IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска роза-Севтополис АД (4BJ / SEVTO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Донев каза, че се очаква Българска роза - Севтополис да се влее в Софарма в период от четири до шест месеца. Това беше през юни месец.
    Поправете ме ако греша, но вливането става на база собствения капитал нали?
    Севтополис има собствен капитал 18 475 хил и капитализация 18 700 хил докато Софарма има 237 448 хил собствен капитал и 587 000 хил капитализация. Това на практика не означава ли, че ако цените се задържат на сегашните цени след вливането акционерите в Сетвополис могат да си продадат акциите, които ще получат в Софарма на над 100% печалба?
    Кажете, защото ако е така, определено си заслужава да се инвестира тук.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от No money, no credit
      Първоначално изпратено от чичо Скрудж
      Никой не пише тук.
      Чичо Скрудж се надява, ако пак има паникьори, да му донапълнят касичката.
      Go, sevto, go.
      Да не ти препълнят касичката, че да почне да прилива.
      нека да е лошо на чичо Скрудж ))))

      Коментар


      • през последните дни цялата група на Софарма поскъпва

        Коментар


        • Торбаланите не са спирали но продавачите нещо много омекнаха

          Коментар


          • от тук мина малък Торбалан )
            Умереният риск винаги печели ! ))))))

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto
              Първоначално изпратено от Пухче
              При Софарма логистика кой пълни?
              .
              напротив,трябва да се оглеждаш какво става и в дъщерните на Софарма.Ама нейсе,то акъл трябва за всичко

              Коментар


              • При Софарма логистика кой пълни?

                Коментар


                • не съм специалист по акции и разни подобни от севто имам около 500 акции но не продавам цената в момента е искуствено ниска но до година две мисля че ще се покачат и то доста а тези мощности дето са пуснати тази година не е за последно от софарма ще прехвърлят още производства и ще се наложи да правим нови цехове

                  Коментар


                  • Може би съм дал неправилен пример -ще има лошо сливане при цена 1 лев за Севто и 1.1 за Софарма според това което си написал / сливане под 1.5 лв за Севто ще е лошо за акционерите / - ето вариант в който съждението ти не е вярно. Важно е съотношението, не толкова цената - иначе съм съгласен с останалото казано от теб Йоги - компанията е добра инвестиция при тези нива, сливането е правилно от гледна точка на оптимизиране на разходи и както и заради това че на севто се гледа като на позразделение на Софарма, имаше и безвъзмезно финнасиране за милиони за севто също... Все хубави неща и нямаше никаква логика да ходим толкова надолу, но на страха очите бяха големи...
                    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BigBear
                      Неправилно поставяш въпроса Йоги - сливането при 1.53 оценка за Севто и 3.60 за Софарма също ще е много лошо за акционерите на Севто. По важно е съотношението за размяна а не конкретната оценка ...малките компании пазара в криза ги оценява по лошо заради пълната липса на ликвидност. Цената на севто тръгна да расте когато тръгнаха първите намеци за сливането до тогава беше в безтегловност, докато големите акционери що годе удържаха цената на софарма през същото време...

                      А кога ще е сливането - както се казва въпрос за 1М ...макар че и след 2 години да е при покупка по номинал на Севто и вливане по счетоводна стойност пак си е над 20 % годишно...
                      Не знам дали неправилно поставям въпроса. Исках само да кажа, че според мен Севто се очертава като едно малко бижу, и поне за мен е по-подценено от Сфарм в момента. Мисля, че причината за това е, че Сфарм е в Софикс и няма аналог там. Севто са го подминавали винаги в сравнение със Сфарм, но всъщност отдавна трябваше да се гледа на тях, като на една компания и мисля, че щом пазара не го виждаше, идеята на г-н Донев за сливане е превъзходна.
                      Потенциалът на Севто си го имаше, особено след като продължават с някои инвестиции, а мисля, че имаха и някакво спечелено безвъзмездно финансиране, подобно на това при Елтос. Не може и да се отрче обаче, че именно Сфарм възкръснаха това дружество, след като го купиха преди няколко години.
                      Не е препоръка. Всеки си решава на какви нива си струва.

                      Коментар


                      • Неправилно поставяш въпроса Йоги - сливането при 1.53 оценка за Севто и 3.60 за Софарма също ще е много лошо за акционерите на Севто. По важно е съотношението за размяна а не конкретната оценка ...малките компании пазара в криза ги оценява по лошо заради пълната липса на ликвидност. Цената на севто тръгна да расте когато тръгнаха първите намеци за сливането до тогава беше в безтегловност, докато големите акционери що годе удържаха цената на софарма през същото време...

                        А кога ще е сливането - както се казва въпрос за 1М ...макар че и след 2 години да е при покупка по номинал на Севто и вливане по счетоводна стойност пак си е над 20 % годишно...
                        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от мечето Йоги
                          Първоначално изпратено от BigBear
                          Основният въпрос е как ще се направи сливането на Севто със Софарма. Ако е по текуща пазарна цена ще е прецакване за Севто. По счетоводна стойност двете акции са сравнително близки, както и по РЕ или EV/EBITDA.Печалбата на Севто е в пълна зависимост от Софарма, така че за мен единственият справедлив начин на вливане е по счетоводна стойност. Едно съотношение 5 акции на Софарма за 7 акции на Севто ми изглежда реалистично макар, че справедливото за мен е 7 за 8 :-)
                          Севто има 18.5 мил. основен капитал. и 12 мил. акциЙ. Счетоводната ст-ст е 1,50.
                          Сливане под 1,50 според мен е яка минавка на малките акционери. Но до 1,50 има още 40% ...
                          P/B на Севто е 0.75, а на Сфарм е 2.1 !!!
                          Чичо Скрудж май не е глупав.
                          Не е препоръка.
                          Ключовият въпрос тук е, кога ще е сливането?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BigBear
                            Основният въпрос е как ще се направи сливането на Севто със Софарма. Ако е по текуща пазарна цена ще е прецакване за Севто. По счетоводна стойност двете акции са сравнително близки, както и по РЕ или EV/EBITDA.Печалбата на Севто е в пълна зависимост от Софарма, така че за мен единственият справедлив начин на вливане е по счетоводна стойност. Едно съотношение 5 акции на Софарма за 7 акции на Севто ми изглежда реалистично макар, че справедливото за мен е 7 за 8 :-)
                            Севто има 18.5 мил. основен капитал. и 12 мил. акциЙ. Счетоводната ст-ст е 1,50.
                            Сливане под 1,50 според мен е яка минавка на малките акционери. Но до 1,50 има още 40% ...
                            P/B на Севто е 0.75, а на Сфарм е 2.1 !!!
                            Чичо Скрудж май не е глупав.
                            Не е препоръка.

                            Коментар


                            • Основният въпрос е как ще се направи сливането на Севто със Софарма. Ако е по текуща пазарна цена ще е прецакване за Севто. По счетоводна стойност двете акции са сравнително близки, както и по РЕ или EV/EBITDA.Печалбата на Севто е в пълна зависимост от Софарма, така че за мен единственият справедлив начин на вливане е по счетоводна стойност. Едно съотношение 5 акции на Софарма за 7 акции на Севто ми изглежда реалистично макар, че справедливото за мен е 7 за 8 :-)
                              Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от чичо Скрудж
                                Никой не пише тук.
                                Чичо Скрудж се надява, ако пак има паникьори, да му донапълнят касичката.
                                Go, sevto, go.
                                Да не ти препълнят касичката, че да почне да прилива.
                                Мнението не е препоръка за сделки с ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X