IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тук вече две седмици никой не е писал, а акцията си катери и вече върви към 4,20-4,25 лв. Май някой си пълни тихо без много шум, но това ми се струва че е така и по други позиции(HES, ENM и т.н.)
    Мнението не е препоръка за сделки с ценни книжа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от малката сестра
      май само софарма остана сред големите компании на борсата с подобряващи се резултати за годината
      Не бих била абсолютно сигурна в това, докато не видя, че дълговете на болниците намаляват устойчиво.
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Първоначално изпратено от малката сестра
        май само софарма остана сред големите компании на борсата с подобряващи се резултати за годината
        Да , във време на криза народа гълта повече хапчета - това е факт , който определено не ме кефи въпреки , че имам акции в Софарма. Трябва да се отбележи, че мениджмънта на компанията е на ниво. Не е препоръка за покупка на акции.

        Коментар


        • май само софарма остана сред големите компании на борсата с подобряващи се резултати за годината

          Коментар


          • Кристо пуска положителна информация, това е проблясък може би!?

            Коментар


            • "Софарма" увеличава със 77% консолидираната си нетна печалба
              02.09.09 / 11:09
              Производителят на лекарства "Софарма" увеличава със 77% консолидираната си нетна печалба за първото полугодие на 2009 г. до 20.392 млн. лв. спрямо същия период на 2008 година. Върху размера на приходите най-голямо влияние имат тези от продажби. Те заемат 99% от постъпленията през периода и възлизат на 225.795 млн. лв., което е със 7% повече спрямо приходите от продажби за първо полугодие на миналата година.

              Основни фактори за ръста в продажбите са ръста на продажбите на стоки - 8 на сто. Другите доходи от дейността имат незначително влияние и намаляват със 754 хил. лв., като се отчита намаляване на доходите от преддистрибуция.

              С н а й-г о л я м д я л в приходите от продажби са продажбите за вътрешен пазар (77%), които нарастват със 7% (главно от продажба на стоки) спрямо първо полугодие година по-рано. Значително по-малък дял заемат чуждестранните пазари - 23%, на които основно изнася продукцията си компанията майка. Увеличава се делът на изнесената продукция за Кавказ и Средна Азия с 5%, Прибалтика - с 1%, за Балканския регион, вкл. Турция - над два пъти. С най-висок относителен дял в обема на изнесената продукция са таблетните форми, следвани от ампули, сиропи и унгвенти.

              За шестмесечието на 2009 г. "Софарма" АД постига значителен ръст в оперативната (от 7.9% до 11.6%) и нетната рентабилност (от 5.3% до 8.8%) на консолидирана база спрямо полугодието на 2008 г. в резултат на запазване на положителната тенденция в продажбите и успешното провеждане на политика по редуциране на разходите.

              Разходите за дейността през първо полугодие на 2009 г. се увеличават с 2% спрямо същия период на 2008 г. под влияние на ръста в реализацията (със 7%) и съответно себестойността на продадените стоки от групата за вътрешния пазар. Основни групи разходи отчитат спад за периода - разходите за материали с 4.351 млн., разходите за външни услуги с 1.795 млн., други разходи с 2.667 млн. лева. Влияние върху отчетения размер на разходите оказва и по-малкия ръст (с 4.811 млн.) в изменението на наличностите от продукция и незавършено производство (в които са вложени средства за материали, външни услуги и труд).

              Принос за намаляването на разходите за материали на групата има отчетения спад на преките производствени разходи за материали на компанията "майка", а за спада на разходите за външни услуги - намаляването им в компанията "майка" (с 3%), където се наблюдава свиване на разходите за изработка на ишлеме за сметка на собствено производство и на разходите за реклама

              Коментар


              • Първоначално изпратено от XY
                Първоначално изпратено от XY
                Някой упорито изкупува, да не изригнем само скоро
                Радвам се когато познавам така
                Особено ако съм заредил здраво, хе-хе
                Този някой днес продължаваше да изкупува.Ще ми бъде интересно какво ще последва от понеделник нататък.Е,не ме води само голото любопитство,

                Коментар


                • Първоначално изпратено от XY
                  Някой упорито изкупува, да не изригнем само скоро
                  Радвам се когато познавам така
                  Особено ако съм заредил здраво, хе-хе
                  Мнението не е препоръка за сделки!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от markov
                    Пуснато на: 27 Юли 2009 21:21

                    Отчета определено ме кефи.

                    Имам акции но средната ми цена на придобиване тук е 2.956 лева ....тоест текущата цена ме прави нещастен и балансира нещата.

                    Аиде бе пичове , нъпънете малко да ме зарадвате и с цена
                    БЛАГОДАРЯ МНОГО, ВЕЧЕ СЪМ НАПЪЛНО ЩАСТЛИВ ....
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът
                      Все още твърде кекаво нагоре пъплим...
                      за малко повече от половин година 50 % ръст хич не е зле....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът
                        Все още твърде кекаво нагоре пъплим...
                        Радвай се поне, че пъплим. Че до края на годината не се знае, каква меча твар може да изскочи зад храста.

                        Коментар


                        • Все още твърде кекаво нагоре пъплим...
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Айдеее, минахме тройката ))

                            хе-хе-хе
                            Мнението не е препоръка за сделки!

                            Коментар


                            • Тука в рамките 3-4 дена, някой за втори път наказа някой по-едър продавач - купувача се оказа по силен. Успех.
                              Мненията и коментарите ми не са препоръки за покупка или продажба на ЦК.

                              Коментар


                              • Напоследък все по-големи обороти на все по-големи цени
                                Това ме все повече ме радва...
                                Мнението не е препоръка за сделки!

                                Коментар

                                Working...
                                X