IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска роза-Севтополис АД (4BJ / SEVTO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Абе май позна.
    Първоначално изпратено от pepe
    Гледам че и тук май тапите ще хвръкнат

    Коментар


    • Гледам че и тук май тапите ще хвръкнат

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 1anti
        не повлия ?? почти всички сделки са в дясно. ако искаш да видиш как повлияват отчети по други позиции погледни гагарин или каолин. 2.80лв. ми изглежда реална цел т.е. 40% годишно. на мен ми стигат. не очаквай да почне да скача на горно ограничение при тази ситуация. но компанията си работи и го показва и с този отчет, ако не ти харесва огледай се има мноого "по-подценени" на които приходите им са само от продажби на дма, а от дейността са малко на загуба , защото.....
        Като си спомня как се тълпяхте на търга за права....

        Коментар


        • не повлия ?? почти всички сделки са в дясно. ако искаш да видиш как повлияват отчети по други позиции погледни гагарин или каолин. 2.80лв. ми изглежда реална цел т.е. 40% годишно. на мен ми стигат. не очаквай да почне да скача на горно ограничение при тази ситуация. но компанията си работи и го показва и с този отчет, ако не ти харесва огледай се има мноого "по-подценени" на които приходите им са само от продажби на дма, а от дейността са малко на загуба , защото.....

          Коментар


          • Отчета не повлия кой знае колко на цената....
            Мнението ми не е препоръка!!!

            Коментар


            • Самолечение Или как фармацевтичните компании сами си произвеждат субстанциите

              Осигуряването на суровината за оригиналните български лекарства от растителен произход принуди единственият български производител - "Българска роза Севтополис", и основният й акционер "Софарма" да започнат да отглеждат лечебни растения. "Въпреки че плащаме за семена, отглеждане и изкупуване на реколтата, лоялността на производителите все още е проблем. Трябва да гарантираме своята продукция и затова се стремим да затворим производствения цикъл", казва Недялко Стефанов, директор по икономическите въпроси на "Софарма".
              Фармацевтичната компания е купила 4000 дка край Казанлък, върху които отглежда жълта акация (за лекарство против тютюнопушене), жълт мак (за медикамент против кашлица), бял трън (за лекарство за черния дроб) и билката бабини зъби (за продукта трибестан). Фирмата има договори за изкупуване на продукцията от още 22 хил. дка в района и единственият в България завод за производство на лекарствени субстанции, в който от 1500 тона суровини се произвеждат 100 т субстанция за лекарства.
              Най-големият им проблем обаче е суровината от блатни кокичета, която е основата на световноизвестен български продукт за лечение на детски паралич и болестта на Алцхаймер. По времето на социализма държавата вложила милиони долари, за да развие това производство. През 1992 г. обаче вместо земеделска земя 100-ина собственици в Приморско, където е едно от находищата, получили... 1600 дка блато с кокичета. По това време "Софарма" била държавна, а за уникалната инвестиция никой не се сетил. "Опитахме да купим или наемем земята, грижихме се за плантацията, но не успяхме да постигнем споразумение със собствениците. Преди години се появи фирма, която успя да ги обедини, и сега изкупуваме продукцията от нея. Кокичетата обаче трябва да се пренасаждат, за блатото да се полагат грижи, а собствениците не ни допускат до него", казва Стефанов.

              http://capital.bg/show.php?storyid=490140
              “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

              Коментар


              • изглежда цялата група ще се развива с такив атемпове
                очаквайте нещо подобно и при медика

                Коментар


                • Отчетът не е лош, най-сетне фундаментът тук е на път да оправдае сегашната капитализация.

                  Коментар


                  • Да, резултатите наистина са впечатляващи!

                    Търпението винаги се възнаграждава!

                    Успех съакционери!

                    Коментар


                    • e tova veche e nasha rabota sled tozi otchet ako ne dade pone 40 % ne pesimizym ami ujas shte me nalegne

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ghettoff
                        350 хилки печалба.. Не е зле..
                        Оле - и тук ще дочакаме добрите времена - търпение му е майката.
                        Не-заслужил инвеститор

                        Коментар


                        • 350 хилки печалба.. Не е зле..

                          Коментар


                          • До 30-ти април трябва да е

                            И понеже новооткрития им цех така или иначе работи вече (още преди официалното му откриване) с интерес очаквам отчета

                            Коментар


                            • някои знае ли кога ще се публикува отчета.

                              Коментар


                              • Да видим какъв отчет ще изкарат SEVTO... Надявам се да е добър и да повлияе на цената...
                                Мнението ми не е препоръка!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X