IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Сега Софарма ще се изстреля !!!
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от FREEBORN
      Първоначално изпратено от zaho
      Първоначално изпратено от фен1
      е тва е.....

      Софарма разчупи "клишетата" при финансовите отчети

      http://www.investor.bg/?id=54381
      6to se eb...at s horata (Investora imam predvid)???????
      stavat gre6ki.
      На мен по-скоро ми прилича на опит за "замазване" на супер добрите резултати.
      Някак си по друг ефект щеше да има заглавието при цитиране на действителния реализиран ръст в продажбите и печалбата.
      Само че сериозните инвеститори не пасат трева .......... за разлика от авторите на статията
      Няма лоша реклама момчета

      Ако не беше написана по-този начин нямаше да е толкова четена и нямаше хората да разберат за 155% ръст на продажбите на Софарма
      вече е 5-та преди новината за
      Цените на жилищата в София с най-голямо повишение в кв. „Изток“

      Коментар


      • Първоначално изпратено от zaho
        Първоначално изпратено от фен1
        е тва е.....

        Софарма разчупи "клишетата" при финансовите отчети

        http://www.investor.bg/?id=54381
        6to se eb...at s horata (Investora imam predvid)???????
        stavat gre6ki.
        На мен по-скоро ми прилича на опит за "замазване" на супер добрите резултати.
        Някак си по друг ефект щеше да има заглавието при цитиране на действителния реализиран ръст в продажбите и печалбата.
        Само че сериозните инвеститори не пасат трева .......... за разлика от авторите на статията

        Коментар


        • Първоначално изпратено от фен1
          е тва е.....

          Софарма разчупи "клишетата" при финансовите отчети

          http://www.investor.bg/?id=54381
          6to se eb...at s horata (Investora imam predvid)???????
          stavat gre6ki.

          Коментар


          • е тва е.....

            Софарма разчупи "клишетата" при финансовите отчети

            http://www.investor.bg/?id=54381

            Коментар


            • sopharma teparva shte izdisza zashtoto paradi lipsa na novi medikamenti i lipsa na kaczestvena dokumentacja na ostarelite si vecze v pensionna vazrast komunisticzeski preparati, teparva shte gubi pazari i v bg i v czujbina.

              Коментар


              • "Глас явности": Как сръбските новобогаташи изиграха "Софарма"


                Ръководството, синдикатът и малките акционери на "Сърболек" публично призовавали всички акционери да приемат офертата на българската компания, пише белградският вестник
                01.08.2007
                Новобогаташите навсякъде, включително и в Сърбия, винаги изиграват закона.

                Понятието свързани лица е дефинирано в сръбския закон за финансовите пазари. Същината е в това, че щом юридическо лице или свързани лица придобият 25% от акциите, автоматично трябва да дадат оферта за поемане и на останалите акции на фирмата, пише сръбският вестник "Глас явности".

                По този начин се защитават миноритарните акционери, защото в противен случай големите играчи спекулативно ще сриват цената на техните акции, докато не ги купят за без пари.

                На сръбската борса е често явление новобогаташите взаимно да си помагат и техните фирми общо купуват до 50% от акциите. След това единият от двамата бизнесмени продава акциите си на другия.

                Така биват излъгани и държавата, и малките акционери, а новобогаташът като най-голям съсобственик след това прокарва и увеличаване на капитала.

                Поради съмнения в законността при закупуването на акциите на "Сърболек" малките акционери на това фармацевтично предприятие се обърнаха към Комисията по ценните книжа и Съвета за борба с корупцията.

                В писмото им се припомня, че "МК Комерц" и фирмата на Йовица Стеванович-Нини "Нини" чрез покупки на борсата през декември 2005 г. стават акционери в "Сърболек".

                Тогава "Нини" купува 24,99%, а предприятието на Миодраг Костич "МК Комерц" - 23,78% от акциите. На последното събрание на акционерите на 30 юни т.г. се установило, че фирма "Нини" притежава 48,77% от акциите, тъй като междувременно е изкупила акциите на "МК Комерц".

                "Сърболек" беше продаден на борсата в края на 2005 г., като по това време все още беше валидна офертата на българската фармацевтична компания "Софарма".

                Ръководството, синдикатът и малките акционери на "Сърболек" тогава публично призоваха всички акционери да приемат офертата на българската компания, която предложи да изкупи 100% от акциите.

                Новобогаташите успяха обаче да реализират плана си, предлагайки по-висока цена за акция. След като те изкупиха 47%, цената на акциите падна под тази, която даваха българите.

                Ако Комисията по ценните книжа реши съгласно закона, Нини първо трябва да продаде 23,78% от акциите, а след това да обяви оферта за поемане на всички останали акции по най-високата цена, дадена за тях на борсата, което струва почти 10 милиона долара, заключава "Глас явности".

                Коментар


                • софарма доста омекна днес........жалко,жалко

                  Коментар


                  • Да, наистина са всички. Аз тъкмо си мислех, че е супер оферта сега човек да си купи КЦМ по 8 и нещо лева и да чака 2-3 години за листване, но уви.
                    Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hah
                      Мда, не бях обърнал внимание на колоната пазарна партида, посипвам си главата с пепел .
                      Е аз пък изобщо не бях забелязал, че SFARM е в списъка с дружествата След като ти го спомена, прегледах по-внимателно и се сблъсках с класическата ситуация "една добра и една лоша новина". С други думи, предлага се, ама не е за всеки

                      Между другото, прави впечатление, че това се отнася и за всички останали дружества
                      "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

                      Коментар


                      • Мда, не бях обърнал внимание на колоната пазарна партида, посипвам си главата с пепел .
                        Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hakkinen
                          Можете ли да ми помогнете? От файла с дружествата за ЦПТ не ми става ясно нещо. Предлагат се 411950 акции на SFARM. Пазарната партида е 411950. Това означава ли, че се предлага цялото количество в пакет или ще могат да се взимат и по-малки пакети? Благодаря предварително, на всеки, който ме осветли по този въпрос
                          Значи, че може само да гледаш , както и аз
                          lipsata

                          Коментар


                          • Можете ли да ми помогнете? От файла с дружествата за ЦПТ не ми става ясно нещо. Предлагат се 411950 акции на SFARM. Пазарната партида е 411950. Това означава ли, че се предлага цялото количество в пакет или ще могат да се взимат и по-малки пакети? Благодаря предварително, на всеки, който ме осветли по този въпрос
                            "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

                            Коментар


                            • защото на търга не се знае къде ще отиде цената
                              Пък и АП изисква страшно много документи от спечелилия търга, по вероятно е Софарма да си ги купи

                              Коментар


                              • да това е доста интересно..???
                                мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                                Коментар

                                Working...
                                X