IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска роза-Севтополис АД (4BJ / SEVTO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от OKY
    Голям майтап! :-)
    каква е била техническата грешка? Това го пропуснах ...

    Коментар


    • Голям майтап! :-)

      Коментар


      • Мерси, но първото съобщение докара до сърдечна криза поне 5-6 човека имащи акции на СЕВТО или прибрали се от отпуска вчера.

        Пък и едното съобщение няма нищо общо с другото. Получи се нещо като вица:
        Не е Пешо а е Гошо,
        не е Мерцедес а е Москвич,
        и не го е спечелил а го е прегазил

        Коментар


        • Определение=Решение

          Коментар


          • 2006-06-14 - Промени в капитала на дружеството
            С Опредление на Старозагорски ОС от 07.06.2006 год., са вписани следните промени по партидата на Българска роза-Севтополис АД-Казанлък /SEVTO/:
            - Допуска прилагане и вписва в търговския регистър решение за увеличаване на капитала на дружеството от 3 016 356 лв. на 6 032 712 лв., чрез емитиране на нови 3 016 356 броя обикновени, безналични акции с номинал по 1.00 лв. всяка една по реда и емисионна стойност съгласно решение на ОСА от 31.05.2006 год.

            ---------------------------------
            това е от миналото лято, при първото увеличение на капитала - пак е определение, а не решение. Сега да видим кога ще се появи проспект и какви ще са датите за търговията с права

            Коментар


            • Те на това му се казва Убава техническа грешка -

              Поради допусната техническа грешка в новина, относно Съдебно Определение на Старозагорски ОС във връзка с увеличението на капитала на Българска роза-Севтополис АД-Казанлък /SEVTO/, публикаваме верния текст на съобщението: С Определение на Старозагорски Окръжен Съд от 09.08.2007 год. се допуска прилагане по фирменото дело на Българска роза-Севтополис АД-Казанлък /SEVTO/, и вписва по партидата на дружеството решение за увеличение на капитала на дружеството от 6 032 712 лв. на 12 065 424 лв. чрез емитиране на нови 6 032 712 бр. Обикновени, безналични акции с номинал по 1 лев и емисионна стойност 1 лев всяка една.

              Коментар


              • 08/14 15:34
                БФБ-София
                С Определение на Старозагорски Окръжен Съд от 09.08.2007 год. се вписва увеличение на капитала на Българска роза-Севтополис АД-Казанлък /SEVTO/ от 6 032 712 лв. на 12 065 424 лв. чрез емитиране на нови 6 032 712 бр. Обикновени, безналични акции с номинал по 1 лев и емисионна стойност 1 лев всяка една.

                Само нещо не схващам как първо се вписва увеличението, пък то още не е започнало като процедура?
                Освен уловката да е в думата "Определение на Старозагорски съд", вместо "Решение"?

                Коментар


                • Не знам какво се мотат, но определено трябва поне някаква новина да оповестят. Ни правата се знаят кога ще ги плащаме....еее баси куцата работа. Има врътка ама никой не знае каква е! А акцийката си спи та кърти!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nikrum
                    Раздвояване на жеанията :купувай вика рогатия не може да остане такава цената , а разумния вика кво ги държиш тия дърва нали си в гората!Според мен също няма как да са с права тия акции.Освен Държавата да запише правата и да ги прехвърли след това на новия собственик акции по номинал
                    да, аз нещо такова си мисля, че ще стане - или държавата ще запише акциите и ще ги прехвърли по номинал или просто ще прехвърли още самите права на спечелилия търга ...

                    интересно защо се мотат с проспекта, ето например Спарки кога обявиха увеличение на капитала, кога изскочи проспект

                    Коментар


                    • Раздвояване на жеанията :купувай вика рогатия не може да остане такава цената , а разумния вика кво ги държиш тия дърва нали си в гората!Според мен също няма как да са с права тия акции.Освен Държавата да запише правата и да ги прехвърли след това на новия собственик акции по номинал

                      Коментар


                      • Според мен акциите са били собственост на държавата на последната дата с право на участие в увеличението и евентуалното закупуване на пакета от инвеститор не означава, че последният ще получи и права...
                        "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Sharli
                          Първоначално изпратено от Боримечката
                          Първоначално изпратено от nikrum
                          "До 23 август на Централизирания публичен търг ще бъдат предложени останалите 83 дружества като от тях едно е публично – Българска роза-Севтополис, от което ще бъдат предложени 729 броя акции в една пазарна партида при минимална цена 4 490,64 лв. или 6,16 лв. на акция."-pls comment
                          да, и мен това ме озадачи - тези вече се търгуват без правата ... защо не са променили и цената на 3.30 например
                          Аз мисля че тези акции са купени преди увеличението и трябва да са със права . Боримечка ,тука няма ли скоро да движим на горе?
                          знам ли, започвам да ставам голям песимист напоследък, но съм се зарекъл поне до края на 2007 да стискам зъби и да държа - като не мисля за пропуснати ползи.

                          Напоследък ме притесни и разказа на приятел, че от СЕВТО се товарят камиони с едно лекарство за черния дроб, което се изнася за Русия - но в отчетите износ за чужбина почти няма. С две думи, Софарма е посредник и като мажоритар може да диктува цените и съответно печалбата. А че тя отново намалява си е кофти тръпка.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Боримечката
                            Първоначално изпратено от nikrum
                            "До 23 август на Централизирания публичен търг ще бъдат предложени останалите 83 дружества като от тях едно е публично – Българска роза-Севтополис, от което ще бъдат предложени 729 броя акции в една пазарна партида при минимална цена 4 490,64 лв. или 6,16 лв. на акция."-pls comment
                            да, и мен това ме озадачи - тези вече се търгуват без правата ... защо не са променили и цената на 3.30 например
                            Аз мисля че тези акции са купени преди увеличението и трябва да са със права . Боримечка ,тука няма ли скоро да движим на горе?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nikrum
                              "До 23 август на Централизирания публичен търг ще бъдат предложени останалите 83 дружества като от тях едно е публично – Българска роза-Севтополис, от което ще бъдат предложени 729 броя акции в една пазарна партида при минимална цена 4 490,64 лв. или 6,16 лв. на акция."-pls comment
                              да, и мен това ме озадачи - тези вече се търгуват без правата ... защо не са променили и цената на 3.30 например

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nikrum
                                "До 23 август на Централизирания публичен търг ще бъдат предложени останалите 83 дружества като от тях едно е публично – Българска роза-Севтополис, от което ще бъдат предложени 729 броя акции в една пазарна партида при минимална цена 4 490,64 лв. или 6,16 лв. на акция."-pls comment
                                Ами 3.30 е на пазара... Кой да го купи тоя пакет на 6.16?!?!?
                                "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

                                Коментар

                                Working...
                                X