IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска роза-Севтополис АД (4BJ / SEVTO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Преди да купувате, защо не смятате коефициенти, ей така, за да видите не са ли много грозни?

    Коментар


    • Тука има два интересни момента:
      1.От една страна прави чест на ръководството, че не са разкрасявали отчета. Това е по-добрия вариант. Да позагубим сега малко отколкото след време повече. Можеха и да не са такива добряци предвид предстоящото увеличение. Сега е може би най-неподходящия момент за лош отчет.
      2. Тази позиция започва да ми прилича Биовет 2. Имам предвид продажбата на електроцентралата им. Да не продаваме скоро новия цех или оборудването му.
      И аз се понабутах тука. Признавам си. Но ще чакаме. Аз на загуба рядко продавам.

      Коментар


      • Недъгава работа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Боримечката
          тия Севто избиха рибата - от една страна увеличаваме капитала, но от друга продажбите дори спадат, много ми е интересно какъв довод ще изкарат, за да ни накарат да се заинтересуваме от предстоящето увеличение след като явно няма много добри инвестиционни проекти ...

          дано следващия отчет ме опровергае.

          Единственото, което ми хрумва е, че това може да е трик от страна на мажоритара, която би имал изгода да запише повече права при тази емисионна стойност, ако голяма част от миноритарите ги разпродадат евтино ...

          какво мислите?
          Аз лично не очаквах много от този отчет, но чак толкова ..... А за увеличението можем само да гадаем, ще почакаме ще видим.

          Успех

          Коментар


          • И на мен ми хрумна този вариант - лоши отчети и лесно увеличаване дела на мажоритара след увеличението на капитала.
            Но и да е вярно и да не е - все говори лошо. Тази позиция се оказва най-голямата ми издънка. Преди 4-5 месеца ми се виждаше супер отвсякъде, а колкото повече време минава, все повече ми се иска да не бях я купувал.

            Коментар


            • тия Севто избиха рибата - от една страна увеличаваме капитала, но от друга продажбите дори спадат, много ми е интересно какъв довод ще изкарат, за да ни накарат да се заинтересуваме от предстоящето увеличение след като явно няма много добри инвестиционни проекти ...

              дано следващия отчет ме опровергае.

              Единственото, което ми хрумва е, че това може да е трик от страна на мажоритара, която би имал изгода да запише повече права при тази емисионна стойност, ако голяма част от миноритарите ги разпродадат евтино ...

              какво мислите?

              Коментар


              • ...и защо си толкова доволен? ...

                ..ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ...
                ??

                Имаме отчет. Ама не е хубав

                Коментар


                • Първоначално изпратено от the mag
                  Имаме отчет. Ама не е хубав
                  доста разочароващ е, определено

                  Коментар


                  • Имаме отчет. Ама не е хубав

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя
                      Първоначално изпратено от Hakkinen
                      Честито на най-търпеливите
                      и защо си толкова доволен?
                      дружеството ще стане по печеливши ли
                      или продажбите му ще се качат със 100% защото си удвоява капитала
                      напротив, акционерите ще трябва да наливат още кеш в инвестицията си
                      ами да ви е честито наистина

                      ??????????????????????????????????????????????
                      ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ
                      ПЪРВО СЕ ПУСКА ПРОСПЕКТ, КОЙТО КАЗВА КЪДЕ КАК И КОГА ЩЕ БЪДАТ ВЛОЖЕНИ ПАРИТЕ ОТ УВЕЛИЧНИЕТО. ПОСЛЕ ВСЕКИ РЕШАВА ИСКА< НЕИСКА и Т.Н. ТРЕТО ПОЛЗИТЕ ОТ УВЕЛИЧЕНИЕ И ТО ДВОЙНО ПРИ КОМПАНИЯ КАТО СЕВТОПОЛИС МИСЛЯ ДА НЕ ГИ КОМЕНТИРАМ

                      И като гледам колко си активен при Мнобат и там ли ще ЦОПНЕШ същата безмислица ако решат да увеличават капитал

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hakkinen
                        Честито на най-търпеливите
                        и защо си толкова доволен?
                        дружеството ще стане по печеливши ли
                        или продажбите му ще се качат със 100% защото си удвоява капитала
                        напротив, акционерите ще трябва да наливат още кеш в инвестицията си
                        ами да ви е честито наистина

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hakkinen
                          "Българска роза-Севтополис АД-Казанлък /SEVTO/ свиква ОСА на 28.06.2007 год. от 11.00 ч. в гр. Казанлък, ул. 23 пехотен Шипченски полк № 110, при следния дневен ред:
                          - Доклад на управителните органи за дейността на дружеството през 2006 год.;
                          - Приемане на годишния финансов отчет на дружеството за 2006 год.;
                          - Доклад на регистрирания одитор за 2006 год.;
                          - Отчет на Директора за връзка с инвеститорите;
                          - Избор на регистриран одитор;
                          - Освобождаване на членовете на управителните органи от отговорност за дейността им през 2006 год.;
                          - Промени в устава на дружеството;
                          - Решение за разпределение на финансов резултат- проект решение: печалбата за 2006 год. в размер на 1.608 млн.лв. след заделяне на 10% във фонд "Резервен", да се отнесе за покриване на натрупани загуби;
                          - Приемане на решение за увеличение на капитала чрез емитиране на нови акции от 6 032 712 лв. на 12 065 424 лв. чрез емитиране на нови 6 032 712 броя акции с номинална и емисионна стойност 1 лв. всяка една;- При липса на кворум събранието ще се проведе на 13.07.2007 год. от 11,00 ч. на същото място и при същия дневен ред.
                          - Поканата за ОСА предстои да бъде публикувана в Д.В.
                          Право на глас в ОСА имат лицата, вписани в регистрите на Централен депозитар като акционери 14 дни преди датата на ОСА, или към 14.06.2007 год.
                          Последната дата за сключване на сделки с акции на това дружество на Борсата, в резултат на които приобретателят ще може да упражни правото си на глас в ОСА, е 12.06.2007 год."

                          Съобщение от БФБ-София АД


                          Честито на най-търпеливите
                          Е те пък и те...за какво им е тая емисионна

                          Коментар


                          • "Българска роза-Севтополис АД-Казанлък /SEVTO/ свиква ОСА на 28.06.2007 год. от 11.00 ч. в гр. Казанлък, ул. 23 пехотен Шипченски полк № 110, при следния дневен ред:
                            - Доклад на управителните органи за дейността на дружеството през 2006 год.;
                            - Приемане на годишния финансов отчет на дружеството за 2006 год.;
                            - Доклад на регистрирания одитор за 2006 год.;
                            - Отчет на Директора за връзка с инвеститорите;
                            - Избор на регистриран одитор;
                            - Освобождаване на членовете на управителните органи от отговорност за дейността им през 2006 год.;
                            - Промени в устава на дружеството;
                            - Решение за разпределение на финансов резултат- проект решение: печалбата за 2006 год. в размер на 1.608 млн.лв. след заделяне на 10% във фонд "Резервен", да се отнесе за покриване на натрупани загуби;
                            - Приемане на решение за увеличение на капитала чрез емитиране на нови акции от 6 032 712 лв. на 12 065 424 лв. чрез емитиране на нови 6 032 712 броя акции с номинална и емисионна стойност 1 лв. всяка една;- При липса на кворум събранието ще се проведе на 13.07.2007 год. от 11,00 ч. на същото място и при същия дневен ред.
                            - Поканата за ОСА предстои да бъде публикувана в Д.В.
                            Право на глас в ОСА имат лицата, вписани в регистрите на Централен депозитар като акционери 14 дни преди датата на ОСА, или към 14.06.2007 год.
                            Последната дата за сключване на сделки с акции на това дружество на Борсата, в резултат на които приобретателят ще може да упражни правото си на глас в ОСА, е 12.06.2007 год."

                            Съобщение от БФБ-София АД


                            Честито на най-търпеливите
                            "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Боримечката
                              ти след изцепките си във форумите на Химипорт и Каолин си ми ясен ... не виждам смисъл изобщо да обсъждам нещо с теб, все пак ти желая успех с глината ...
                              Коя изцепка бе смешник, това че за два дена не познах че ще върне на 9.50 лв...:lol:

                              Коментар


                              • ти след изцепките си във форумите на Химипорт и Каолин си ми ясен ... не виждам смисъл изобщо да обсъждам нещо с теб, все пак ти желая успех с глината ...

                                Коментар

                                Working...
                                X