IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение
    Tabex!!!

    "Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!"

    Тази плоча не се ли изтърка? Повече от 10 години се върти? Защо не измислите някаква нова примамка? Сменете стръвта, става скучно!
    сега чичо е насочил цялото си внимание да изпълни детската си мечта ......... банкер иска да става, че дори и да е в Тамбукту ......... дясна ръка в банката ще бъде форумния Пурко .......... идилията ще е пълна и затова не трябва да се отклоняват от целта с дребни нещица от сорта, че печалбата на Софарма е паднала с 27%
    Last edited by polki; 04.02.2019, 01:11.
    fuск the bеаr - give me the bееr

    Коментар


    • Tabex!!!

      "Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!"[/QUOTE]

      Тази плоча не се ли изтърка? Повече от 10 години се върти? Защо не измислите някаква нова примамка? Сменете стръвта, става скучно!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Ачийв расте сериозно...новина ли чакаме?

        "Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!"

        Коментар


        • [QUOTE=15%;n3437840]
          Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

          Тонката си има принцеси и явно е зает, но в момента аз съм сам с чашката, та ди ти отговоря - това е компанията, която "движи" Табекса в САЩ. Тоест тя отговяра за това, този продукт да може да се продава там. Също така ще отговаря и за дистрибуцията му. По спомени даже има права за диструбуция в Азия и т.н., но дотам да не стигаме. А заради Табекса, Софарма купуваше земи и засади 1 000 000 растения, от които се произвежда продукта. Цитата на Донев относно този бизнес е нещо от сорта "ако това стане реалност, за съжаление, всичко с което се занимаваме в момента би отишло на задаен план". Та, идеята е, че възлагат големи надежди, но аз лично не ги броя. Софарма държеше тази компания и я продаде, явно с цел да се задвижат нещата по-бързо. Доколкото знам все още държи 5% от нея, но това не е важно. Важното е дали и кога ще има разрешително за продажба на Табекс.
          Благодаря за отговора! Но мен ме шокираха тези движения в цените на акциите на компанията ... съгласете се, че не са нормални и не може да се обясняват само с Табекса

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
            ...за тази странна компания? Как така от 11000 USD пада до 1 USD за 10 години. Мислех си, че това са някакви сплитове, но дали е така ? Преди това даже е била 86000 USD за акция. Дали е някаква смислена компания и каква връзка има с Софарма?
            преди 2017 графиката отразява надеждите и разочарованията от друга компания - OncoGenex - където (предполагам) поради естеството на онко-лекарствата спекулациите са били големи


            Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
            .... Софарма държеше тази компания и я продаде, явно с цел да се задвижат нещата по-бързо. Доколкото знам все още държи 5% от нея ...
            бих искал да помоля за повече инфо кога Софарма е държала повече там (повече от сегашните 3-5%)? не съм го следил това ?
            Commences Trading on NASDAQ Capital Market on August 3, 2017 Under Ticker Symbol "ACHV" BOTHELL, Wash. and VANCOUVER, British Columbia, Aug. 1, 2017...
            Last edited by Longin; 01.02.2019, 23:13.
            "the trend is your friend until the end..."

            Коментар


            • [QUOTE=petyob;n3437828]
              Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              Ачийв расте сериозно...новина ли чакаме?

              Тони, понеже често пишеш за тази Ачийв би ли ни казал нещо повече за тази странна компания? Как така от 11000 USD пада до 1 USD за 10 години. Мислех си, че това са някакви сплитове, но дали е така ? Преди това даже е била 86000 USD за акция. Дали е някаква смислена компания и каква връзка има с Софарма?
              Тонката си има принцеси и явно е зает, но в момента аз съм сам с чашката, та ди ти отговоря - това е компанията, която "движи" Табекса в САЩ. Тоест тя отговяра за това, този продукт да може да се продава там. Също така ще отговаря и за дистрибуцията му. По спомени даже има права за диструбуция в Азия и т.н., но дотам да не стигаме. А заради Табекса, Софарма купуваше земи и засади 1 000 000 растения, от които се произвежда продукта. Цитата на Донев относно този бизнес е нещо от сорта "ако това стане реалност, за съжаление, всичко с което се занимаваме в момента би отишло на задаен план". Та, идеята е, че възлагат големи надежди, но аз лично не ги броя. Софарма държеше тази компания и я продаде, явно с цел да се задвижат нещата по-бързо. Доколкото знам все още държи 5% от нея, но това не е важно. Важното е дали и кога ще има разрешително за продажба на Табекс.
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • [QUOTE=petyob;n3437828]
                Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                Ачийв расте сериозно...новина ли чакаме?

                Тони, понеже често пишеш за тази Ачийв би ли ни казал нещо повече за тази странна компания? Как така от 11000 USD пада до 1 USD за 10 години. Мислех си, че това са някакви сплитове, но дали е така ? Преди това даже е била 86000 USD за акция. Дали е някаква смислена компания и каква връзка има с Софарма?

                Виж ся, гледай я по надалече, аз например под 6 000 не продавам!!! - казах

                Коментар


                • [QUOTE=tony1975;n3437754]Ачийв расте сериозно...новина ли чакаме?

                  Тони, понеже често пишеш за тази Ачийв би ли ни казал нещо повече за тази странна компания? Как така от 11000 USD пада до 1 USD за 10 години. Мислех си, че това са някакви сплитове, но дали е така ? Преди това даже е била 86000 USD за акция. Дали е някаква смислена компания и каква връзка има с Софарма?

                  Коментар


                  • от tony1975 - можеш ли ни припомни средната на придобиване ... в началото на 17г. ли беше

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                      Тони, тоз растеж не изглежда ли някак си повече мечи!? -- от към 3 до към 1,60 (грубо по графиката)
                      Поне фармата е стабилна и не е така измечена - от 4,27 до само 3,50 )) Шегичка
                      никакви препоръки
                      Преци как мислиш,Фармата ще слиза ли още надолу?Според мен да тества още веднъж 3.30 и нагоре .......но може и да пропусне теста!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        Ачийв расте сериозно...новина ли чакаме?

                        Тони, тоз растеж не изглежда ли някак си повече мечи!? -- от към 3 до към 1,60 (грубо по графиката)
                        Поне фармата е стабилна и не е така измечена - от 4,27 до само 3,50 )) Шегичка
                        никакви препоръки

                        Коментар


                        • Ачийв расте сериозно...новина ли чакаме?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            Да припомня, че написах "засега"! .
                            това е пожелателно мислене...

                            Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            А иначе така реших като гледам Само q4 18 спрямо само q4 17..
                            гледай и сравнявай няколко поредни тримесечия


                            Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                            Спадът в печалбата е наистина голям, .
                            27% ........... това е убийствен спад

                            Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                            но вярвам, че 2019 разходите ще паднат доста, ръста от заплатите ще е неутрализиран и ниската база за доходите да помогне за по-добри резултати. Очаквам подобрението да започне да става видно в отчета за н1. А и да не забравяме, че консолидирания тук става все по-важен . Големите проекти не ги броя на този етап...
                            вервай ...... тук всички това правят ........ верват на чича си...
                            fuск the bеаr - give me the bееr

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение



                              как реши, че е преодолян?
                              Да припомня, че написах "засега"! А иначе така реших като гледам Само q4 18 спрямо само q4 17.
                              Спадът в печалбата е наистина голям, но вярвам, че 2019 разходите ще паднат доста, ръста от заплатите ще е неутрализиран и ниската база за доходите да помогне за по-добри резултати. Очаквам подобрението да започне да става видно в отчета за н1. А и да не забравяме, че консолидирания тук става все по-важен . Големите проекти не ги броя на този етап...
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                                Не знам, но помня как си прехвърлиха такъв пакет на 4,27 с цел да паднат до 4,99%. 5% е доста важно число на борсите, ама сега и тях да мисля какво правят ще ми дойде повечко .
                                +1

                                Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                                Иначе от отчета очквах малко повече, но и така се ядва. Спадът засега е преодолян...
                                как реши, че е преодолян?
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X