IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BigBear
    На първо четене в баланса не виждам признаци за счетоводно- финансова алхимия. Много по вероятно е да е станало следното. Използвана е кризата за да се намалят разходите за суровини, материали и услуги и те са паднали с 4М, отделно са увеличени продажбите с 5М, и е получен дивидент 2.8М, оптимизирани са плащанията за лихви с половин М. Тоест от оптимизация на разходите и натиск върху продажбите идва допълнителна печалба от около 10 М + 2.8М дивидент. Няма сделки с fixed income инструменти. Просто екипът се бори с кризата видимо успешно.

    Нямам акции от Софарма.
    Естествено, че няма сделки с fixed income инструменти! Не си разбрал хумора ми.
    Голдмън показаха добри резултати защото са поели риск и са търгували fixed income. При такава печалба се питах дали и Софарма през последното тримесечие не са се правили на хедж фонд вместо на индустриална фирма.
    Както и да е, ще изчакаме консолидирания и ще видим.

    П.П. Междудругото, на добри счетоводители и банкери затова се плащат много пари, за да не може обикновенния инвеститор да види "признаци за счетоводно- финансова алхимия". Справка: банките и Железопъна инфраструктура АД са фирмите, за които веднага се сещам.

    Коментар


    • EquityPrivate, цитирам те -
      "Проблемът обаче е че Унифарм сега е компанията майка, а трябва да стане дъщерна на Софарма и това като структура да се обърне ще отнеме мн време. 3 години е малко. Аз доколкото знам такива планове има отдавна, но браво че се работи в тази насока."

      Не мога да намеря потвърждение на тази теза също. Имам акции от Унифарм .
      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

      Коментар


      • това е направил г-н Донев
        елементарни мерки, които трудно се прилагат
        необходим е професионализъм

        Коментар


        • На първо четене в баланса не виждам признаци за счетоводно- финансова алхимия. Много по вероятно е да е станало следното. Използвана е кризата за да се намалят разходите за суровини, материали и услуги и те са паднали с 4М, отделно са увеличени продажбите с 5М, и е получен дивидент 2.8М, оптимизирани са плащанията за лихви с половин М. Тоест от оптимизация на разходите и натиск върху продажбите идва допълнителна печалба от около 10 М + 2.8М дивидент. Няма сделки с fixed income инструменти. Просто екипът се бори с кризата видимо успешно.

          Нямам акции от Софарма.
          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

          Коментар


          • Като няма какво да кажете не пишете.Омръзнаха ми едни и същи умници....

            Коментар


            • Браво на фирмата!
              Ама с риск отново да има обидени, ще изчакам да видя консолидирания отчет преди да коментирам колко дълновиден мениджър бил О. Донев.
              Защото е малко странно по време на жестока финансова криза някоя индустриална фирма да вади хубави отчети. Освен ако Софарма през последното тримесечие вместо да произвеждат лекарства са търгували fixed income инструменти.
              Да не се окаже просто, че Софарма са имали много добри счетоводители.
              Но нека изчакаме и ще видим.

              п.п. И малко мисловна храна. Сега като се замисля, единствените пъти когато съм виждал фарма фирма да си доукрасява отчетите е когато съвсем сериозно мислят да се продават в следващите няколко месеца.

              Коментар


              • Аферим !!! Сваляме шапчички на г-н Донев - голям е !!! :-)

                Винаги съм вярвал в Софарма и в него.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от малката сестра
                  изнасянето на данни от негова страна беше полезно за всички
                  но злобата го провали в очите на аудиторията
                  От прочетеното тук разбрах че " Курът " не и липсвал много .........
                  Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                  Коментар


                  • изнасянето на данни от негова страна беше полезно за всички
                    но злобата го провали в очите на аудиторията

                    Коментар


                    • А вече и Курът спря да пише. Жалко, няма кой да разтълкува задълженията из отчета..

                      Коментар


                      • отлични резултати
                        заемане на пазарен дял от други производители в България
                        икономии
                        максимално оползотворяване на наличните ресурси
                        по мое виждане резерв за икономии от трудови възнаграждения
                        забележете - спад на разходите за лихви /това е за някои "анализатори", които в близкото минало доста дращеха тук/

                        Коментар


                        • Отчета определено ме кефи.

                          Имам акции но средната ми цена на придобиване тук е 2.956 лева ....тоест текущата цена ме прави нещастен и балансира нещата.

                          Аиде бе пичове , нъпънете малко да ме зарадвате и с цена
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • И аз съммного очарован! Супер яко! Това е най-голямата часто от портфейла ми и мнооо се кефя

                            А най-якото е, че постоянно се навлиза в нови и нови пазари!
                            Мнението не е препоръка за сделки!

                            Коментар


                            • Б Р А В О!!!!!!!

                              Очаквах добри отчети, но сега съм очарован! Буквално!

                              Акционер съм!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от psycoholic
                                Първоначално изпратено от be_google
                                http://www.investor.bg/?cat=5&id=84391

                                БРАВО на мениджмънта за добрите резултати! :-) :-) :-)
                                дано продължат, за да радват пазара :-)
                                нямам акции и не препоръчвам търговия
                                Мениджмънта да не е от твоите, та така се разтапяш ;-)
                                нямам акции, следователно мениджмънта не мусе плаща от моите пари... радвам се, че нашия, български бизнес разбива кризата... :-)

                                за над 5000 мнения не съм оплюл никоя бг-компания! :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X