IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение

    Няма, заминава да живее на Малдивите!
    НАЙ

    Коментар


    • Превода на дивидента зависи единствено от ИП. Резултатите на компанията ще разберем в нек. отчет до края на месеца. Лично аз се надявам на много добри резултати за 2019г и отлични през 2020г. Прави ми впечатление, че от няколко седмици се рекламира много често Табекс по няколко ТВ. В рекламата се вижда, че се използва и мобилно приложение https://www.youtube.com/watch?v=i9bJGzTyKtA. Явно г-н Донев и екипа му са решили да се борят сериозно с пушачите в Бг. Дали тв реклама е просто малка стъпка по дългия път към производството и продажбата на продукта в щатите оставам на по-запознатите от мен да коментират. Пожелавам успех на компанията и късмет на всички акционери притежаващи акции.

      п.п Надявам се през 2020г да видим цени на Софарма близки до нивото на Доверие, а защо не и до нивото на ЧайкаФарма
      Last edited by Innocent; 25.01.2020, 14:53.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

        Какво пък е това СКЗК?
        Най-вероятно София Комрес Заложни Къщи
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

          Какво пък е това СКЗК?
          Е как какво - дружеството дало най- голям дивидент в последните 10 години на БФБ в процентно отношение - емблемата му е жабче и е любима компания на Императора.

          Софком

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

            Какво пък е това СКЗК?
            Както и да е. Да не спамим темата. Просто е изнервящо ако имаш да получаваш дивиденти които искаш веднага да ре инвестираш да ги получиш цяла работна седмица след останалите, като през това време виждаш как цената на онова което си искал да купиш расте.
            Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

            Коментар


            • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
              Тук дивидента е символичен и спокойно може да почакате ден два. При СКЗК обаче, където дивидентната доходност е много мазна и бие цял портфейл с дивидентни акции, умножена по две още чакаме, вече четвърти ден, утре става пети , а при Каролци е дошъл още в понеделник.
              Какво пък е това СКЗК?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                Тук дивидента е символичен и спокойно може да почакате ден два. При СКЗК обаче, където дивидентната доходност е много мазна и бие цял портфейл с дивидентни акции, умножена по две още чакаме, вече четвърти ден, утре става пети , а при Каролци е дошъл още в понеделник.
                Какво биела???

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                  Преодоляхте ли шока, че ви забавиха дивидента с 2 дни Това си е трагедия отвсякъде
                  Тук дивидента е символичен и спокойно може да почакате ден два. При СКЗК обаче, където дивидентната доходност е много мазна и бие цял портфейл с дивидентни акции, умножена по две още чакаме, вече четвърти ден, утре става пети , а при Каролци е дошъл още в понеделник.
                  Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                    Съгласен съм. В правото сте, да си търсите правата, просто мисля че трябва да има известна толерантност и разбиране. Забавянето може да се дължи на много неща. При настоящата цена, дивидента е малко над 1%. Не виждам какво толкова фундаментално има, че са го забавили 1-2 дни. Но пак казвам, че това е лично мое мнение. Коментара ми не беше насочен лично срещу вас. Следите доста детайлно БФБ, и коментарите ви са ми полезни. Успех в инвестирането.
                    Тъкмо реших че мога да допълня малко Софарми на тези цени, и тя цената взе че тръгна нагоре
                    Прав си ОК
                    Е чак тръгнала 1-2ст. ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975

                      Ироничен сте г-н Манчев и аз бях ироничен сутринта, но ще ви отговоря.
                      При избора си на брокер, след като си плащам чинно договорените между нас такси, винаги ми се е искало да получа - Лично отношение, Доверие и Бързина.
                      Работейки с голям посредник, за какъвто приемам Елана - ми е ясно че няма как всеки ден да искам мнение и да се консултирам с брокера си, както често правят клиенти на по-малките посредници. Е чувам се веднъж в годината и обменям мисли и идеи, което за мен е ОК - останалото получавам в местния офис в Пловдив .
                      Доверие в Елана имам - проблеми със сигурноста на сметката, преводите и т.н. не е имало. Даже в началото, когато започвах на БФБ бях доста нетърпелив и звънях - само като им кажех, че съм превел 3-4-5К лева ми ги зареждаха на доверие(без да са дошли парите) и ме оставяха да търгувам. Е имали сме и издънки , но се учим от грешките си и доверието се гради с времето.
                      Виж за бързината имам забележки през цялата 2019г. Редовно дивидентите закъсняват с 2-3дни. Често отменям дадена лимитирана поръчка и пускам пазарна, защото съм харесал нещо и искам да го грабна - чакам брокера с часове да ми потвърди, така че да не съм доволен от бързината.

                      Щом плащам и то доста повече от колкото плащат американците на своите брокери(знаем че бяха премахнати значима част от таксите от големите брокери в САЩ), то имам правоо да мрънкам и да взисквам, ОК?

                      Снощи изпратих на приятел нещо по Еконт на другия край на България, ами тази сутрин го получи! Колко и коства на Елана от тяхната сметка да прехвърлят парите в моята подсметка 2-3дни?!?! Ами ако не им стигат хората да наемат...

                      Аз работя в организация с над 1 000 души персонал. Като дойдат възнагражденията за заплати в сметката за масови плащания - след 1-2часа всичките над 1 000души имат пари, не може да ми се мотат в елана 3дни при положение че едва ли имат над 200-300клиента и от тях не знам точно колко са акционери в изплащащата дивидент компания! В дигитални времена живеем!
                      Съгласен съм. В правото сте, да си търсите правата, просто мисля че трябва да има известна толерантност и разбиране. Забавянето може да се дължи на много неща. При настоящата цена, дивидента е малко над 1%. Не виждам какво толкова фундаментално има, че са го забавили 1-2 дни. Но пак казвам, че това е лично мое мнение. Коментара ми не беше насочен лично срещу вас. Следите доста детайлно БФБ, и коментарите ви са ми полезни. Успех в инвестирането.
                      Тъкмо реших че мога да допълня малко Софарми на тези цени, и тя цената взе че тръгна нагоре
                      Last edited by mancev; 23.01.2020, 20:54.

                      Коментар


                      • Преодоляхте ли шока, че ви забавиха дивидента с 2 дни Това си е трагедия отвсякъде

                        Коментар


                        • Според мен тук, както и при други позиции всички чакат със затаен дъх отчетите. Q4 ще дава представа какъв би могъл и да е годишния и тогава ще стане интересно.
                          Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                            Фактът, че при вече преведен дивидент, за втори ден са изтъргувани примерно 5000 акции общо, на мен ми говори, че пари има, но по-скоро липсва доверие в развитието или в личноста.
                            Ако си забелязал цената лека полека катери. За месец е със 7% нагоре акцията. А оборота е зле, както и при другите, но очакваме подобрение

                            Коментар


                            • Фактът, че при вече преведен дивидент, за втори ден са изтъргувани примерно 5000 акции общо, на мен ми говори, че пари има, но по-скоро липсва доверие в развитието или в личноста.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Имам дивидент както в Карол, така и в Елана.
                                Мненията ми не са препоръка за търговия.

                                Коментар

                                Working...
                                X