IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

    Не говорим за асоциации. Както казах - проста математика ПОнякога простото бие сложното Никаква конюнктура не ми е нужно да гледам, в случая. Човек тр, да може да отиграе една борсова ситуация с вързани очи, ако се наложи Така и правя, а от емоциите на борсата - няма никаква полза и отдавна ги отделям от другото. А което наричаш конюнктура - то е несъществено сега, т.е. няма такава през лятото за бфб Рано или късно позицията ще се отпуши. Говорим вече за позиция с EV съизмерима с милиарда, както и при хима. Малко са такива. Мине ли пакетът, цената най-вероятно ще подскочи с 25% (според мен, а дали ще се задържи там и колко е друг въпрос) . Не е препоръка (държа не много голямо тегло хартии в портфейла от тукашните поради някои други съображения, извън борсовите към момента)
    И аз чакам петичката с нетърпение

    Коментар


    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

      Аз пък се чудя хипотетичното отпушване както му викате дори и да мине на текущите нива да кажем "скоро",дали това ще доведе до мечтаното от всички "изстрелване " нагоре......?Наблюдавайки конюнктурата на пазара ,както и последните резултати то очакването "оптимистично бъдеще" вече май не е вече както преди...........Не ми се нахвърляйте ....само споделям мое усещане
      Не говорим за асоциации. Както казах - проста математика ПОнякога простото бие сложното Никаква конюнктура не ми е нужно да гледам, в случая. Човек тр, да може да отиграе една борсова ситуация с вързани очи, ако се наложи Така и правя, а от емоциите на борсата - няма никаква полза и отдавна ги отделям от другото. А което наричаш конюнктура - то е несъществено сега, т.е. няма такава през лятото за бфб Рано или късно позицията ще се отпуши. Говорим вече за позиция с EV съизмерима с милиарда, както и при хима. Малко са такива. Мине ли пакетът, цената най-вероятно ще подскочи с 25% (според мен, а дали ще се задържи там и колко е друг въпрос) . Не е препоръка (държа не много голямо тегло хартии в портфейла от тукашните поради някои други съображения, извън борсовите към момента)
      Last edited by precakanoto; 05.09.2018, 22:46.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

        Аз пък се чудя хипотетичното отпушване както му викате дори и да мине на текущите нива да кажем "скоро",дали това ще доведе до мечтаното от всички "изстрелване " нагоре......?Наблюдавайки конюнктурата на пазара ,както и последните резултати то очакването "оптимистично бъдеще" вече май не е вече както преди...........Не ми се нахвърляйте ....само споделям мое усещане
        O ne, не се чуди, не викаме нищо на нищо Нямам някакви чрезвичайно големи борсови "мечти", (лошо) а сегашната "конюнктура" е без особено значение за мен специално.
        Last edited by precakanoto; 06.09.2018, 06:47.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

          Аз пък се чудя хипотетичното отпушване както му викате дори и да мине на текущите нива да кажем "скоро",дали това ще доведе до мечтаното от всички "изстрелване " нагоре......?Наблюдавайки конюнктурата на пазара ,както и последните резултати то очакването "оптимистично бъдеще" вече май не е вече както преди...........Не ми се нахвърляйте ....само споделям мое усещане
          Има го и това, промениха се нещата, но въпреки това смятам, че има възможност за ръст. Резултатите може да са по - слабички, но вярвам че ще се обърне тенденцията до края на годината и ще видим по - добри времена. А за пазара като цяло, точката на кипене не е достигната и има още време.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
            +
            Ако се замислим, като че ли повече смисъл има, ако хипотетичното "отпушване" е през декември, вместо септември.
            Проста математика без препоръка , както казваше бате Фиско
            Аз пък се чудя хипотетичното отпушване както му викате дори и да мине на текущите нива да кажем "скоро",дали това ще доведе до мечтаното от всички "изстрелване " нагоре......?Наблюдавайки конюнктурата на пазара ,както и последните резултати то очакването "оптимистично бъдеще" вече май не е вече както преди...........Не ми се нахвърляйте ....само споделям мое усещане

            Коментар


            • Първоначално изпратено от HiperioN Разгледай мнение

              И на мен ми е минавало това през главата, че не бърза много много. Само дето и много сериозно предлагане на текущите нива няма та ликвидността падна . Така може да си останат нещата още година, а може и отгоре.
              +
              Ако се замислим, като че ли повече смисъл има, ако хипотетичното "отпушване" е през декември, вместо септември.
              Проста математика без препоръка , както казваше бате Фиско

              Коментар


              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение



                JDy - Трябва да ти признае че се гоУлем и надъхЪн- жив и здрав бъди!
                Но първом,- да поизравним-уравним теренот- да го ууутЪъъпчем демек!
                Да поооонастигнем с изпреварееениееето по рееезуууултатето!
                .....Па сокива лЕ - глей ся ша станува у керка ми,- де не я давАх???
                Жив и здрав бъди и ти Инта!
                Чакаме всички този момент

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                  Да, хубаво би било пакета да мине!
                  Като съм мислил над фактите относно Ромфарм, съм стигнал до следните изводи:

                  1. Кой има интерес пакета да мине и цената да се изстреля? Това са всички спекуланти и фондове, които искат доходност. Точно те предимно негодуват и са вън от играта....
                  2. Кой няма интерес от това - всички, които искат да трупат бройки на по-смачкана цена. Фактите говорят, че Донев е един от тях. Кога иначе ще има възможност да си пълни толкова бройки през прозорците му за търговия на добра за него цена?!?! Дали му е проблем да ги вземе тези оставащи 6% - според мен никакъв! Има гласувано обратно за 3% от Софарма АД още за тази година, плюс дивидентите, които взима и ще взима като частно лице и чрез негови фирми, плюс мнооого малко помощ от приятели и е готов. Очевидно, въпреки, че е обвиняван многократно за това, той не е толкова мераклия пакета да мине. Може би има други приоритети, по-добри за компанията или друго, т.е. парите на Софарма да се реинвестират в бизнеса и с цел по-светло бъдеще, а той да си трупа бройчици на изгодна за него цена през това време.

                  Това са факти и аз ги разчитам по този начин. Какво ще се случи не знам, но се надявам компанията да прави по над 30 млн на година и дава по над 10 дивиденти.
                  И на мен ми е минавало това през главата, че не бърза много много. Само дето и много сериозно предлагане на текущите нива няма та ликвидността падна . Така може да си останат нещата още година, а може и отгоре.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                    Да, хубаво би било пакета да мине!
                    Като съм мислил над фактите относно Ромфарм, съм стигнал до следните изводи:

                    1. Кой има интерес пакета да мине и цената да се изстреля? Това са всички спекуланти и фондове, които искат доходност. Точно те предимно негодуват и са вън от играта....
                    2. Кой няма интерес от това - всички, които искат да трупат бройки на по-смачкана цена. Фактите говорят, че Донев е един от тях. Кога иначе ще има възможност да си пълни толкова бройки през прозорците му за търговия на добра за него цена?!?! Дали му е проблем да ги вземе тези оставащи 6% - според мен никакъв! Има гласувано обратно за 3% от Софарма АД още за тази година, плюс дивидентите, които взима и ще взима като частно лице и чрез негови фирми, плюс мнооого малко помощ от приятели и е готов. Очевидно, въпреки, че е обвиняван многократно за това, той не е толкова мераклия пакета да мине. Може би има други приоритети, по-добри за компанията или друго, т.е. парите на Софарма да се реинвестират в бизнеса и с цел по-светло бъдеще, а той да си трупа бройчици на изгодна за него цена през това време.

                    Това са факти и аз ги разчитам по този начин. Какво ще се случи не знам, но се надявам компанията да прави по над 30 млн на година и дава по над 10 дивиденти.
                    Според мен печалбата е 100 МИО . Другата !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от HiperioN Разгледай мнение

                      Той и Донев ако не се лъжа продаде малко бройки на цени около 5 лева. Иначе за мен Фармата трябва да се отпуши скоро, защото с нея ми се сртува, че може да тръгнат и други компании нагоре. Интересни възможности не липсват дори и в момента на БФБ, но никой не купува и както казваш се чака якото клатене


                      JDy - Трябва да ти признае че се гоУлем и надъхЪн- жив и здрав бъди!
                      Но първом,- да поизравним-уравним теренот- да го ууутЪъъпчем демек!
                      Да поооонастигнем с изпреварееениееето по рееезуууултатето!
                      .....Па сокива лЕ - глей ся ша станува у керка ми,- де не я давАх???

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от HiperioN Разгледай мнение

                        Той и Донев ако не се лъжа продаде малко бройки на цени около 5 лева. Иначе за мен Фармата трябва да се отпуши скоро, защото с нея ми се сртува, че може да тръгнат и други компании нагоре. Интересни възможности не липсват дори и в момента на БФБ, но никой не купува и както казваш се чака якото клатене
                        Да, хубаво би било пакета да мине!
                        Като съм мислил над фактите относно Ромфарм, съм стигнал до следните изводи:

                        1. Кой има интерес пакета да мине и цената да се изстреля? Това са всички спекуланти и фондове, които искат доходност. Точно те предимно негодуват и са вън от играта....
                        2. Кой няма интерес от това - всички, които искат да трупат бройки на по-смачкана цена. Фактите говорят, че Донев е един от тях. Кога иначе ще има възможност да си пълни толкова бройки през прозорците му за търговия на добра за него цена?!?! Дали му е проблем да ги вземе тези оставащи 6% - според мен никакъв! Има гласувано обратно за 3% от Софарма АД още за тази година, плюс дивидентите, които взима и ще взима като частно лице и чрез негови фирми, плюс мнооого малко помощ от приятели и е готов. Очевидно, въпреки, че е обвиняван многократно за това, той не е толкова мераклия пакета да мине. Може би има други приоритети, по-добри за компанията или друго, т.е. парите на Софарма да се реинвестират в бизнеса и с цел по-светло бъдеще, а той да си трупа бройчици на изгодна за него цена през това време.

                        Това са факти и аз ги разчитам по този начин. Какво ще се случи не знам, но се надявам компанията да прави по над 30 млн на година и дава по над 10 дивиденти.
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                          Цената е доста субективно понятие и според мажоритаря, някои участници и други фондове не е проблем. Но всеки си решава как да действа и само времето ще покаже дали при Градус /където мажоритарите продават чрез ИПО/ е била толкова добра, че да се съберат толкова много пари или тук.
                          За мен проблема с пакета е мисленето ни, че обезателно трябва да изклатиш някой яко като иска да излиза с повече бройки. Как така цената не беше проблем при 5 лева, а сега е проблем на 4,20?!?!? Кой я докара дотам /до 5-те лева/? Аз мисля, че не беше Донев, а точно тези, които сега се държат като сърдит Петко /онзи, с празната торба/ и се цупят.
                          Продължавам да се кефя, че Ромите не искат да паднат надолу и ще се радвам ако устоят до край!
                          Той и Донев ако не се лъжа продаде малко бройки на цени около 5 лева. Иначе за мен Фармата трябва да се отпуши скоро, защото с нея ми се сртува, че може да тръгнат и други компании нагоре. Интересни възможности не липсват дори и в момента на БФБ, но никой не купува и както казваш се чака якото клатене

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            Цената е доста субективно понятие и според мажоритаря, някои участници и други фондове не е проблем. Но всеки си решава как да действа и само времето ще покаже дали при Градус /където мажоритарите продават чрез ИПО/ е била толкова добра, че да се съберат толкова много пари или тук.
                            За мен проблема с пакета е мисленето ни, че обезателно трябва да изклатиш някой яко като иска да излиза с повече бройки. Как така цената не беше проблем при 5 лева, а сега е проблем на 4,20?!?!? Кой я докара дотам /до 5-те лева/? Аз мисля, че не беше Донев, а точно тези, които сега се държат като сърдит Петко /онзи, с празната торба/ и се цупят.
                            Продължавам да се кефя, че Ромите не искат да паднат надолу и ще се радвам ако устоят до край!
                            +1

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                              Цената е проблема!
                              Цената е доста субективно понятие и според мажоритаря, някои участници и други фондове не е проблем. Но всеки си решава как да действа и само времето ще покаже дали при Градус /където мажоритарите продават чрез ИПО/ е била толкова добра, че да се съберат толкова много пари или тук.
                              За мен проблема с пакета е мисленето ни, че обезателно трябва да изклатиш някой яко като иска да излиза с повече бройки. Как така цената не беше проблем при 5 лева, а сега е проблем на 4,20?!?!? Кой я докара дотам /до 5-те лева/? Аз мисля, че не беше Донев, а точно тези, които сега се държат като сърдит Петко /онзи, с празната торба/ и се цупят.
                              Продължавам да се кефя, че Ромите не искат да паднат надолу и ще се радвам ако устоят до край!
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение
                                По повод на предния ти пост, който изтри- и аз се чудя как не се намери някой друг голям институционален инвеститор, който да помогне с изкупуването на пакета.
                                Или бреф и градус изчерпаха силите им на БФБ?
                                Цената е проблема!

                                Коментар

                                Working...
                                X