целият пазар

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              Е разбрахме се ,че мажо ги класираме по скалата на най малкото зло в момента ....
                              Както казваше Костов, гласувах с отвращение ...
                              Да ... Дано повече мажовци имат повече "моменти" .....че .... лошо....
                              Life won't wait for you.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                                А, верно ... това го забравих ...
                                Е разбрахме се ,че мажо ги класираме по скалата на най малкото зло в момента ....
                                Както казваше Костов, гласувах с отвращение ...

                                Коментар

                                Working...
                                X