IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

    Бончо, да ти задам и на теб елементарния въпрос - Колко компании би изброил, които са дали повече дивиденти на миноритарите от Софарма? Говорим за пенсионни фондове, Гошо, Пешо, мен..... Надявам се да отговориш, а да не се покриеш като останалите хейтъри.
    И нещо много важно - никой не ви гони от дискусията,а напротив - вие гоните всеки един, който има различно мнение от вашето! Нека да обсъждаме, но с числа ако е възможно!
    Аз, аз, може ли аз Понеже сте секта (не ти конкретно, ти си още адепт/новопокръстен/ - приятелски бъзик), та други акции не гледате (или гледате боклуци като евана агро - странен ръст на агро акциите в последните дни, апропо, много странен), да ти кажа такава компания - Соди Девня се казва и е раздала над 1 000 000 000 лева в новото хилядолетие! 1 милиард (МИЛИАРД) лева - как ще ги стигне чича ти Оги, идея си нямам! Да кажа ли, че за последните 3 години Соди Девня е дала 500 000 000 милиона (500 МИЛИОНА или 0,5 МИЛИАРДА) левадивиденти, а за послените 5 години - 700 000 000 лева. Само инфо, сравненията са излишни, имам акции на Соди
    П.С. А в началото на века Содито го разпродаваха по 9 лева на акция (оттогава до днес е дало към 150 лева на акция само дивиденти) и имаше обща капитализация около 40 милиона лева, горе-долу толкова беше и на Софарма (по спомени, но едва ли греша)
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Boncho Разгледай мнение

      Като е елементарно, дай данните ти. Ама ги дай като процент от инвестицията, а не като абсолютна стойност. И включи в данните колко са получили акционерите във влятите дружества, като Севтополис. Наистина ще е интересно да се види.
      Абе какво ще ти се обясняват...., който няма 51% от България и не му харесва тука да си
      ходи....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

        Бончо, да ти задам и на теб елементарния въпрос - Колко компании би изброил, които са дали повече дивиденти на миноритарите от Софарма? Говорим за пенсионни фондове, Гошо, Пешо, мен..... Надявам се да отговориш, а да не се покриеш като останалите хейтъри.
        И нещо много важно - никой не ви гони от дискусията,а напротив - вие гоните всеки един, който има различно мнение от вашето! Нека да обсъждаме, но с числа ако е възможно!
        Като е елементарно, дай данните ти. Ама ги дай като процент от инвестицията, а не като абсолютна стойност. И включи в данните колко са получили акционерите във влятите дружества, като Севтополис. Наистина ще е интересно да се види.

        Коментар


        • Не знам дали има някакво отношение към Софарма.. сигурно има. Българинът не купува български стоки. Има мн български фирми, които продават най-малко в Бг. Дори рекламата им предизвиква само хейт и обратен ефект. Така, че ние сами си вкарваме автоголове цял живот. Едно и също лекарство с 5 наименования се купува на принципа - последната видяна тв реклама. В аптеката някаква майка си купуваше витамини за детето, обяснението на продавачката беше - Има такива и български. - Ааа не български дайте от другите. Какви са "другите" няма никакво значение.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Boncho Разгледай мнение


            Защо така? Като не сме “мажоритари”, нямаме право да си изказваме мнението, така ли? Дай да погледнем реално на нещата. Г-н Донев, откакто придоби компанията (айде да не си отваряме устата как) какво е направил реално за компанията? Прадават си продуктите, разработени по Татово време. Опитаха се с нови продукти, тотална греда. Ни вдигнахме самолета, ни отказахме цигарите. Смучат каквото могат, останало от комунизма от тази компания и нищо ново и иновативно не сме видяли. Ясно, че продаваме генерици и не сме узряли за ар енд ди, ама така няма да изкараме дълго. Както каза колегата, във фармацията, 10 години са цял век, а тук не сме мръднали и сантиметър от 89 година.
            Бончо, да ти задам и на теб елементарния въпрос - Колко компании би изброил, които са дали повече дивиденти на миноритарите от Софарма? Говорим за пенсионни фондове, Гошо, Пешо, мен..... Надявам се да отговориш, а да не се покриеш като останалите хейтъри.
            И нещо много важно - никой не ви гони от дискусията,а напротив - вие гоните всеки един, който има различно мнение от вашето! Нека да обсъждаме, но с числа ако е възможно!
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              Здравейте,
              На който не му харесва компанията спокойно може да купи от другата фармация на БФБ - Чайкафарма )))
              Който иска смяна на мениджмънта - да направи враждебно изкупуване и като събере 51% да сменя, до тогава да си направи своя и успех!
              15% мисля че резултатите от юни малко ме заблудиха - да спада е голям, но си направих труда да се върна юни 2017 и видях че тогава е имало доста значителен ръст - 58% някъде май беше, ето защо като имам в предвид това - приемам че драмата не е голяма.

              Чакам си дивидента и мисля че покупки на 4,05 ще ми донесат бърза доходност от 5% до септември, но да видим!

              Успех на всички и хубаво лято!

              Защо така? Като не сме “мажоритари”, нямаме право да си изказваме мнението, така ли? Дай да погледнем реално на нещата. Г-н Донев, откакто придоби компанията (айде да не си отваряме устата как) какво е направил реално за компанията? Прадават си продуктите, разработени по Татово време. Опитаха се с нови продукти, тотална греда. Ни вдигнахме самолета, ни отказахме цигарите. Смучат каквото могат, останало от комунизма от тази компания и нищо ново и иновативно не сме видяли. Ясно, че продаваме генерици и не сме узряли за ар енд ди, ама така няма да изкараме дълго. Както каза колегата, във фармацията, 10 години са цял век, а тук не сме мръднали и сантиметър от 89 година.

              Коментар


              • Важното е да си вземем флашката и да си изпием кафето. Който е под 51% да го д.... Да кажем дружно: “Най” сме и да сме живи и здрави.

                Коментар


                • Last edited by 15%; 18.07.2018, 21:49. Причина: Просто няма смисъл....
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                    ...а как да разрасне бизнеса...
                    Използвайки вторичен информационен поток съм на подобно мнение. За периферията въпросът е майката или щерките.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение

                      ...с такива изказвания и такива приятели на Софарма врагове не са и необходими! Всички които имат под 51% да духат супата и да се разкарат от форума /пазара на италиански/....Déjà vu! .....именно тук се крие и разковничето за "успеха" на Софарма!!!!
                      А така, Тонката е виновен за всичко !
                      Колко компании би изброил, които са дали повече дивиденти на миноритарите от Софарма? Говорим за пенсионни фондове, Гошо, Пешо, мен.....
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        Здравейте,
                        На който не му харесва компанията спокойно може да купи от другата фармация на БФБ - Чайкафарма )))
                        Който иска смяна на мениджмънта - да направи враждебно изкупуване и като събере 51% да сменя, до тогава да си направи своя и успех!
                        15% мисля че резултатите от юни малко ме заблудиха - да спада е голям, но си направих труда да се върна юни 2017 и видях че тогава е имало доста значителен ръст - 58% някъде май беше, ето защо като имам в предвид това - приемам че драмата не е голяма.

                        Чакам си дивидента и мисля че покупки на 4,05 ще ми донесат бърза доходност от 5% до септември, но да видим!

                        Успех на всички и хубаво лято!
                        ...с такива изказвания и такива приятели на Софарма врагове не са и необходими! Всички които имат под 51% да духат супата и да се разкарат от форума /пазара на италиански/....Déjà vu! .....именно тук се крие и разковничето за "успеха" на Софарма!!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                          Не съм и споменавал фалит...откъде ти дойде на ума
                          Мисля, че най-вероятно доброто което може да направи мажо за акционерите е да се ослушва за продажба вместо да се чуди как да изкупи пакета на Ромфармата... След време може да няма по сходен сгоден - предвид текущото си добро положение на вътрешния пазар ...
                          Еми ако не очакваш фалит, то коефициент от Р/Е 11 за фармацевтична компания би трябвало да те радва във времена като днешните, според мен.
                          Доколкото знам /благодаря на всички приятели, които присъстват на събрания и ми споделят/, "мажо" по никакъв начин не се чуди как да изкупи пакета, а как да разрасне бизнеса, съответно се правят и ще се правят инвестиции в тази посока. Дали ще успее - не знам, но му стискам палци. Бих му стискал, дори и да нямам 1 акция тук, просто защото е взел нещо от комунизма и не го е разсипал, а дава дивиденти. Не мисля, че е проблем за компания, изкарваща по над 40 млн чиста печалба да прибере пакет от 32 млн. Мисля, че това е проблем да спекулантите.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            Едва ли всички фармацевтични компании, които нямат бюджети от милиарди долари за разработки ще фалират, за да говорим за портфолио. Аз лично нямам такива очаквания от Софарма, че ще измислят ваксина против рак например. На този етап съм разочарован от представянето им тази година, но не достатъчно, за да закрия позицията си при тези числа.
                            Не съм и споменавал фалит...откъде ти дойде на ума
                            Мисля, че най-вероятно доброто което може да направи мажо за акционерите е да се ослушва за продажба вместо да се чуди как да изкупи пакета на Ромфармата... След време може да няма по сходен сгоден - предвид текущото си добро положение на вътрешния пазар ...

                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Здравейте,
                              На който не му харесва компанията спокойно може да купи от другата фармация на БФБ - Чайкафарма )))
                              Който иска смяна на мениджмънта - да направи враждебно изкупуване и като събере 51% да сменя, до тогава да си направи своя и успех!
                              15% мисля че резултатите от юни малко ме заблудиха - да спада е голям, но си направих труда да се върна юни 2017 и видях че тогава е имало доста значителен ръст - 58% някъде май беше, ето защо като имам в предвид това - приемам че драмата не е голяма.

                              Чакам си дивидента и мисля че покупки на 4,05 ще ми донесат бърза доходност от 5% до септември, но да видим!

                              Успех на всички и хубаво лято!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                                За фармацевтичните компания перспективата се калкулира много силно. Каква е тя при Софарма с настоящото портфолио ??? ... Някъде бях чел, че 10 г са цяла вечност в тоя сектор...
                                Едва ли всички фармацевтични компании, които нямат бюджети от милиарди долари за разработки ще фалират, за да говорим за портфолио. Аз лично нямам такива очаквания от Софарма, че ще измислят ваксина против рак например. На този етап съм разочарован от представянето им тази година, но не достатъчно, за да закрия позицията си при тези числа.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X