IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от EquityPrivate
    Първоначално изпратено от Ан МакГърч
    Първоначално изпратено от EquityPrivate
    Az ne misleh, che shte padne mnogo pod 3.70, no na 3.30 i dori na 3.00 i stavam fen na tazi akcia. Daje shte pochna da naricham razlichnite im cehcheta mogushta fabrika, a onaia saboretina do Ilianci - korporativen headquarter.
    Горното е написано преди ... 3 седмици.
    Как да те разбираме Куре ? Фен ли си, или не си? Хайде, вече не на 3 лв, а на 2 лв ?
    Не е ли време, да спрятаме LBO ?
    Ako namerish koi da ti dade leverage finance ))
    Az v momenta ne znam takava banka.
    Добре, разбрахме, и аз не знам такава банка. Банките са кът. Споко.
    Освен да импровизираме с наличния кеш, друго не се сещам. ))
    В този ред на мисли, как ти изглежда новата реалност, дали ще падне и под 2 ???

    Коментар


    • Айде, хайрлия да е, и аз влязох на 2.03!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ан МакГърч
        Първоначално изпратено от EquityPrivate
        Az ne misleh, che shte padne mnogo pod 3.70, no na 3.30 i dori na 3.00 i stavam fen na tazi akcia. Daje shte pochna da naricham razlichnite im cehcheta mogushta fabrika, a onaia saboretina do Ilianci - korporativen headquarter.
        Горното е написано преди ... 3 седмици.
        Как да те разбираме Куре ? Фен ли си, или не си? Хайде, вече не на 3 лв, а на 2 лв ?
        Не е ли време, да спрятаме LBO ?
        Ako namerish koi da ti dade leverage finance ))
        Az v momenta ne znam takava banka.

        Коментар


        • Ей, счупиха я тази акция. Сега и 2 лева да падне и мисля 1.70 стабилно дъно да правим.

          Имам акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от EquityPrivate
            Първоначално изпратено от Ан МакГърч
            Първоначално изпратено от EquityPrivate
            Az ne misleh, che shte padne mnogo pod 3.70, no na 3.30 i dori na 3.00 i stavam fen na tazi akcia. Daje shte pochna da naricham razlichnite im cehcheta mogushta fabrika, a onaia saboretina do Ilianci - korporativen headquarter.
            Горното е написано преди ... 3 седмици.
            Как да те разбираме Куре ? Фен ли си, или не си? Хайде, вече не на 3 лв, а на 2 лв ?
            Не е ли време, да спрятаме LBO ?
            Ako namerish koi da ti dade leverage finance ))
            Az v momenta ne znam takava banka.
            аааа, сега се сетих, защо и на 2 лв ти е много
            (въпреки leverage finance-проблема, продължавам да съм ти фенка )

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ан МакГърч
              Първоначално изпратено от EquityPrivate
              Az ne misleh, che shte padne mnogo pod 3.70, no na 3.30 i dori na 3.00 i stavam fen na tazi akcia. Daje shte pochna da naricham razlichnite im cehcheta mogushta fabrika, a onaia saboretina do Ilianci - korporativen headquarter.
              Горното е написано преди ... 3 седмици.
              Как да те разбираме Куре ? Фен ли си, или не си? Хайде, вече не на 3 лв, а на 2 лв ?
              Не е ли време, да спрятаме LBO ?
              Ako namerish koi da ti dade leverage finance ))
              Az v momenta ne znam takava banka.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от EquityPrivate
                Az ne misleh, che shte padne mnogo pod 3.70, no na 3.30 i dori na 3.00 i stavam fen na tazi akcia. Daje shte pochna da naricham razlichnite im cehcheta mogushta fabrika, a onaia saboretina do Ilianci - korporativen headquarter.
                Горното е написано преди ... 3 седмици.
                Как да те разбираме Куре ? Фен ли си, или не си? Хайде, вече не на 3 лв, а на 2 лв ?
                Не е ли време, да спрятаме LBO ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от skorpion
                  Първоначално изпратено от EquityPrivate
                  Първоначално изпратено от dobi
                  А пък във финансовите среди приказват, че едно ново инвестиционно подразделение на Bank of America, познато като Merrill Lynch ще е консултант по продажбата на Actavis
                  Бях написал избрано, а се сещам, че в такива моменти нямаш много голямо право на избор
                  Tova ne vijdam kak shte stane sled kato DB oshte durjat dulga na Actavis. Malko sachinenia v svoboden stil.

                  EquityPrivate, вярвай ми, няма невъзможни неща!
                  Shte vidim. Purvo se samniavam vuobshte da ima mandat za Actavis v momenta, a i DB sa si opekli neshtata. V povecheto dogovori za finansirane ima klauza, che firmata purvo triabva da gi pita tiah ako iska da pravi transakcii na capitalovite pazari ili M&A.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от EquityPrivate
                    Първоначално изпратено от dobi
                    А пък във финансовите среди приказват, че едно ново инвестиционно подразделение на Bank of America, познато като Merrill Lynch ще е консултант по продажбата на Actavis
                    Бях написал избрано, а се сещам, че в такива моменти нямаш много голямо право на избор
                    Tova ne vijdam kak shte stane sled kato DB oshte durjat dulga na Actavis. Malko sachinenia v svoboden stil.

                    EquityPrivate, вярвай ми, няма невъзможни неща!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dobi
                      Първоначално изпратено от Императорът
                      Има нещо, дето ви убягва. Сравнете нивото на което бяха Софарма и групата на Актавис по времето на приматизацията и сега - имам предвид мощностите. Софарма от една поизбушена фабричка се разрастна в силен концерн - включващ самата модернизирана фабрика, после цехът във Врабево, после Момина крепост, после Медика, после фабриките в чужбина, да не говорим за делът в Доверие холдинг, да не говорим за строящата се нова могъща и модерна фабрика, да не говорим за планираните нови мощности в Медика, в Сърбия... какво е развитието на Актавис групата за това време?
                      Ако тъй продължава, след 8 години ще купим фабричките на Актавис в България с печалбата си от 18 месеца, че и за дивидент ще остане.
                      Посмали малко - едната фабричка в Разград не работи, продадоха я на Биовет, наскоро минавах през Троян - не личи да работи, така че - вероятно само Дупница, която строят и преустройват от много години. Няма ли на всички да им се изясни, че българско производство освен Софарма няма. В другите случаи, включително и Актавис, става въпрос за пакетиране и в Дупница - за малки количества български марки, които не се произвеждат в другите им фабрики.
                      виж ти - не знаех... не следя актависовите фабрики.. значи на следващото събрание на Софарма (ходим много хора) ще пусна една шапка, в която да сберем джобни и да си купим Трояфарм... ;-)
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Ставам все по-голяма фенка на позицията!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от EquityPrivate
                          Първоначално изпратено от kompas2007

                          Za da ima 800 % /pri 9/ pechalba znachi gi e kupil na 1,125lv
                          Znachi sega e na 2oo% pechalba
                          Hmm, ti iavno i v purvi klas ne si vnimaval. Ot 1.12 do 2.30 pechalbata bi bila 100%, a ne 200!. Ama ia da minem na nivo vtori klas - ot 2000 godina do sega inflaciata e bila sredno 12% na godina. Mojesh li da mi smetnesh pak "pechalbata". Puk posle az shte ti pokaja zashto e na zaguba.
                          Prav si.Az ne sporya s teb .Greshkata e vyarna-prosto vse oshte ne e za vyarvane che akciite otidoha chak na 2lv.Primerno cenite na nedvijimite imoti za perioda skochiha tochno 5 pati
                          Tryabvashe da sloja texta v kavichki
                          Kakvo obshto ima Aktavis s tazi tema.?Te li prechat na Sopharma???

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dobi
                            А пък във финансовите среди приказват, че едно ново инвестиционно подразделение на Bank of America, познато като Merrill Lynch ще е консултант по продажбата на Actavis
                            Бях написал избрано, а се сещам, че в такива моменти нямаш много голямо право на избор
                            Tova ne vijdam kak shte stane sled kato DB oshte durjat dulga na Actavis. Malko sachinenia v svoboden stil.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kompas2007

                              Za da ima 800 % /pri 9/ pechalba znachi gi e kupil na 1,125lv
                              Znachi sega e na 2oo% pechalba
                              Hmm, ti iavno i v purvi klas ne si vnimaval. Ot 1.12 do 2.30 pechalbata bi bila 100%, a ne 200!. Ama ia da minem na nivo vtori klas - ot 2000 godina do sega inflaciata e bila sredno 12% na godina. Mojesh li da mi smetnesh pak "pechalbata". Puk posle az shte ti pokaja zashto e na zaguba.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът
                                Има нещо, дето ви убягва. Сравнете нивото на което бяха Софарма и групата на Актавис по времето на приматизацията и сега - имам предвид мощностите. Софарма от една поизбушена фабричка се разрастна в силен концерн - включващ самата модернизирана фабрика, после цехът във Врабево, после Момина крепост, после Медика, после фабриките в чужбина, да не говорим за делът в Доверие холдинг, да не говорим за строящата се нова могъща и модерна фабрика, да не говорим за планираните нови мощности в Медика, в Сърбия... какво е развитието на Актавис групата за това време?
                                Ако тъй продължава, след 8 години ще купим фабричките на Актавис в България с печалбата си от 18 месеца, че и за дивидент ще остане.
                                Много точно, Импе! ПриМатизираха ни!

                                Коментар

                                Working...
                                X