IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
    един въпрос (не съм чел скоро подробно всичко какво е изписано тук)
    верно ли имат тук 33.8 М изкупени собствени акции ? това нарастване на се дължи на дяла Ромската фарма сигурно ? 13-14М акции са изкупили за година, т.е. към 55 М лв?
    чети -"Обратно изкупените собствени акции са 9,032,980 броя в размер на 33,834 х.лв. (31.12.2016 г.: 5,813,580 броя в размер на 19,501 х.лв.). Към 31.12.2017 г. дружеството няма акции държани от негови дъщерни дружества (31.12.2016 г.: 151,166 броя);"-

    -различават ли се цифрите?
    Last edited by inta53; 01.03.2018, 20:04.

    Коментар


    • един въпрос (не съм чел скоро подробно всичко какво е изписано тук)
      верно ли имат тук 33.8 М изкупени собствени акции ? това нарастване на се дължи на дяла Ромската фарма сигурно ? 13-14М акции са изкупили за година, т.е. към 55 М лв?
      "the trend is your friend until the end..."

      Коментар


      • Не е далеч момента, когато само Софарма трейдинг ще мине 1милиард приходи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          тези няколко думи подписани от г-жа Виячева правят вечерта ми чудесна!

          "София, България, 1 март, 2018 година – Група Софарма (3JR:„БФБ – София“, SPH: Warsaw Stock Exchange) отчете за първи път над 1 милиард лева приходи от продажби за 2017 година отбелязвайки ръст от 15.9%. За същия период Групата реализира 25.4% ръст на оперативната печалба, 17.5% ръст на EBITDA. Нетната печалба намалява с 16.1% поради липсата на еднократни сделки довели до изключително високи финансови приходи, каквито бяха на лице през 2016 година.
          През изминалата година към Групата се присъединиха редица дружества, сред които и Лековит, Сърбия и аптечната верига ФармаСтор, България. Предстои процес на интеграция и на двете структури и постигането на синергия във всички направления на дейността."
          за 2018г очаквам приходи 1,2 милиарда лева и EBITDA 100 мил лева

          Коментар


          • тези няколко думи подписани от г-жа Виячева правят вечерта ми чудесна!

            "София, България, 1 март, 2018 година – Група Софарма (3JR:„БФБ – София“, SPH: Warsaw Stock Exchange) отчете за първи път над 1 милиард лева приходи от продажби за 2017 година отбелязвайки ръст от 15.9%. За същия период Групата реализира 25.4% ръст на оперативната печалба, 17.5% ръст на EBITDA. Нетната печалба намалява с 16.1% поради липсата на еднократни сделки довели до изключително високи финансови приходи, каквито бяха на лице през 2016 година.
            През изминалата година към Групата се присъединиха редица дружества, сред които и Лековит, Сърбия и аптечната верига ФармаСтор, България. Предстои процес на интеграция и на двете структури и постигането на синергия във всички направления на дейността."

            Коментар


            • Нетната печалба намалява с 8,9 млн. лв. или със 16%, до 46,1 млн. лв. през 2017 г. в сравнение с 54,9 млн. лв. през 2016 г. Двете основни причини за това намаление са отразените през 2016 г. печалба от продажбата на цялото участие на Групата в сръбското дружество Иванчич синове д.о.о., както и печалбата от придобиването на асоциираното дружество Доверие Обединен Холдинг АД.

              но: Към края на март инвестицията от 51% в дружеството Иванчич синове д.о.о е оценена на 5.739 млн. лв., показва справка в отчета на "Софарма". Източник на "Капитал" от Сърбия коментира, че обект на продажба е не само мажоритарният дял от 51% на "Софарма", но и делът на сръбските им съдружници, като цената за 100% от компанията е двуцифрена сума в евро.

              печалбата от придобиването на асоциираното дружество Доверие Обединен Холдинг АД ???
              Last edited by Innocent; 01.03.2018, 16:19.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                Но пък хартии - бол
                як аватар
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tony
                  Няма отчет, няма протокол от оса...
                  Но пък хартии - бол
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    нека направим едно малко уточнение - Ромфарм нямат никаква цена, те никъде не са заявявали открито абсолютно нищо!
                    Има една цена, която Чиче си я рече и отсече, и толкова. На тази цена купи само Чиче и няколко верващи. След като Чиче изгърмя набързо патроните, а сектата на верващите не се разрастна, то няма никакви сделки и цената, обявена от Чиче (подчертавам от Чиче) вече е само мираж и сделки на нея не се сключват.

                    Това са фактите, останалото са алабализми как реинвестирали, дрън-мрън и дивиденти на шестмесечие плюс обратно, ама друг път. А нищо не му пречеше на Чиче да иде при Цингофарм и да им рече - пичуи, имам тук едни мЕлЕони, кво ще речете да ми дадете вашето пакетче на 3,50 (примерно) и всеки по живо, по здраво - вие с печалба, аз с пакетче, пък после ще се оправям с цацата и ще я захарсвам с мечтоте за светло бъдеще, докато търся друг баламурник да му харижа пакета. Но кой съм аз, че да давам акъл на Чиче и на сектата - бетер сбирка на актива на герП или комундетата станахте!
                    Много цветист коментар, разсмях се искрено !!!! и Лайквам въпреки че културата на лайката не ми е позната
                    Давам обаче и следният коментар за помирение на враждуващите: на борса като БФБ, какво друго остава освен сектоформиране? Публична тайна е че от сектантите миниатюрна част се терзае вечер до 11:00 на Баш пазарите ..... дано доживеем момента когато , Ич няма да гледаме навън а ще се радваме на супер оборот и мега-кап компании на БФБ. Имаше такива наченки пред 10 години, но ... политическата конюнктура нека друг да изкоментира

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      нека направим едно малко уточнение - Ромфарм нямат никаква цена, те никъде не са заявявали открито абсолютно нищо!
                      Има една цена, която Чиче си я рече и отсече, и толкова. На тази цена купи само Чиче и няколко верващи. След като Чиче изгърмя набързо патроните, а сектата на верващите не се разрастна, то няма никакви сделки и цената, обявена от Чиче (подчертавам от Чиче) вече е само мираж и сделки на нея не се сключват.

                      Това са фактите, останалото са алабализми как реинвестирали, дрън-мрън и дивиденти на шестмесечие плюс обратно, ама друг път. А нищо не му пречеше на Чиче да иде при Цингофарм и да им рече - пичуи, имам тук едни мЕлЕони, кво ще речете да ми дадете вашето пакетче на 3,50 (примерно) и всеки по живо, по здраво - вие с печалба, аз с пакетче, пък после ще се оправям с цацата и ще я захарсвам с мечтоте за светло бъдеще, докато търся друг баламурник да му харижа пакета. Но кой съм аз, че да давам акъл на Чиче и на сектата - бетер сбирка на актива на герП или комундетата станахте!
                      Чиче обеща да купи още 3% тази година, така че трябват инвеститори за още 4.5% и акцията излита в небесата

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                        Волатилност?!?! При излизащ акционер с над 18% дял от компания на БФБ с оценка над половин милиард? На мен ще ми е много интересно какво би се случило, ако акционер с такъв ранг реши да излиза от други позиции на БФБ /да не давам конкретни примери, че ще се вдигне голяма пушилка/.
                        Обвинявате в сектанство, че Ромфарм имат твърда цена /тоест липса на волатилност/ и едновременно с това има и обвинения за волатилност.
                        нека направим едно малко уточнение - Ромфарм нямат никаква цена, те никъде не са заявявали открито абсолютно нищо!
                        Има една цена, която Чиче си я рече и отсече, и толкова. На тази цена купи само Чиче и няколко верващи. След като Чиче изгърмя набързо патроните, а сектата на верващите не се разрастна, то няма никакви сделки и цената, обявена от Чиче (подчертавам от Чиче) вече е само мираж и сделки на нея не се сключват.

                        Това са фактите, останалото са алабализми как реинвестирали, дрън-мрън и дивиденти на шестмесечие плюс обратно, ама друг път. А нищо не му пречеше на Чиче да иде при Цингофарм и да им рече - пичуи, имам тук едни мЕлЕони, кво ще речете да ми дадете вашето пакетче на 3,50 (примерно) и всеки по живо, по здраво - вие с печалба, аз с пакетче, пък после ще се оправям с цацата и ще я захарсвам с мечтоте за светло бъдеще, докато търся друг баламурник да му харижа пакета. Но кой съм аз, че да давам акъл на Чиче и на сектата - бетер сбирка на актива на герП или комундетата станахте!
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

                          Как обаче се вързва силната волатилност на тази емисия с малката доходност от дивидент? Къде е тук сигурността?
                          Волатилност?!?! При излизащ акционер с над 18% дял от компания на БФБ с оценка над половин милиард? На мен ще ми е много интересно какво би се случило, ако акционер с такъв ранг реши да излиза от други позиции на БФБ /да не давам конкретни примери, че ще се вдигне голяма пушилка/.
                          Обвинявате в сектанство, че Ромфарм имат твърда цена /тоест липса на волатилност/ и едновременно с това има и обвинения за волатилност.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

                            Темата е за 3JR, не за други емисии. Щом теб 2,5% те удовлетворяват, ти си лесен... Казваш стабилност, сигурност... така ли? Съгласен съм - двойката сигурност-доходност е в основата на инвестирането. Как обаче се вързва силната волатилност на тази емисия с малката доходност от дивидент? Къде е тук сигурността?

                            Имам акции и то немалко, но не ми е приятно да наблюдавам как темата се затваря в себе си и от фен клуб започва да се превръща в нещо като секта... Сектата на чичковите червенотиквеничета!
                            според мен на твоите въпроси няма верен отговор или всички са верни
                            както прецениш, т.е. всеки сам решава според възгледите си

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

                              Темата е за 3JR, не за други емисии. Щом теб 2,5% те удовлетворяват, ти си лесен... Казваш стабилност, сигурност... така ли? Съгласен съм - двойката сигурност-доходност е в основата на инвестирането. Как обаче се вързва силната волатилност на тази емисия с малката доходност от дивидент? Къде е тук сигурността?

                              Имам акции и то немалко, но не ми е приятно да наблюдавам, как темата се затваря в себе си и от фен клуб започва да се превръща в нещо като секта... Сектата на чичковите червенотиквеничета!
                              Ти каза че чичо не обичал да дава дивидент, и точно затова ти дадох пример и с другите 2 компании от групата. Софарма разчита и на инвестиции в производството, и затова при тях дивидента е малко по-малък. Щом си притеснен, или пък не ти харесва дивидента, или не виждаш добри перпективи пред акцията, си свободен да продадеш на някой който вижда такива.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                                Сериозно ли казваш че Чичо е бил стиснат към акционерите? При положение че всичките му дружества разпределят дивидент? При положение че Софарма имоти и Софарма трейдинг имат стабилен, предвидим и висок дивидент (сега процента падна малко, заради капиталовия ръст, но преди доходността беше около 5%). А за Софарма, при положение че постоянно инвестира, развива се, опитва се да расте и навън, и въпреки това дава 2,5% дивидент, мисля че е смешно да казваш че не давали дивидент. И преди да ме обвиниш че "съм фен", че ходя да пия кафе и т.н. ще побързам да те успокоя. Досега не съм ходил на ОС на нито едно от дружествата, но това не ми пречи да гледам реално на нещата. Не знам какво печелите когато пишете подобни неща по форумите, честно.
                                Темата е за 3JR, не за други емисии. Щом теб 2,5% те удовлетворяват, ти си лесен... Казваш стабилност, сигурност... така ли? Съгласен съм - двойката сигурност-доходност е в основата на инвестирането. Как обаче се вързва силната волатилност на тази емисия с малката доходност от дивидент? Къде е тук сигурността?

                                Имам акции и то немалко, но не ми е приятно да наблюдавам как темата се затваря в себе си и от фен клуб започва да се превръща в нещо като секта... Сектата на чичковите червенотиквеничета!
                                Last edited by Спящият бик; 27.02.2018, 10:37.

                                Коментар

                                Working...
                                X