IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
    Колеги, акцията ще се отплати богато на най-търпеливите. Акционерите на Химимпорт и ЦКБ миналата година бяха в същото положение както са акционерите тук - всичко лети, а тук гледаш отстрани. Като хвръкне тапата, което ако се движи така пазара, едва ли ще е в далечно бъдеще, ще литне и тук. Аз моите съм ги сложил във фризера, както казваше колегата съфорумец Сашко Засега се наслаждавам на другите ми позиции
    А не е ли по-разумно като не очакваш скоро ръст тук,да ги продадеш и след ралито на другите позиции да влезеш пак тук.Аз нямамм тук,основно съм в ХИМ, и смятам след ралито там,да вляза тук.Не е препоръка...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
      Колеги, акцията ще се отплати богато на най-търпеливите. Акционерите на Химимпорт и ЦКБ миналата година бяха в същото положение както са акционерите тук - всичко лети, а тук гледаш отстрани. Като хвръкне тапата, което ако се движи така пазара, едва ли ще е в далечно бъдеще, ще литне и тук. Аз моите съм ги сложил във фризера, както казваше колегата съфорумец Сашко Засега се наслаждавам на другите ми позиции
      Хората луди станаха да търчат напред назад, ту продават някъде и купят тук или пък хукнат другаде къде хвърчи нагоре..

      Коментар


      • Колеги, акцията ще се отплати богато на най-търпеливите. Акционерите на Химимпорт и ЦКБ миналата година бяха в същото положение както са акционерите тук - всичко лети, а тук гледаш отстрани. Като хвръкне тапата, което ако се движи така пазара, едва ли ще е в далечно бъдеще, ще литне и тук. Аз моите съм ги сложил във фризера, както казваше колегата съфорумец Сашко Засега се наслаждавам на другите ми позиции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
          http://epicenter.bg/article/Delyan-P...-ni/144794/2/0 Делян Пеевски: Ще продължа да разобличавам олигарсите Прокопиев, Дончев и Донев,ограбили страната ни
          Това по-скоро го копирай в темата "Бисери и вицове". Господин #Кой да го беше публикувал в сайта неновините. За там е това излияние.

          Коментар


          • http://epicenter.bg/article/Delyan-P...-ni/144794/2/0 Делян Пеевски: Ще продължа да разобличавам олигарсите Прокопиев, Дончев и Донев,ограбили страната ни

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
              Тук май развръзката предстои тази седмица.
              Празни приказки май.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                всичко е нормално
                компанията работи възходящо
                какво повече?
                Как какво - Шиши го е подпукал яко напоследък. А като си спомня какво се случи с последния честен частник, когото Дебелян подпука...
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                  всичко е нормално
                  компанията работи възходящо
                  какво повече?
                  Ами ръст на цената на акцията,какво друго...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                    Мнооого лоша шега изигра тук сделката с пакета. Един ден и тук ще огрее.
                    Ами началникът реши да прави румънците богати,иначе досега да е минала.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                      Мнооого лоша шега изигра тук сделката с пакета. Един ден и тук ще огрее.
                      всичко е нормално
                      компанията работи възходящо
                      какво повече?

                      Коментар


                      • Мнооого лоша шега изигра тук сделката с пакета. Един ден и тук ще огрее.
                        The strongest stand last.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от psa Разгледай мнение

                          Няма как да се съглася! "Приходите от продажби за 2017 година се увеличават с 13% спрямо 2016 година в т.ч. 3% ръст на продажбите за вътрешен пазар и 20% ръст на продажбите за износ."
                          За мен по- важно е, че декември показва ръст в България, а знаем за промените в здравеопазването и наместването на интересите в този апетитен сектор. Надявам се посоката да е тази.
                          Навън след стабилизирането на петрола, на Русия и донякъде Украйна, проблеми не виждам. Напротив макар и не с темповете с които ми се иска се развиват новите пазари, а за зад океана не ми се и мисли ако стартираме, че г-н Донев ще трябва да се пенсионира, а това не е добре
                          20% ръст на продажбите за износ са благодарение на засилване на рублата спрямо лева , а не на повече продажба на стока.

                          http://www.xe.com/it/currencycharts/...to=RUB&view=2Y

                          От Май 2017 обаче рублата обръща тренд и ръст на продажби започна да се изпарява .

                          Ще съм много благодарен ако някой ме опровергае с факти, че има реален ръст на продажба като пазарен дял в Русия и Украйна.

                          За сега крепим положение (покачване на петрол) , но да разчитаме на Русия дългосрочно е много рисково.

                          Американският пазар - най-рано продажби 2019, а това е най-конкурентния пазар, където д-во няма никакъв опит.
                          Изписа се много за трагичният партньор там, няма какво да добавя ...еми трябва да вярваме на чудеса...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                            Уведомяваме Ви , че за месец декември 2017 година СОФАРМА АД реализира ръст в продажбите си с 21% спрямо същия месец на предходната година в т.ч. със 73% ръст на продажбите за вътрешен пазар и 4% ръст на продажбите за износ.

                            Приходите от продажби за 2017 година се увеличават с 13% спрямо 2016 година в т.ч. 3% ръст на продажбите за вътрешен пазар и 20% ръст на продажбите за износ.
                            Очаквам за 2018 продажбите да нараснат с 8 - 12% спрямо 2017 !!!

                            Коментар


                            • Леята беше максимално надценена и отслабването й през последния месец, заедно с пропадането на гривната в края на годината е причината да се отчете вероятно по-нисък номинален износ. През 2016 и рублата отслабна с 10% спрямо еврото, поскъпването на което всъщност води до някои ефекти при износа. Но наистина не съм запознат по какви валути смятат, само предполагам, понеже за Русия доларът беше по-популярен.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

                                Тук винаги ме учудва големият оптимизъм за бъдещето на компания, а резултати показват, че ръст на външни пазари се изчерпва (4% ръст на продажбите за износ). В последно време се репортва вътрешния ръст , но това няма да реши проблема на голяма компамия като Софарма ... така, че Ромите и кривите договорки на чичо с тях не са вече големия проблем.


                                Още имам .
                                Не е препоръка
                                Няма как да се съглася! "Приходите от продажби за 2017 година се увеличават с 13% спрямо 2016 година в т.ч. 3% ръст на продажбите за вътрешен пазар и 20% ръст на продажбите за износ."
                                За мен по- важно е, че декември показва ръст в България, а знаем за промените в здравеопазването и наместването на интересите в този апетитен сектор. Надявам се посоката да е тази.
                                Навън след стабилизирането на петрола, на Русия и донякъде Украйна, проблеми не виждам. Напротив макар и не с темповете с които ми се иска се развиват новите пазари, а за зад океана не ми се и мисли ако стартираме, че г-н Донев ще трябва да се пенсионира, а това не е добре

                                Коментар

                                Working...
                                X