IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Нека си тежи... да не е длъжен да праща Софикс на луната Погледни го от хубавата му страна - учим се на търпение
    Keep going ...

    Коментар


    • Батя, струва ми се рано за такава оценка... не знам с каква информация разполагаш, но едва ли е същата като на г-н Донев. Аз лично само след края на играта ще мога да преценя как си е изиграл картите.
      Keep going ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        Моите дълбоки уважения към г-н Донев, но тук сделката с Ромфарма не я изпече както трябва. Не може да са продавали на дребно до 4 лв. и след това да им купим 23 млн. бройки на по-висока цена. Аз лично купих едва 20% от количеството което бих купил ако беше структурирана по-добре сделката.. на по-добра цена и с клауза "всичко или нищо"!
        А много други играчи въобще дори се отказаха да го последват с покупки на 4,27 и затова увиснаха тия 10 млн. акции и не знам до кога ще тежат тук...
        Не ми се вярва Донев да не е направил сметката но докато не се отпуши Софарма наистина тежи на целият пазар. На по ниска цена щеше да е по бързо изкупуването но все пак и продавачът трябва да е съгласен а не съм напълно убеден че те са искали да продават по надолу.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
          Моите дълбоки уважения към г-н Донев, но тук сделката с Ромфарма не я изпече както трябва. Не може да са продавали на дребно до 4 лв. и след това да им купим 23 млн. бройки на по-висока цена. Аз лично купих едва 20% от количеството което бих купил ако беше структурирана по-добре сделката.. на по-добра цена и с клауза "всичко или нищо"!
          А много други играчи въобще дори се отказаха да го последват с покупки на 4,27 и затова увиснаха тия 10 млн. акции и не знам до кога ще тежат тук...
          Едва ли г-н Донев е виновен ,че не можа да ги наведе достатъчно .
          Просто Ромфарма си казаха ,че не са на зор и не продават на всяка цена като Грамърси или Любо Пъпката .
          А и тече паралелно 1 кампания как Софарма е супер подценена и какви отлични текущи резултати постига - тогава защо да намаляваш цената на нещо ,което е "обречено" да расте ?
          Богат - глупав няма. а и парите са си техни - не са обществени като на някои фондове.

          Коментар


          • Бих купил още 5-6к около 4.10-15, ама да видим дали ще ме огрее

            Коментар


            • Моите дълбоки уважения към г-н Донев, но тук сделката с Ромфарма не я изпече както трябва. Не може да са продавали на дребно до 4 лв. и след това да им купим 23 млн. бройки на по-висока цена. Аз лично купих едва 20% от количеството което бих купил ако беше структурирана по-добре сделката.. на по-добра цена и с клауза "всичко или нищо"!
              А много други играчи въобще дори се отказаха да го последват с покупки на 4,27 и затова увиснаха тия 10 млн. акции и не знам до кога ще тежат тук...

              Коментар


              • Позаспахте малко ,тук нивото 4,27 вече на съпротива ли ще се превърне......

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  - как финтирах цялата държава с ороцетама на щангистите 2000 г и никой копче не ми каза за замърсените лекарства, за които в щатите като минимум щяха да ми разкостят бизнеса до 0
                  Сега, пак ние ше плащаме глобите - 250К след "помилването" ...

                  Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  - как определих цената на 4,27 като отговор на Върховния въпрос и т.н.
                  И пак... никой копче не казва.

                  Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Да ни е жив и здрав и да пише - ще четем с удоволствие
                  А дано..., ама надали...

                  п.п. Ако се престраши..., ще е забавно!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
                    https://www.investor.bg/imenata-na-b...omiana-251964/

                    Очакванията на "Софарма" за "пълна промяна"

                    Резултатите на фармацевтичната компания през 2017 г. са най-добрите след кризата, коментира пред Investor.bg изпълнителният ѝ директор Огнян Донев
                    Годината беше по-скоро еволюционна, ако мога да кажа така. Революционна ще бъде годината, ако това се случи, разбира се, в която “Табекс” ще бъде регистриран в Американската агенция за храните и лекарствата (FDA)", коментира Донев в интервю пред Investor.bg, в което се опита да обобщи каква беше 2017 г. за фармацевтичната компания.
                    А дано, ала грозния чарт ( и маркет кап) засега подсказват всичко друго но не и идваща революция...

                    https://www.finviz.com/quote.ashx?t=ACHV&ty=c&ta=1&p=d

                    Коментар


                    • https://www.investor.bg/imenata-na-b...omiana-251964/

                      Очакванията на "Софарма" за "пълна промяна"

                      Резултатите на фармацевтичната компания през 2017 г. са най-добрите след кризата, коментира пред Investor.bg изпълнителният ѝ директор Огнян Донев
                      Last edited by dici; 25.12.2017, 15:24.

                      Коментар


                      • Лобос, не го мисли ти Фортис, той наливаше десетки хиляди хартии още на цени по 1,50 че може и по-ниско, (y) Е кажи как ще го уплашиш, точно сега, когато боса на трейдинга е бос на годината, а е и казал, че няма да намаля деведента !? Пък цената е точно 5 пъти оттогава. Виж и чарта на хартията (трейдинга) - много стабилна във времето, дивидент редовен, (щото да има и за майчето, иначе откъде таква печлаба) и с една дума - форти може се пенсионира в тая позиция, без да му мига окото и стига е ритал буците (щото болят ако ги уцелиш с големия пръст)
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Братле наливаш едни кинти дори и ти самият не разбираш кво правиш?
                          Мислиш ,че като купуваш Фармата е не знам кво не се ли замисляш защо ми продават?
                          Направил си добър портфеил ама на кой ще го натовариш ,тва че си далгосрочен е тапо или взимаш парите или го духаш

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                            щом ти е важна доходността - харчи си нея за семейство, кола, жилище, инвестиции и каквото се сетиш
                            Щом не важна тя за кво си на борсата ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                              Фортисс не важно колко е портфейла важна доходността и затворени сделики ,ти дали си затвориш добре портфейла ,все пак стана в 3 заранта да честитиш рожденият ден на Чичо
                              Тва си е направо сектанско да следиш кой кога има рожден ден
                              щом ти е важна доходността - харчи си нея за семейство, кола, жилище, инвестиции и каквото се сетиш

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                                Честит Рожден Ден на Донев и от мен! Много здраве и успехи във всички бизнеси ! Пазара гласува огромно доверие и вярвам че то ще бъде възнаградено във времето!
                                +1

                                Коментар

                                Working...
                                X