IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

    Мда, от кой ли са ги купили..? За да преценим доколко е реална сделката..
    По интересното е според мен какво целят с минаването на 5-те % и намаляването фри флота ?

    Само преди няколко месеца УПФ Алианц направи обратната операция .

    И има ли връзка с това ,че те са единствения фонд според статистиката на КФН с отрицателна доходност за последните 2 години. т.е най-зле си управляват инвестициите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      каква е логиката на тези врътки при Алианц - гледам и по други позиции...
      Не знам, но помня как си прехвърлиха такъв пакет на 4,27 с цел да паднат до 4,99%. 5% е доста важно число на борсите, ама сега и тях да мисля какво правят ще ми дойде повечко

      П..П. Иначе от отчета очквах малко повече, но и така се ядва. Спадът засега е преодолян, а и дъщерята би трябвало да помогне, все пак са на преклонна възраст вече - 85 години. Време е децата да помагат. Надявам се 2019 да имат по-малко разходи и повече приходи. Мисля, че има достатъчно буфери и за двете. За Табекса не смея да и да мечтая.
      Last edited by 15%; 30.01.2019, 18:42.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • каква е логиката на тези врътки при Алианц - гледам и по други позиции...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

          Защо да не е реална сделката ? Това да не е Ски Банката и Кремиковци
          Може би има предвид да не не е между 2 техни фонда. Тоест Алианз да е купил от Алианц, а не че е намерен изход за някой, който търси такъв.
          Last edited by 15%; 30.01.2019, 18:38.
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

            Мда, от кой ли са ги купили..? За да преценим доколко е реална сделката..
            Защо да не е реална сделката ? Това да не е Ски Банката и Кремиковци
            Алианц не за първи път продават и купуват акции на Софарма. Лично за мен е положително събитие, предполагам че знаят какво правят, въпреки днешния отчет.
            Last edited by Innocent; 30.01.2019, 18:32.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
              “Софарма“ АД уведомява, че на 30.01.2018 г. в дружеството постъпи Уведомление за разкриване на дялово участие по чл. 145 от ЗППЦК от ЗУПФ „Алианц България“ за придобиване на акции от капитала на „Софарма“ АД, в следствие на което дяловото участие на ЗУПФ „Алианц България“ в капитала на „Софарма” АД преминава границата от 5 % и достига до 5.09%.
              Датата на регистрация на сделката в Централен депозитар АД е 23.01.2019 година.

              п.п 21.01.2019г изтъргувани: 141 101бр. акции

              http://www.x3news.com/
              Мда, от кой ли са ги купили..? За да преценим доколко е реална сделката..

              Коментар


              • “Софарма“ АД уведомява, че на 30.01.2018 г. в дружеството постъпи Уведомление за разкриване на дялово участие по чл. 145 от ЗППЦК от ЗУПФ „Алианц България“ за придобиване на акции от капитала на „Софарма“ АД, в следствие на което дяловото участие на ЗУПФ „Алианц България“ в капитала на „Софарма” АД преминава границата от 5 % и достига до 5.09%.
                Датата на регистрация на сделката в Централен депозитар АД е 23.01.2019 година.

                п.п 21.01.2019г изтъргувани: 141 101бр. акции

                http://www.x3news.com/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                  Никой не говори за тези пари, говори се за перспективите ...
                  https://video.fsof3-1.fna.fbcdn.net/...30&oe=5C4B1223

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение
                    Софарма доколкото знам държи 3% от ACHV. При marcket cap около 10 милиона това са около $300 000 което не е кой знае какво за компания като софарма. Ако съм в грешка с процента моля някой да ме поправи.
                    Никой не говори за тези пари, говори се за перспективите ...
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Софарма доколкото знам държи 3% от ACHV. При marcket cap около 10 милиона това са около $300 000 което не е кой знае какво за компания като софарма. Ако съм в грешка с процента моля някой да ме поправи.
                      http://www.proflashgame.com

                      Коментар


                      • това е офис 200 квадрата...
                        като ни съобщиш когато започне и свърши Phase III - това ще е е ценното
                        Last edited by Longin; 24.01.2019, 21:30.
                        "the trend is your friend until the end..."

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975
                          Иначе отчета е добре...

                          https://charts.stocktwits.com/produc..._150805719.png
                          Пардон, отвори се
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                            Лично аз не харесвам ДОХ, но от друга страна се радвам да видя какво се случи днес при публикуване на новина за евентуално закупуване на Молдовска Банка ... Чудя се какво би се случило с акциите на Софарма при положителни новини в недалечно бъдеще от Achieve ?
                            примерно това ...https://www.google.com/search?ei=8mZ...67.79goEF6t3AM

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975
                              Интересни новини се появяват от всички дъщери и СФТРД действа в Сърбия и СФИ предогооваря с ДСК и ДОХ прави голяма стъпка....само мама се е умълчала - дано е за хубаво!
                              Лично аз не харесвам ДОХ, но от друга страна се радвам да видя какво се случи днес при публикуване на новина за евентуално закупуване на Молдовска Банка ... Чудя се какво би се случило с акциите на Софарма при положителни новини в недалечно бъдеще от Achieve ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение
                                Когато оценявате Фармата на базата на консолидирания или неконсолидирания отчет го правите?
                                Аз лично гледам за всички холдинги консолидирания. В противен случай, например при Градус стават големи разлики в оценката. Неконсолидираните ги гледам само с цел да се помъча да отгатна евентуалния дивидент на дадена акция.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X