IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Благодаря!

    Е тия помски акции през борсата ли се ще се продават. Много се съмнявам или поне според мен вероятността за това е малка....или поне ще са на пакет

    Грую Груев, ако слезе под тройка, може да стане за купуване и въпреки ромските акции.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BojidarKT Разгледай мнение

      Какво наричаш ромски акции? Тези в служители и от масовата приватизация ли?

      Но пък самата му политика е засега обърната към акционера. Софарма Трейдинг според мен носи позитиви от Софарма, без да ги има "ромските акции".

      Но чичото бих нарекъл не-системен риск Все пак системата е да кажем фармацефтичната индустрия. Чудя се дали има във форума някой, който да го познава отблизо?!
      вярно, че си вчерашен ник, но тук дори и гаргите тук са наясно, че ромските акции са на Ромфарма. Другото ми е без коментар, като/ако слезе под 3-ката, в зависимост от конюнктурата на пазара, пак ще си говорим
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BojidarKT Разгледай мнение

        Какво наричаш ромски акции? Тези в служители и от масовата приватизация ли?

        Но пък самата му политика е засега обърната към акционера. Софарма Трейдинг според мен носи позитиви от Софарма, без да ги има "ромските акции".

        Но чичото бих нарекъл не-системен риск Все пак системата е да кажем фармацефтичната индустрия. Чудя се дали има във форума някой, който да го познава отблизо?!
        Има предвид акциите на Ромфарм, които са обявили че искат да излязат от позицията, но в момента няма интерес за толкова много акции. А ако тръгнат да продават през борсата, цената може да отиде и на 2лв.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

          другия мсец ще се разбере скъпа ли е или е много скъпа ......... ще излезне консолидирания отчет, както и междиния отчет за януари за да видим как е стартирала годината...

          иначе някои я купуват още от 4,30 и им беше еФтина .......... знаеха, че на 4,30 има милиони акции, но въпреки всичко верваха на чичо си и той не ги подведе

          акцията е хубава, но има само два риска ........ единия е систематичен, а другия дългосрочен

          - систематичния риск е, че чичото е най-големия играч по позицията ....... това е все едно да седнете да пиете кафенце и някой чичо да изкара картите и да предложи да играете на комар ....... лошото е, че чичото е "банката", раздава картите, а отгоре на всичко картите са белязани и само чичото знае коя карта следва в тестето

          - дългосрочния риск е, че не стига, че има милиони ромски акции които не се знае докога ще имат търпението да чакат 4,27 и всеки момент могат да се преместят с лев надолу, че дори и с повече ......... но отгооре на всичко има милиони акции купени за спекула които не се знае в кой момент ще подкрепят тренда надолу .......... това 2,50 като нищо може да бъде подминато като малка гара .......... първите ще спечелят както винаги

          и сега, а и преди година писах ........ тази акция не е за пипане, че доста пари

          не е препоръка за покупка или продажба на софарма .......... нямам акция на софарма и не искам да имам заради гореизброените тежести...
          Какво наричаш ромски акции? Тези в служители и от масовата приватизация ли?

          Но пък самата му политика е засега обърната към акционера. Софарма Трейдинг според мен носи позитиви от Софарма, без да ги има "ромските акции".

          Но чичото бих нарекъл не-системен риск Все пак системата е да кажем фармацефтичната индустрия. Чудя се дали има във форума някой, който да го познава отблизо?!

          Коментар


          • Очаквам Софарма да разпределят два дивидента по 5 ст.
            Софарма трейдинг един дивидент по 30 ст.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

              дивидентът може би няма да нараства заради инвестициите в Сърбия, а не заради печалбата
              Инвестициите в Сърбия не са ли през Софарма трейдинг? Или ти за техния дивидент говориш?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                Попадна ми една табличка на ПФБК...
                На запад едни от най-предпочитаните от консервативните инвеститори компании, са така наречените дивидентни аристократи, за съжаление ние сме много далече от възможността да вкараме наши компании в този клуб...
                Заради спада на печалбата, едва ли Сфарм ще предприеме нова стъпка за повишаване на дивидента, но е хубаво да си помечтаем за светлото бъдеще...

                Ето как ИП-то работещо с най-много чужденци, онагледява БГ дивидентните акции на БФБ:

                дивидентът може би няма да нараства заради инвестициите в Сърбия, а не заради печалбата

                Коментар


                • Попадна ми една табличка на ПФБК...
                  На запад едни от най-предпочитаните от консервативните инвеститори компании, са така наречените дивидентни аристократи, за съжаление ние сме много далече от възможността да вкараме наши компании в този клуб...
                  Заради спада на печалбата, едва ли Сфарм ще предприеме нова стъпка за повишаване на дивидента, но е хубаво да си помечтаем за светлото бъдеще...

                  Ето как ИП-то работещо с най-много чужденци, онагледява БГ дивидентните акции на БФБ:

                  Last edited by tony1975; 13.01.2019, 10:04.

                  Коментар


                  • от писане във форума ако се правеха портфейли .....
                    по-добре си харчете дивидентите и си живейте
                    Last edited by fortiss; 12.01.2019, 17:40.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BojidarKT Разгледай мнение

                      Още е скъпа тази акция
                      другия мсец ще се разбере скъпа ли е или е много скъпа ......... ще излезне консолидирания отчет, както и междиния отчет за януари за да видим как е стартирала годината...

                      иначе някои я купуват още от 4,30 и им беше еФтина .......... знаеха, че на 4,30 има милиони акции, но въпреки всичко верваха на чичо си и той не ги подведе

                      акцията е хубава, но има само два риска ........ единия е систематичен, а другия дългосрочен

                      - систематичния риск е, че чичото е най-големия играч по позицията ....... това е все едно да седнете да пиете кафенце и някой чичо да изкара картите и да предложи да играете на комар ....... лошото е, че чичото е "банката", раздава картите, а отгоре на всичко картите са белязани и само чичото знае коя карта следва в тестето

                      - дългосрочния риск е, че не стига, че има милиони ромски акции които не се знае докога ще имат търпението да чакат 4,27 и всеки момент могат да се преместят с лев надолу, че дори и с повече ......... но отгооре на всичко има милиони акции купени за спекула които не се знае в кой момент ще подкрепят тренда надолу .......... това 2,50 като нищо може да бъде подминато като малка гара .......... първите ще спечелят както винаги

                      и сега, а и преди година писах ........ тази акция не е за пипане, че доста пари

                      не е препоръка за покупка или продажба на софарма .......... нямам акция на софарма и не искам да имам заради гореизброените тежести...
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                        Говоря за печалба, а не за приходи от продажби.
                        След 2 седмици ще ги видим в отчета

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                          не задавай такива сложни въпроси ............ сам виждаш в какво посока поема диалога след това ........... нито дума по темата

                          септември месец акцията се търгува на 4,25 и обявяват отчет в който печалбата намалява с 20% ......... пиша им, че очаквам цената да падне с 20% и пак така ме посрещнаха ........... сега искам да попитам с колко % се търгува акцията спрямо септември

                          няма нищо, де ...... на 2,50 акцията ще получи подкрепа според графиката
                          Още е скъпа тази акция

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                            В крайна сметка, печалбата по-голяма ли е или по-малка спрямо 2017-та? Забелязал съм че ако нещо е по-малко, то се спестява като информация, което си е глупаво, откъдето и да го погледнеш. И не съм съгласен че 2018-та е била трудна година, най-малкото не беше по-лоша от 2017-та със сигурност.
                            Мда, изглежда че дъмпинга по външните пазари за сметка на Бг потребителя не дава резултати.
                            И тия % са си само имитация някаква на прозрачност.
                            Друго си е да даваха поне инфо по опаковки продажби та долу горе да видим как се движат маржовете. Поне за вътрешния и външните пазари, то е ясно че по групи няма начин да дадат.
                            Аз примерно съм сигурен че тия 3% плюс за Бг всъщност са от надуване на цените и всъщност са от по малко продадена продукция като бройки.
                            Но имам усещането че и на цените им идват лимитите вече и няма могат продължават дълго по тоя начин, примерно аналгина стана прекалено скъп замо за 2-3 години, парацетамола им е 10-15% по скъп от актависткия парацетамакс и съответно вече не върви и т.н.
                            Last edited by pipbel; 11.01.2019, 17:17.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                              Говоря за печалба, а не за приходи от продажби.
                              Би трябвало да е по-малка от миналата година. Идеята е, че към q3 бе по-ниска с 30%, а сега се надявам този % да е по-малък. Ще изчакаме малко и ще разберем от отчета. Тук обаче според мен консолидирания става все по-интересен. Излиза, че само от дивидента на трейдинга, Сфарм прибира по близо 6 ст. На акзия. Така че стискаме палци и за тях и дано успеят с амбициозните си планове.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

                                "През 2018 година приходите от продажби на продукция намаляват с 3% спрямо 2017 година в т.ч. 3% ръст на продажбите за вътрешен пазар и 7% спад на продажбите за износ."
                                Говоря за печалба, а не за приходи от продажби.

                                Коментар

                                Working...
                                X