IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • По повод на предния ти пост, който изтри- и аз се чудя как не се намери някой друг голям институционален инвеститор, който да помогне с изкупуването на пакета.
    Или бреф и градус изчерпаха силите им на БФБ?

    Коментар


    • “Софарма“ АД уведомява, че за месец август 2018 година “Софарма” АД реализира ръст в продажбите си с 11% спрямо същия месец на предходната година в т.ч. 25% ръст на продажбите за износ и 7% спад на продажбите за вътрешен пазар.
      През първите осем месеца на 2018 година приходите от продажби на продукция намаляват с 4% спрямо същия период на 2017 година в т.ч. 5% спад на продажбите за вътрешен пазар и 3% спад на продажбите за износ.

      Коментар


      • Утре ще минаваме ли 4.10?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

          е ти как мислиш
          Не смея да мисля нищо !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            Е то това идване по добре да не беше го споменавал ! Или викаш с тези бройки само тества пазара като за начало
            е ти как мислиш

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              ))))
              вече си мислех, че след толкова месеци без търговия, чичо Оги си е забравил паролата за платформата!!!
              Поздрави и добре дошъл!
              Е то това идване по добре да не беше го споменавал ! Или викаш с тези бройки само тества пазара като за начало

              Коментар


              • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение

                Аз нещо изтървах, кога е дошъл?
                http://www.x3news.com/download/?id=402810
                Мненията ми не са препоръка за търговия.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  ))))
                  вече си мислех, че след толкова месеци без търговия, чичо Оги си е забравил паролата за платформата!!!
                  Поздрави и добре дошъл!
                  Аз нещо изтървах, кога е дошъл?
                  Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    ))))
                    вече си мислех, че след толкова месеци без търговия, чичо Оги си е забравил паролата за платформата!!!
                    Поздрави и добре дошъл!
                    Това е само началото, според мен ще се засили още

                    Коментар


                    • ))))
                      вече си мислех, че след толкова месеци без търговия, чичо Оги си е забравил паролата за платформата!!!
                      Поздрави и добре дошъл!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                        запратите се повишиха май от 09,2017г беше, основно от това е ръста им
                        но ръста на заплатите не е приоритет само за Софарма
                        всички мои клиенти в банката го правят, пазара е такъв
                        Да де ама говорим за едни 11 милиона увеличение на разходи за 6м ....нали с тези маржове сме наясно за колко допълнителни приходи говорим за да се компенсират тези разходи ....както казах добре че са тези ефекти от незавършеното производство 14М та на пръв поглед прикриват влошеният резултат .Естествено дано се подобрят в бъдеще..

                        Нямам...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                          И аз очаквах малко повече. Ето как ги виждам нещата, съвсем хамалската след 5 минути взиране в отчета:

                          Калкулирам за себе си, че печалбата за годината ще е 35 млн. лв. При капитализация от малко над 500 млн /като изкл. обратно изкупените акции/ се получава Р/Е малко под 15 - за мен не е толкова зле.

                          Минуси - Рублата! Друг минус е доверието,но това е субективно и всеки има различни критерии /аз нямам проблем с това/.

                          Плюсове - има ръст на продажбите със 100 млн. Очевидно е, че се стъпва на други пазари и продажбите растат. Както знаем всички - всяко начало е трудно и се надявам маржът да се вдига с времето.

                          За Табекса и мисия САЩ въобще не отварям дума - приемам консервативно, че ще се изяде дървото и резултатът ще е 0, въпреки че за да засадиш 1 млн. растения и да имаш планове за завод не говори за подобни вероятности.

                          Разликата от миналата година е в заплатите основно, явно свързан с експанзията. Маржът се запазва, та даже има и леко повишение.
                          запратите се повишиха май от 09,2017г беше, основно от това е ръста им
                          но ръста на заплатите не е приоритет само за Софарма
                          всички мои клиенти в банката го правят, пазара е такъв

                          Коментар


                          • За цената да кажа нещо - в мой интерес е пакета да мине, тъй като имам достатъчно акции тук, но се възхищавам на хора, които устояват позицията си и действат в стил "не сте ми спешни". Бих се изкефил ако Ромфарм НЕ продават под 4,11 след дивидентите, а най-много пък би станало кеф ако си запазят цената от 4,27 и след тях! Ненавиджам приказката "болен на легло се ....."
                            Last edited by 15%; 29.08.2018, 19:29.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • И аз очаквах малко повече. Ето как ги виждам нещата, съвсем хамалската след 5 минути взиране в отчета:

                              Калкулирам за себе си, че печалбата за годината ще е 35 млн. лв. При капитализация от малко над 500 млн /като изкл. обратно изкупените акции/ се получава Р/Е малко под 15 - за мен не е толкова зле.

                              Минуси - Рублата! Друг минус е доверието,но това е субективно и всеки има различни критерии /аз нямам проблем с това/.

                              Плюсове - има ръст на продажбите със 100 млн. Очевидно е, че се стъпва на други пазари и продажбите растат. Както знаем всички - всяко начало е трудно и се надявам маржът да се вдига с времето.

                              За Табекса и мисия САЩ въобще не отварям дума - приемам консервативно, че ще се изяде дървото и резултатът ще е 0, въпреки че за да засадиш 1 млн. растения и да имаш планове за завод не говори за подобни вероятности.

                              Разликата от миналата година е в заплатите основно, явно свързан с експанзията. Маржът се запазва, та даже има и леко повишение.
                              Last edited by 15%; 29.08.2018, 19:10.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от HiperioN Разгледай мнение
                                Вероятно всички сте го видели, но...
                                Определено не е най- добрия отчет
                                Като сложиш и това че от 10г (без нито една изключение) 2-то полугодие докарват само половината на първото, че рублата пак полудя напоследък, че на нисе цитизиновите надежди направо ги размазаха и т.н. - не изглеждат май никак на добре нещата.

                                Коментар

                                Working...
                                X