IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Момина Крепост ?

    Коментар


    • Огнян Донев: Само 21.8% от служителите получили бонус акции са ги продали

      15 Февруари 2019 11:00
      http://www.infostock.bg/infostock/co...-sa-gi-prodali

      Коментар


      • Institutional Stock Ownership and Shareholders

        ONCOGENEX PHARMACEUTICALS, INC. (NASDAQ:OGXI) has 8 institutional investors and shareholders that have filed 13D/G or 13F forms with the Securities Exchange Commission (SEC). These institutions hold a total of 1,513,785 shares. Largest shareholders include Sio Capital Management, LLC, UBS Group AG, Armistice Capital, Llc, and Sabby Management, LLC.
        ONCOGENEX PHARMACEUTICALS, INC. (NASDAQ:OGXI) ownership structure shows current positions in the company by institutions and funds, as well as latest changes in position size. Major shareholders can include individual investors, mutual funds, hedge funds, or institutions. The Schedule 13D indicates that the investor holds more than 5% of the company and intends to actively pursue a change in business strategy. Schedule 13G indicates a passive investment of over 5%.

        https://fintel.io/so/us/ogxi

        Коментар


        • Ако бяха осъдили Донев точно пък за това щеше да бъде баси абсурда. Ами той ако е искъл е могъл и да подари акциите къде пише че това в закона е забранено?
          http://www.proflashgame.com

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

            Аз съм писал доклада , не преписвам от разни парцали ката плик близ капиталчето и т.н.
            Процеса че е поръчков е очевидно . Това че другите изброени от теб не са с повдигнати обвинения не означава че трябва да не бъде повдигано обвинение и на Донев !
            По отношение на законодателството вече написах че става въпрос за трансферно ценообразуване между свързани лица при което за целите на фиска се вземат за меродавни пазарните цени .
            Чел си нещо но не изчерпателно ( както между впрочем и съдииката , освен ако вътрешното и убеждение не е било манипулирано по някакъв начин )
            Похвално е, че някой все пак застава с лицето си /макар и под псевдоним във форум/ зад действията си. Винаги съм искал да поговоря с такъв човек и наистина бих Ви бил признателен ако ми отделите 20-30 минути, за да се видим и да обсъдим гледните си точки в удобно за Вас време и в посочено от Вас място. Ако нямате проблем с това, моля пишете ми на лични или ако решите и тук.

            П.П. Предвид това, че молбата ми може би е необичайна, аз преставам да бъда просто псевдоним - казвам се Михаел Бракадански, телефонът ми е 0889 366 233. Мога да Ви споделя и всяка друга информация при нужда. Искрено се надявам на откровеност и от Ваша страна.
            Last edited by 15%; 11.02.2019, 22:29.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

              И при кого отива разликата? При купувача.А ДОнев е обвинен, че е продал. Към момента на сключване на сделките никъде в българското законодателство няма нито един текст, който да казва, че данъчното облагане при блоковите и обикновените сделки е различно. А че процеса е поръчков говори и факта, че само Донев е обвиняем и то 6 години след сключване на сделките /къде ли са спали данъчните дотогова/ след като блокови сделки са сключвали и Божков, Бориславова, Пеевски, Банев и кой ли още не вкл. чужди инвеститори. Не знам само дали от Монитор преписваш или от Блиц.
              Аз съм писал доклада , не преписвам от разни парцали ката плик близ капиталчето и т.н.
              Процеса че е поръчков е очевидно . Това че другите изброени от теб не са с повдигнати обвинения не означава че трябва да не бъде повдигано обвинение и на Донев !
              По отношение на законодателството вече написах че става въпрос за трансферно ценообразуване между свързани лица при което за целите на фиска се вземат за меродавни пазарните цени .
              Чел си нещо но не изчерпателно ( както между впрочем и съдииката , освен ако вътрешното и убеждение не е било манипулирано по някакъв начин )

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

                Вече ти обясних как - облагаема е разликата между пазарната цена и занижената цена . Нямаше да има проблем ако страните по сделките не бяха свързани лица !

                Изказвам аргументираното си мнение като очаквам да не си служиш с манипулации - поне не от теб !
                И при кого отива разликата? При купувача.А ДОнев е обвинен, че е продал. Към момента на сключване на сделките никъде в българското законодателство няма нито един текст, който да казва, че данъчното облагане при блоковите и обикновените сделки е различно. А че процеса е поръчков говори и факта, че само Донев е обвиняем и то 6 години след сключване на сделките /къде ли са спали данъчните дотогова/ след като блокови сделки са сключвали и Божков, Бориславова, Пеевски, Банев и кой ли още не вкл. чужди инвеститори. Не знам само дали от Монитор преписваш или от Блиц.
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                  А как се получават данъчните задължения? Спри да пишеш, че Пеевски ще те уволни
                  Вече ти обясних как - облагаема е разликата между пазарната цена и занижената цена . Нямаше да има проблем ако страните по сделките не бяха свързани лица !

                  Изказвам аргументираното си мнение като очаквам да не си служиш с манипулации - поне не от теб !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

                    Инкриминирани е недекларирането на данъчни задължение , а не продажбата на акции . Двамата с Борисов са лицата които са задължени да декларират резултата .
                    А как се получават данъчните задължения? Спри да пишеш, че Пеевски ще те уволни
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                      Така пазарната стойност беше над 9 лева. "Субектите придобили......" .... само че Донев е съден за това че е продал. Като и.д. на Елфарма разбира се. Май не си чел внимателно.
                      Инкриминирани е недекларирането на данъчни задължение , а не продажбата на акции . Двамата с Борисов са лицата които са задължени да декларират резултата .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

                        Сделките са блокови на цена 1 лев при пазарни 6–7 лв ако не се лъжа .
                        ДОПК дефинира понятието " трансферно ценообразуване " в случаите когато страните са свързани лица .
                        Разликата между цената на сделката и пазарната цена формира облагаем резултат .За субектите придобили акциите на занижена цена възниква задължение да декларират и платят данък върху тази разлика .
                        НК инкриминира недекларирането на данъчни задължения !
                        В случая става въпрос за особено големи размери !

                        Мнението на субектите които цитираш е некомпетентно и е ирелевантно в случая .
                        Така пазарната стойност беше над 9 лева. "Субектите придобили......" .... само че Донев е съден за това че е продал. Като и.д. на Елфарма разбира се. Май не си чел внимателно.
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                          Еми кажи защо трябва да бъде осъден тогава? НАП и КФН казват, че всичко е о.к. Но Делян Цацаров казва друго. Защо според теб Сотир Пеевски е прав?
                          Сделките са блокови на цена 1 лев при пазарни 6–7 лв ако не се лъжа .
                          ДОПК дефинира понятието " трансферно ценообразуване " в случаите когато страните са свързани лица .
                          Разликата между цената на сделката и пазарната цена формира облагаем резултат .За субектите придобили акциите на занижена цена възниква задължение да декларират и платят данък върху тази разлика .
                          НК инкриминира недекларирането на данъчни задължения !
                          В случая става въпрос за особено големи размери !

                          Мнението на субектите които цитираш е некомпетентно и е ирелевантно в случая .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

                            Знам квалификацията , фактите и конструкцията .
                            Еми кажи защо трябва да бъде осъден тогава? НАП и КФН казват, че всичко е о.к. Но Делян Цацаров казва друго. Защо според теб Сотир Пеевски е прав?
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                              Напиши пълна умност тогава Познаваш ли делото?
                              Знам квалификацията , фактите и конструкцията .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от wolf_15 Разгледай мнение

                                Здравейте. Като юрист мнението ви: Възможно ли е миноритарите да заведат такъв иск (те са част от набедената за "куха структура")? Срещу тях не е предявен иск, така че не е нужно да влиза в сила присъда. Мерси.
                                Не знам прокуратурата да е обявила Софарма за куха структура. Може и да съм пропуснал нещо. Донев вероятно ще ги съди след като спечели. А по п-п всеки може да съди всеки за всичко стига да има основание и интерес. Лично мен би ми било интересно миноритарите да предявят иск. Ама ми е чудно на какво основание.
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X