IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • На Софарма антипод, както бях писал преди
    Първоначално изпратено от INSIDER-A
    Първоначално изпратено от Nikola
    Първоначално изпратено от INSIDER-A
    Ако за Софарма няма кредит по-добре да затваряме кепенците на държавата :-)
    Както и на Кремиковци.
    Ако това го беше излепил Неграмотния сигурно щях да го подмина с болки в корема от смях, но Ники мисля, че ти правиш разлика между Софарма и Кремиковци. А?
    Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Nikola
      Първоначално изпратено от INSIDER-A
      Ако за Софарма няма кредит по-добре да затваряме кепенците на държавата :-)
      Както и на Кремиковци.
      Ако това го беше излепил Неграмотния сигурно щях да го подмина с болки в корема от смях, но Ники мисля, че ти правиш разлика между Софарма и Кремиковци. А?
      МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

      Коментар


      • Първоначално изпратено от INSIDER-A
        Ако за Софарма няма кредит по-добре да затваряме кепенците на държавата :-)
        Както и за Кремиковци.

        Коментар


        • Ако за Софарма няма кредит по-добре да затваряме кепенците на държавата :-)
          МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

          Коментар


          • Финансовата криза ще мине и всеки далновиден мениджър го знае , няма начин първокласен клиент като Софарма да не намери рефинансиране.
            Най-вероятно ще се качи малко цената му ....
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hah
              Постоянно ролват такива заеми. Вероятно ще им се повиши средната цена, но не ми се вярва да не успеят да рефинансират. Плюс това заемите са разпределени по доста банки.
              Първоначално изпратено от Nikola
              Какво мислите за тези 73 млн лева краткосрочни задължения към банки? Компанията трябва да ги е изплатила до 07.08.2009. При Net Debt/EBITDA от малко над 3, нещата не изглеждат много оптимстични. Как мислите ще успеят ли да се ролнат?
              Рефинансирането на такива заеми в момента ще е много трудна задача поради финансовата криза. Просто банките ще си искат кеша. Дано успеят и всичко бъде наред.

              Коментар


              • Постоянно ролват такива заеми. Вероятно ще им се повиши средната цена, но не ми се вярва да не успеят да рефинансират. Плюс това заемите са разпределени по доста банки.
                Първоначално изпратено от Nikola
                Какво мислите за тези 73 млн лева краткосрочни задължения към банки? Компанията трябва да ги е изплатила до 07.08.2009. При Net Debt/EBITDA от малко над 3, нещата не изглеждат много оптимстични. Как мислите ще успеят ли да се ролнат?
                Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Nikola
                  Какво мислите за тези 73 млн лева краткосрочни задължения към банки? Компанията трябва да ги е изплатила до 07.08.2009. При Net Debt/EBITDA от малко над 3, нещата не изглеждат много оптимстични. Как мислите ще успеят ли да се ролнат?
                  тъй като чичо Скрудж най- го заболява, когато дава пари за лихви, счита, че имаш сериозно основание.

                  Коментар


                  • Какво мислите за тези 73 млн лева краткосрочни задължения към банки? Компанията трябва да ги е изплатила до 07.08.2009. При Net Debt/EBITDA от малко над 3, нещата не изглеждат много оптимстични. Как мислите ще успеят ли да се ролнат?

                    Коментар


                    • Софарма отчита 42% спад на неконсолидираната печалба30.10.2008 17:19 (6H2 / HDPAT)

                      За деветмесечието фармацевтичният производител Софарма АД отчита неконсолидирана печалба на стойност 15 млн. лв., което е с 42 на сто по-малко в сравнение с година по-рано, става ясно от отчетите на дружеството, представени чрез Бюлетин Investor.bg.

                      Нетните приходи от продажби на продукция се увеличават с 9,87% до 121 млн. лв., а общите продажби отчитат ръст от 11% до 135,436 млн. лв.

                      Софарма има извършени инвестиции за 41 млн. лв. от началото на годината.


                      Kure, Kureeeee... mai shte se okajat tvoite mneniq pe4alivsha karta sprqmo Sofarma!

                      Коментар


                      • искренно и лично
                        а сега да се върнем към темата Софарма
                        във форума преди време имаше дискусия, че фирмите (производство) не ползват достатъчно ливъридж - сега (вярно, че е в условията на криза) се оказа, че дълга на Софарма е проблем. Нямам представа относно конкретните условия по дълга, но съм убеден, че мениджмънта на компанията си разбира от работата и е направил нещата, както трябва. Цените на акциите в условията на висока волатилност трудно се прогнозират и приказки постфактум меко казано са излишни
                        успех на всички
                        Не е съвет за покупко-продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Valuator
                          не се изживявам като селския гуру или плейбой. Успешен ден и на теб.
                          Ми толко си можеш. Мерси.

                          Коментар


                          • Пише се обидил, а не убидил. Споко, и преди не си успял и сега няма да успееш. Колкото до ходенето по темите и заяждането - не правя нещо много по-различно от повечето хора във форума, само дето не се обиждам хората (освен ако не ме предизвикват) и не се изживявам като селския гуру или плейбой. Успешен ден и на теб.

                            Първоначално изпратено от Nikola
                            ... Не знам точно в кой момент съм те убидил или засегнал, но вече не съжалявам за това .... Ходиш по темите и използваш всяка възможност да се заядеш. I am not the one bitch. Хубав ден ти желая.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Valuator
                              Можеше и да не се обаждаш, защото не се заяждам конкретно с теб - както виждаш не съм споменал никове, но както винаги ти си болезнено чувствителен, самовлюбен и арогантен. Едва ли си единствения, който дава едни прогнози, а после продава на други цени, но си един от малкото, дето си мислят, че всички се захласват по тебе и те чакат да биеш барабана на площада, та да решат какво да правят. Накратко казано - самовлюбен комплексар с неизживян пубертет.
                              За пубертета не си прав. Тогава беше идеално. Не знам точно в кой момент съм те убидил или засегнал, но вече не съжалявам за това. Ходиш по темите и използваш всяка възможност да се заядеш. I am not the one bitch. Хубав ден ти желая.

                              Коментар


                              • Можеше и да не се обаждаш, защото не се заяждам конкретно с теб - както виждаш не съм споменал никове, но както винаги ти си болезнено чувствителен, самовлюбен и арогантен. Едва ли си единствения, който дава едни прогнози, а после продава на други цени, но си един от малкото, дето си мислят, че всички се захласват по тебе и те чакат да биеш барабана на площада, та да решат какво да правят. Накратко казано - самовлюбен комплексар с неизживян пубертет.

                                Освен Каолин, можеше да споменеш и ОЦК и ПИБ - за тях също те предупреждавах, но пусто его - не прощава.

                                Първоначално изпратено от Nikola
                                Чичуга, пак нещо се заяждаш с мен. Не мога да разбера защо, но не ми и дреме. Аман от убитаци. Прогонозата ми при Неохим остава над 100 лева, но не и в условията на световна финансова криза. Според теб добре ли направих, че продадох на 85 лева (след което акцията падна на 67 или зле?) или трябваше да чакам някой ден 100 лева? Грешките от Каолин няма да ги повтарям.

                                Коментар

                                Working...
                                X