IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Понякога пиша през телефона и допускам грешки, но мисля че сега съм се изразил добре.
    Според мен от страната на купувача стои СОФАРМА и г-н Донев и понеже имат достатъчно обратно изкупени акции я карат полека, така че ако иска някой друг да се включи и да си купи. За продавач не се наемам да предположа. Алианц обявиха че на 23.01. са минали 5% и стигнаха 5,09% ако са те и слязат под 5% мисля че трябва да обявят.

    Нямам никаква вътрешна информация и всичко написано по-горе е чисто предположение. Надявам се в петък да разберем малко повече, защото видимо купувача си комуникира с продавача и вероятно знае колко има за продан на 3,45.

    п.п. дали днес продавача показва колко му остават?
    Last edited by tony1975; 11.12.2019, 19:14.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

      ами може би купувача си има достатъчно и по-скоро ръсят така "на почивки", ако желае някой друг да се включи...
      Купувача или продавача имаш в предвид.

      Продавача със сигурност има достатъчно, но не е решил да излиза на каквато и да е цена сега и веднага. Може да продължава да продава с месеци. Продажбите тръгнаха, доста отдавна и според мен чакаха Декември за да може да се включи и Донев за да подкрепи акцията!

      Според теб лично мнение имаш ли представа кой е продавача, според мен не е Алианц , или поне не всички бройки идват от тях.

      Мариян да каже, той следи акцията "изкъсо"
      Last edited by Bivol; 11.12.2019, 17:33.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Designer Разгледай мнение
        Който и да е продавача, явно е решил да разчиства на порции по 5000 броя акции. Толкова ли не можа да се разбере с някой да му вземе пакета с 1 кросова сделка, ами ги ситни ли ситни? Дано да е на печалба, ама надали при тази цена... Освен ако е купувал преди 2,5 години. За мен е важно, че обемите се качват, което ми говори, за скорошно отпушване на SOFIX.
        ами може би купувача си има достатъчно и по-скоро ръсят така "на почивки", ако желае някой друг да се включи...

        Коментар


        • Който и да е продавача, явно е решил да разчиства на порции по 5000 броя акции. Толкова ли не можа да се разбере с някой да му вземе пакета с 1 кросова сделка, ами ги ситни ли ситни? Дано да е на печалба, ама надали при тази цена... Освен ако е купувал преди 2,5 години. За мен е важно, че обемите се качват, което ми говори, за скорошно отпушване на SOFIX.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            май доста ПФ-та пълниха преди 2 години декември на 4,27, ако сега някой от тях разпродава дали онези бройки или други от кошницата на експат...жалко и за тях и за парите ни там.
            Колко бързо са минали 2 г. Сигурно са имали инфо за покупката на банката, че ще е много печеливша :-)

            Коментар


            • май доста ПФ-та пълниха преди 2 години декември на 4,27, ако сега някой от тях разпродава дали онези бройки или други от кошницата на експат...жалко и за тях и за парите ни там.

              Коментар


              • Кошницата съдържаше около 230 - 240 000 бр софарми по спомен, но не вярвам да се продават засега.
                Last edited by Bivol; 11.12.2019, 14:22.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                  Намекваш че са Алианц със кошницата от Никито ли....
                  Не нямам представа и затова питам, а кошницата на Никито доколкото съм разбрал не е взета от Алианц.

                  Интересно е дали Софарма ще успее да поеме, целият обем.
                  Last edited by Bivol; 11.12.2019, 14:22.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                    Някой предполага ли кой е продавача?
                    Намекваш че са Алианц със кошницата от Никито ли...
                    Last edited by спекуланта; 11.12.2019, 14:15.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      този продавач на 3,45 няма край...най-накрая са запуснали обратното
                      Някой предполага ли кой е продавача?

                      Коментар


                      • този продавач на 3,45 няма край...най-накрая са запуснали обратното
                        "София, България, 11 декември 2019 година – Съгласно изискванията на чл. 111, ал. 8 от ЗППЦК “Софарма“ АД (3JR:„БФБ – София“, SPH: Warsaw Stock Exchange) уведомява, че на 10 декември 2019 г. Дружеството изкупи обратно 25 000 собствени акции представляващи 0.0185% от капитала на Дружеството, на обща стойност BGN 85 800 на „БФБ – София“ АД, при средна цена BGN 3,432.
                        Общият брой на обратно изкупените акции след тази сделка е 8 904 182, представляващи 6.61% от акционерния капитал на Дружеството."
                        Last edited by tony1975; 11.12.2019, 13:52.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение

                          С кои продукти Софарма ще пробива Русия - с тези от 1960 година създадени по съветски образци??? С Бронхолитина - който го купуват за да подсилят ефекта на водката, или с хапчето на нашите баби - Аналгин за подпухналата глава на следващия ден, или с античния Карсил за да си възстановят донякъде черния дроб?? Къде по-добри и съвременни методи има вече на пазара. Включително и полски, защото полската фармация е вече светлинни години преди Софарма. Да не коментираме китайските и индийските генерици, които заливат пазара на много по-ниски цени и откъдето идват 99,99% от активните субстанции с които Софарма произвежда архаичните си лекарства...За зомбираните и полу-грамотни /полу - предполагам е за да се покаже все пак някакво уважение/ съм напълно съгласен. Само възрастните хора, обаче все още пият подобни лекарства и ползват телефони с шайби или копчета. Това е аналогично да пробиваш пазара с тях или със старите кари на Балканкар. Тези хората вече са на привършване - за справка виж долната табличка -
                          Въпросът не е зададен правилно. Защото СФ ще присъства (да не употребяваме "пробива", че е гръмко) с онези продукти, с които разполага. Но тъкмо с тях да присъства където и да е другаде географски в Европа е немислимо. Така че ако разполага с някакви продукти - с тях ще присъства. Не очаквам с тъй изброеното да присъства в Германия или в Полша или във Франция. Следователно ще може да иде там, където все пак я познават.
                          Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение
                            Тони, не Ви познавам, но съдейки по текста, виждам абсолютно непознаване на ситуацията в Украйна и на тази в Русия. С риск да се навлезе в политиката, но това, което чета все едно е свалено от някой канал за зомбиране на полу-грамотен електорат. Да очакваш друго поведение от Русия ? Която е водила за Крим не знам колко войни, която е основала Одеса, да се откаже от територия, в която 2/3 от населението говори руски и половината са етнически руснаци ? Да обясняваш всичко това с Путин и че бил популист ? Руснаците никога няма да пуснат Украйна, тя е и ще остане част от империята. Делили са я с поляци, с турци, с татари, че и с шведи, но винаги ще са там. От тази гледна точка всичко, което става е в рамките на очакваното. От друга страна силно се съмнявам някой да допусне съществен дял за Софарма на украинския пазар. Като тръгнем от високия клас немски генерици и стигнем до полските боклуци, всичко ще се изсипва там. Непокорните области логично пък ще блокират тази част от "евро-вноса" и ще са по-свободни за заемане на пазарен дял, но условията за бизнес ще са много по-трудни. Отделно Украйна намалява с по горе-долу 1/2 млн. на година. Няма да е лесно никак... По-скоро трябва в Русия да търсят пробив, а и са си 150 млн. пазар.
                            С кои продукти Софарма ще пробива Русия - с тези от 1960 година създадени по съветски образци??? С Бронхолитина - който го купуват за да подсилят ефекта на водката, или с хапчето на нашите баби - Аналгин за подпухналата глава на следващия ден, или с античния Карсил за да си възстановят донякъде черния дроб?? Къде по-добри и съвременни методи има вече на пазара. Включително и полски, защото полската фармация е вече светлинни години преди Софарма. Да не коментираме китайските и индийските генерици, които заливат пазара на много по-ниски цени и откъдето идват 99,99% от активните субстанции с които Софарма произвежда архаичните си лекарства...За зомбираните и полу-грамотни /полу - предполагам е за да се покаже все пак някакво уважение/ съм напълно съгласен. Само възрастните хора, обаче все още пият подобни лекарства и ползват телефони с шайби или копчета. Това е аналогично да пробиваш пазара с тях или със старите кари на Балканкар. Тези хората вече са на привършване - за справка виж долната табличка -

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение
                              Тони, не Ви познавам, но съдейки по текста, виждам абсолютно непознаване на ситуацията в Украйна и на тази в Русия. С риск да се навлезе в политиката, но това, което чета все едно е свалено от някой канал за зомбиране на полу-грамотен електорат. Да очакваш друго поведение от Русия ? Която е водила за Крим не знам колко войни, която е основала Одеса, да се откаже от територия, в която 2/3 от населението говори руски и половината са етнически руснаци ? Да обясняваш всичко това с Путин и че бил популист ? Руснаците никога няма да пуснат Украйна, тя е и ще остане част от империята. Делили са я с поляци, с турци, с татари, че и с шведи, но винаги ще са там. От тази гледна точка всичко, което става е в рамките на очакваното. От друга страна силно се съмнявам някой да допусне съществен дял за Софарма на украинския пазар. Като тръгнем от високия клас немски генерици и стигнем до полските боклуци, всичко ще се изсипва там. Непокорните области логично пък ще блокират тази част от "евро-вноса" и ще са по-свободни за заемане на пазарен дял, но условията за бизнес ще са много по-трудни. Отделно Украйна намалява с по горе-долу 1/2 млн. на година. Няма да е лесно никак... По-скоро трябва в Русия да търсят пробив, а и са си 150 млн. пазар.
                              Здравейте, простете краткото ми "политическо отклонение", но следвайки Вашата теза то и на 1/3 от територията на България се говори турски - направо да им дадем ключовете за Разград, Шумен, Омуртаг, Кърджали, Пловдив, Асеновград, Девин, Велинград и въобще за Родопите.


                              Както и да е, да не пренасочваме разговора в политическа дискусия - факт е, че след старта на конфликта 2014 и в Украйна и в Русия има трудности за икономиката и обедняване на населението. Това бе тезата ми и двете страни бяха и са ключови пазари за СОФАРМА извън България и няма как девалвацията на валутите и намаляване на реалните ср-ва оставащи в населението да не окажат влияние на продажбите и печалбите 2014,2015,2016, та и до днес.
                              Поздрави!

                              Коментар


                              • Тони, не Ви познавам, но съдейки по текста, виждам абсолютно непознаване на ситуацията в Украйна и на тази в Русия. С риск да се навлезе в политиката, но това, което чета все едно е свалено от някой канал за зомбиране на полу-грамотен електорат. Да очакваш друго поведение от Русия ? Която е водила за Крим не знам колко войни, която е основала Одеса, да се откаже от територия, в която 2/3 от населението говори руски и половината са етнически руснаци ? Да обясняваш всичко това с Путин и че бил популист ? Руснаците никога няма да пуснат Украйна, тя е и ще остане част от империята. Делили са я с поляци, с турци, с татари, че и с шведи, но винаги ще са там. От тази гледна точка всичко, което става е в рамките на очакваното. От друга страна силно се съмнявам някой да допусне съществен дял за Софарма на украинския пазар. Като тръгнем от високия клас немски генерици и стигнем до полските боклуци, всичко ще се изсипва там. Непокорните области логично пък ще блокират тази част от "евро-вноса" и ще са по-свободни за заемане на пазарен дял, но условията за бизнес ще са много по-трудни. Отделно Украйна намалява с по горе-долу 1/2 млн. на година. Няма да е лесно никак... По-скоро трябва в Русия да търсят пробив, а и са си 150 млн. пазар.
                                Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

                                Коментар

                                Working...
                                X