IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

    Пълна глупост .
    Напиши пълна умност тогава Познаваш ли делото?
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

      Без да ме обвиниш в симпатия към Чичо, в конкретното дело решението на съда е единственото законосъобразно и правилно
      Пълна глупост .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

        Рано е за искове срещу когото и да е било. Присъдата, каквато и да е тя трябва да влезне в сила
        Здравейте. Като юрист мнението ви: Възможно ли е миноритарите да заведат такъв иск (те са част от набедената за "куха структура")? Срещу тях не е предявен иск, така че не е нужно да влиза в сила присъда. Мерси.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

          Това дело е измислено така че да не свършва... Ние ако ги чакаме по 6години на инстанция...
          Другите две ще са общо шест
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

            ............

            П.П. Тъпо е във форум на акционерно дружество да си говорим за прокуратура, но дотам ни докараха... Някой по-запознат /знам, че има читави юристи тук/ би ли споделил с какви квоти се назначава главния прокурор и въобще отвратителната им система? Знам, че наскоро предстои нов избор за такъв, та поне да знам кой е пряко отговорен за това безобразие.
            Назначаването на администрацията става със санкция на партията. Ако имаш политическа подкрепа те слагат, без оглед на образование, знания, умения и компетенции. Аз лично съм виждал писмо-препоръка, подписано от местния партиен лидер ( в случая със суджук-герберите също циркулираха такива писма). В резултат на това, България е най-бедната държава в Европа и с най-висок копупционен индекс и т.н. Затова и системата ни е отвратителна - опорочена е от чл. 1 независимо, че вече го няма в Конституцията и че партията се казва ГЕРБ. Хората са същите, които ставаха партийни членове за да имат власт, а чрез нея да се домогнат и до благата, които създават работещите.
            п.п. Аз също мисля, че този форум не е точното място да напиша това, но все пак Софарма работи в условията, създадени от партията и виждаме на какви репресии е подложен директора и, заради притежавани от него медии. (Цялата пушилка с Донев е заради култовата марка Труд, която той притежаваше и партията не можеше да допусне тя да е независима. Днес Труд е просто един парцал).

            Коментар


            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

              Рано е за искове срещу когото и да е било. Присъдата, каквато и да е тя трябва да влезне в сила
              Това дело е измислено така че да не свършва... Ние ако ги чакаме по 6години на инстанция...

              Коментар


              • Аз лично не съм вътрешен, но отдавна съм изгубил всякаква надежда. Който и да сложат отгоре, отдолу няма нито един читав. Те по принцип са в тази система, щото не са читави... И няма как да са - творят абсурди и безобразия видими с просто око без никакви негативни за тях последствия. Наакани до ушите и вместо да се скрият вдън земя... ОБЖАЛВАТ!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Тук направо си казват, че прасето иска СОФАРМА!!!

                  п.п. май за първи път срещам официално написано, че калната свиня харесва Анакод Стийл!
                  Ужас, това не може да продължава така! Съсипа тоооолкова много бизнеси, как не се наяде?!?!
                  Между другото днес забелязах, че на земята на ДОХ в Люлин се е пръкнал Техномаркет, залепен до Бриколаж. Това може и отдавна да е, но аз днес ходих и го забелязах. Малко ми е странно прасето да плаща наем точно на ДОХ?!?!

                  П.П. Тъпо е във форум на акционерно дружество да си говорим за прокуратура, но дотам ни докараха... Някой по-запознат /знам, че има читави юристи тук/ би ли споделил с какви квоти се назначава главния прокурор и въобще отвратителната им система? Знам, че наскоро предстои нов избор за такъв, та поне да знам кой е пряко отговорен за това безобразие.
                  Last edited by 15%; 08.02.2019, 19:39.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Тук направо си казват, че прасето иска СОФАРМА!!!

                    п.п. май за първи път срещам официално написано, че свинската зурла харесва Анакод Стийл!
                    След седем години наказателно производство изпълнителният директор на Софарма бе оправдан на първа инстанция
                    Last edited by tony1975; 09.02.2019, 05:23.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Не те обвинявам, но като юрист отлично знаеш, че родният съд никога няма да вземе решение по важно дело, ако преди това не е съгласувано където трябва, без значение дали решението му е законосъобразно, или не. Така че и тук е съгласувано с властимащите и явно Чичо се е отчел където трябва - просто системата работи по този начн. Не живеем в Лапланидия все пак, за да не знаем какво и как се случва в родната ни страна.
                      П.С. Досега не съм видял нито едно знаково дело с осъдителна присъда, поправи ме, ако греша - слОчаеност, убеден съм или пък всички с света вода ненапита...
                      ++
                      И на КОЙто трябва.
                      А ако е и колкото трябва - няма проблем и за следващата инстанция.

                      Не знам дали държавата е прецакана с тези блокови сделки, но аз и стотиците акционери в Унифарм чичо ни прецака. Унифарм беше собственик на 60% от Елфарма, а пък тя притежаваше мажоритарен дял от Софарма. Точно акциите на Софарма собственост на Елфарма чичо си ги прехвърли на 1 лев за акция на негови фирми и оттам всички акционери на Унифарм им падна стойността на акциите. Както каза чичо майката впоследствие от тези врътки стана дъщеря и се вля в Софарма.
                      Сори пич, ама за това пък изобщо не става и дума, никой не му пука за дребните....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        Новините говорят, че все още има разумна мисъл в Територията!!!

                        Сега аз бих завел регресен иск срещу прокуратурата за 10млн. лв.(да оравим резултата) за накърнено име, уронена репутация и нанесени щети пред чуждестранните партньори/инвеститори и акционерите...все пак чухме изказвния от Цацаратурата - че компанията е "куха структура създадена за укриване" на данъци и така тормоз 7год.!!!
                        Рано е за искове срещу когото и да е било. Присъдата, каквато и да е тя трябва да влезне в сила
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • Новините говорят, че все още има разумна мисъл в Територията!!!

                          Сега аз бих завел регресен иск срещу прокуратурата за 10млн. лв.(да оправим резултата) за накърнено име, уронена репутация и нанесени щети пред чуждестранните партньори/инвеститори и акционерите...все пак чухме изказвния от Цацаратурата - че компанията е "куха структура създадена за укриване" на данъци и така тормоз 7год.!!!
                          Last edited by tony1975; 08.02.2019, 16:14.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                            Пак казвам. Ако четете между редовете, проблема на Чичо не е Дона а БиДона
                            Решението на този съд е като резултат от следствени действия. Не го забравяйте. Целувката (ако има такава е станала много отдавна. Иначе......Страсбург, и България осъдена за амнайсти път.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Boncho Разгледай мнение

                              Мисля, че не си абсолютно прав. Трябва да четем между редовете. Направи ли ви впечатление интервюто на Донев по 24 часа (знаем всички на кой е и, че именно оттам тръгнаха атаките). Така, че явно сме целунали ръка на Дона и сме се “оправили”.
                              Пак казвам. Ако четете между редовете, проблема на Чичо не е Дона а БиДона
                              Life won't wait for you.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                                По принцип си прав, но аз познавам делото конкретно.Както и историята съм следял. както се казва бяхме свидетели на блоковите сделки. Не случайн и НАП и КФН казват,ч е няма проблеми, но .... Съдия Борисова беше първата, която произнесе присъда срещу висш държавен чиновник. Вярно, че тая присъда падна нагоре по веригата, но това стана по причините, които описа по-горе В конкретния случай властимащите/Шиши? иска осъдителна присъда. Така че явно "съгласуването" ще става в САС, КОЙто е подчинен на КОЙто трябва
                                Мисля, че не си абсолютно прав. Трябва да четем между редовете. Направи ли ви впечатление интервюто на Донев по 24 часа (знаем всички на кой е и, че именно оттам тръгнаха атаките). Така, че явно сме целунали ръка на Дона и сме се “оправили”.

                                Коментар

                                Working...
                                X