IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алкомет АД (ALCM / ALUM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Нокош, а какво става ако на следващото Мажоритаря дойде. А междувременно много хора праз следващите дни разпродадат акции. И мажоритаря си ги изкупи на по-ниски цени. Някои пак ще глатнат вода.
    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

    Коментар


    • Ами да,отлага се за 28.10.,поради липса на представител на мажоритаря.Не можа човека да слезе 2 етажа.Изводите си ги правете вие.
      Интересно кой разпродаде между 10,30 и 12 ч.,явно е до4ул нещо.Аз ли4но нищо не знам,но май почва да се изпълнява варианта за който писах по-долу.Дано да греша!

      Коментар


      • какво става с Алума?Да не се отлага ОС?Някой чул ли е нещо?Ама достоверно....

        Коментар


        • GAZ....+18%

          Коментар


          • някой знае ли с какви енергийни източници работи комбината и каква е изходната суровина?

            Коментар


            • skarlatov,
              статията е пейстната от finance. news. bg, за източник е даден Държавен вестник, датата е 30/08/2005.

              Коментар


              • "Алкомет АД, Шумен, свиква извънредно общо събрание на акционерите на 7.Х.2005 г. Ще се гласува увеличение на капитала
                Съветът на директорите на "Алкомет" - АД, Шумен, на основание чл. 223 ТЗ свиква..."

                Смърфиста,от къде го взе това съобщение?Не мога да го открия.А от завода не могат да ми кажат със сигурност дали емисионната стойност ще е 1лв.Да не е някоя дърта манипулация?
                А описания по-долу вариант е възможен,но в първата си част,второто няма как да стане.
                НЕ СЪМ ИЛИЯН ОТ SIS

                Коментар


                • Първоначално изпратено от noko6
                  дано да е така батя(в момвнта наистина съм бос пред компа),ама я ми обясни къде е далаверата на турците?Аз не я виждам нещо.
                  Сценарият, който описваш не е лишен от логика и в крайна сметка си е напълно вероятен.
                  Инфото ми обаче не е за такъв вариант.
                  И аз като теб доста се чудих каква е далаверата на турците - та те са толкоз мажоритарни, че дори и някои от вземанията им да са "афиф" работа - напр. една четвърт, максимума на далаверата ще е за 200-300хлв. (според това колко от малките ще запишат и платят). Това обаче не се връзва с мащаба на тия пичове.
                  Та накрая реших да повярвам, че е наистина за това за което е обявено. То нали пусто все сме си мнителни ... Ама нормално, не е и като да сме патили.
                  Въздържах се от комента до днес за да мине спокойно деня, но според мен до месец след увеличението ще видим нива между 6,16 и 7,01лв. Просто нормално е за сектора и за потенциала на Алумина капитализацията му да е от порядъка на 94млн.лв.
                  Имам акции от дружеството и имам интерес, но не е това причината да си позволя горенаписаното.

                  Коментар


                  • дано да е така батя(в момвнта наистина съм бос пред компа),ама я ми обясни къде е далаверата на турците?Аз не я виждам нещо.

                    Коментар


                    • Smarfieta, blagodaria ti mnogo , ne biah u4astval dosega v uveli4avane na kapital...

                      virtualno te cherpia edin Mass Oktoberfest bier(dneska se po4na olivaneto, eeex !!!) i ti pojelavam uspehi v targoviata ,-)
                      "the trend is your friend until the end..."

                      Коментар


                      • Леле, Никош, толкова да си бос по въпросите на търговията с акции.
                        Изтегли си парите от пазара и ги сложи на банков влог възможно най-скоро, защото с тези разсъждения ще си поредната жертва на БФБ-спекулантите.
                        Сори за откровенията, но е по-добре да ти го кажа сега, отколкото да ти гледам сеира.

                        Коментар


                        • Това сравнение с ПОЛИМЕРИ ми се струва неудачно
                          прекалените страх и алчност не са добри съветници

                          Коментар


                          • Има и един трети вариант....много неприятен:

                            Мажоритара(с около 92%) на ОСА не взима решение за увеличаване на капитала,като междувременно е продал доволно кличество на 45-50%(което още не се е случило) и си продължава с източването и за в бъдеще...

                            Не мога да разбера къде му е далаверата на турчина от това увеличение,че и по 1лв. емисионна стойност.ами нали неговите около 4 120 000акции ще се обезценят поне три пъти и ще загуби около 25 мил. лева,а и нали правата ще са основно негови и той трябва да внася капитала за увеличението,права ли ще продава(възможно е)...

                            И защо ще взимат решението на ОСА?Спокойно могат да го вземат на УС при тези 91.7%.
                            Докато не се вземе това решение на ОСА позицията ми се вижда много спекулативна.То и след това остават много неясноти-ако се реши,цената ще хвръкне,правата ще са скъпи и....ако емисията не е успешна,сме отново на изходна позиция,върно с един опозорен мажоритар,но пък доста забогатял за компенсация.

                            Същата опасност я има и при POLIM.....

                            Коментар


                            • Смърфиета , остани и ми обясни каквото и да е . Във всички случаи ще ми бъде от полза . Не съм искал да те засягам . Просто се закачах :-)))))

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Смърфиета
                                Извинявай xkm, ако съм те обидила - нямах такива намерения !!!
                                Всъщност многото обяснения бяха не за теб, а за Longin и това е видно съвсем ясно от постинга ми !!!
                                И вече взе да ми става ясно защо няма жени в този форум - тука всички са пичове, с голям опит на БФБ, нежни души и лесно нараними...

                                Е, това беше последно от мен...
                                Не пичовете са проблема. Проблема са мадамите който са много тънкообидни.

                                Смърфиета не си отивай ще ми бъде мъчно за теб ха ха ха
                                Брей кви хора има да им се неначуди човек

                                Коментар

                                Working...
                                X