IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
    Приготвих материал за табекс за Seeking Alpha, но ми го отказаха защото Achieve са прекалено малки. Ако на някой му се чете все пак, съм го постнал като блог тук:

    https://seekingalpha.com/instablog/3...on-drug-threat
    Поздравления за статията. Имаш ли инфо колко време от падане на патента е нужно на генерик да влезе на US пазара и кои са основните пазари за продукта на Pfizer?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
      Приготвих материал за табекс за Seeking Alpha, но ми го отказаха защото Achieve са прекалено малки. Ако на някой му се чете все пак, съм го постнал като блог тук:

      https://seekingalpha.com/instablog/3...on-drug-threat
      +1 и от мен
      балгодаря

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
        Приготвих материал за табекс за Seeking Alpha, но ми го отказаха защото Achieve са прекалено малки. Ако на някой му се чете все пак, съм го постнал като блог тук:

        https://seekingalpha.com/instablog/3...on-drug-threat
        Браво! Хубава статия

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
          Приготвих материал за табекс за Seeking Alpha, но ми го отказаха защото Achieve са прекалено малки. Ако на някой му се чете все пак, съм го постнал като блог тук:

          https://seekingalpha.com/instablog/3...on-drug-threat
          Браво!!! Много добре написано! Принципно срещу гигант като Пфайцър трудно ще се борят ако са успешни Пфайцър направо може да купят компанията

          Коментар


          • Хехе, значи и най-големите ги правели тези неща.. Вчера г-н Донев си е купил 100 бр. Софарма от аск-а.. Надали е за да покачи моментно цената, по вероятно са му трябвали за закръгляне на пакета който притежава

            Коментар


            • Приготвих материал за табекс за Seeking Alpha, но ми го отказаха защото Achieve са прекалено малки. Ако на някой му се чете все пак, съм го постнал като блог тук:

              https://seekingalpha.com/instablog/3...on-drug-threat
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                Тук по интересното е че всички основни показатели с изключение на продажбите са надолу. Първи юни отмина ... всички се надяват големия "бум" да бъде в понеделник или до края на седмицата ... идва ОСА, дивиденти, IPO. През изминалата седмица видяхме различни цени, акцията се крепи около 4,27лв повече от 8-9 месеца, благодарение на "брилянтните" ходове на О.Д. Очакванията на инвеститорите и спекулантите са големи. Дали ще има одобрение в щатите през този или следващите няколко месеци, дали следващите отчети ще бъдат много по-добри от настоящия ... времето ще покаже.
                пак ще се унищожава стока по чужбината....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                  Тук по интересното е че всички основни показатели с изключение на продажбите са надолу. Първи юни отмина ... всички се надяват големия "бум" да бъде в понеделник или до края на седмицата ... идва ОСА, дивиденти, IPO. През изминалата седмица видяхме различни цени, акцията се крепи около 4,27лв повече от 8-9 месеца, благодарение на "брилянтните" ходове на О.Д. Очакванията на инвеститорите и спекулантите са големи. Дали ще има одобрение в щатите през този или следващите няколко месеци, дали следващите отчети ще бъдат много по-добри от настоящия ... времето ще покаже.
                  Към 30.04.2018 РОМФАРМ КЪМПАНИ ООД притежава 6,03% или 8 128 313бр. акции на Софарма. През месец май са изтъргувани 176 246, юни месец 69 000 ... дори и да приемем, че всички изтъргувани акции са на Ромфарма, което е малко вероятно, пак остават 7 мил. и 900 хил. акции ... сериозна търговия днес - 717 бр. до момента


                  http://www.sopharmagroup.com/bg/za-n...rupa/akcioneri
                  Last edited by Innocent; 05.06.2018, 16:05.

                  Коментар


                  • [QUOTE=toto 2;n3343329]


                    Софарма не е фабрика за ламарина,тютюн или машинно масло...Произвеждат се и се разпространяват хуманни медикаменти! Всяка некомпетентност води до сериозни последици....

                    Коментар


                    • "С дълбоко прискърбие съобщаваме, че Г-н Андрей Брешков, член на Съвета на директорите на „Софарма“ АД почина внезапно. Вечна му памет!
                      До попълване състава на Съвета на директорите по реда на Търговския закон и Закона за публичното предлагане на ценни книжа, същият ще продължава да изпълнява функциите си в състав от четири човека."

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        Личното ми мнение е, че ако не е чича ви Оги, който прави обратно с парите на компанията, която като честен частник е придобил съвсем легално, то щяхме да свидетели на нива около и под 3,50, продавачът да се е изнервил вече и да е продал, а акцията да се е отърсила от бремето и евентуално да пълзи нагоре. Не би, благодарение на изключително "мъдрата" политика на чича ви, поради което и тази акция е обречена на нездрави надежди. Нямам никакво намерение да купувам, докато не пробие поне 3,50, а това, което чета по полските сайтове, не ми дава особена надежда за някакъв ъп, но това си е лично мое мнение и не ангажира никого - мъката продължава...
                        Ами набивай в Пилешката компания ,там е много евтинко

                        Коментар


                        • Личното ми мнение е, че ако не е чича ви Оги, който прави обратно с парите на компанията, която като честен частник е придобил съвсем легално, то щяхме да свидетели на нива около и под 3,50, продавачът да се е изнервил вече и да е продал, а акцията да се е отърсила от бремето и евентуално да пълзи нагоре. Не би, благодарение на изключително "мъдрата" политика на чича ви, поради което и тази акция е обречена на нездрави надежди. Нямам никакво намерение да купувам, докато не пробие поне 3,50, а това, което чета по полските сайтове, не ми дава особена надежда за някакъв ъп, но това си е лично мое мнение и не ангажира никого - мъката продължава...
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Те Алианса са по "врътките " ,май скоро правиха някакви с тази акция ,ако не се лъжа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                              ПФ нямат право да държат повече от 7% в дадено дружество, не виждам защо границата от 5% да ги бърка..
                              Батя, и аз не знам какво конкретно ги бърка, но не вярвам в съвпаденията, а имено че искат да държат точно 4,99%. По принцип вариантите са много, но съм чел по дебелите книги, че е грешно човек да прави предположения.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                                ПФ нямат право да държат повече от 7% в дадено дружество, не виждам защо границата от 5% да ги бърка..
                                Границата от 5% не беше ли свързана с отчитане на ФФ ? Минаването под 5% не е направена случайно и определено ги улеснява ...въпросът е за какво - за бъдещи продажби или за покупки ?
                                Определям този ход като лош сигнал за държене или покупка .
                                ...разбира се , че това не е препоръка .
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X