IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска роза-Севтополис АД (4BJ / SEVTO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
    Само да кажа, че може да се играе и с цените на софарма, не само на Севто
    Да , но е по-добре да се играе с вливащата се компания, а не с майката.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение

      тоест 50 % от цената на Севто при вливането ще зависи от текущата борсова цена. Едно разумно поведение на голям миноритарен собственик на акции, в контекста на предстоящо заменяне на акциите на Севто с ации на Софарма и горната информация, би било да обърне внимание на текущата борсова цена също...
      Само да кажа, че може да се играе и с цените на софарма, не само на Севто

      Коментар


      • При настоящата ликвидност на БФБ "смешна цена" е доста относително понятие. Предлаганото увеличение на размера разрешени за изкупуване акции на Софарма АД според мен е катализатора на покупките тук. На тези които имат акции и имат кеш може да им изглежда, че замяната на едни адски неликвидни акции като тези на Севтополис с едни от сравнително ликвидните акции на БФБ е въпрос на вече кратко време. За това предполагам, че някой допълва. Ако се гледат само счетоводните стойности то замяната в акции трябва да стане при съотношение 5 акции на Севто за 4 акции на Софарма, докато по пазарна цена съотношението е 2 акции на Севто за 1 на Софарма, а по резултати на за 6 месечието на 2012 година трябва да се заменят едно към едно. При предишното сливане на дружества от групата на Софарма - между Софарма Логистика и Софарма Трейдинг теглата при оценка за логистиката бяха следните


        тоест 50 % от цената на Севто при вливането ще зависи от текущата борсова цена. Едно разумно поведение на голям миноритарен собственик на акции, в контекста на предстоящо заменяне на акциите на Севто с ации на Софарма и горната информация, би било да обърне внимание на текущата борсова цена също...

        Имам и от двете коментирани акции. Коментарът е личен анализ и не е препоръка за покупкопродажба на коментираните акции.
        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от the money-maker Разгледай мнение
          Интересното за мен е, че все още се намират хора, които продават на смешно ниски цени. Не е препоръка да се смеете. Аз препоръчвам на моите познати тази акция да се купува, но за тези, които не са мои познати не е препоръка за нищо. Разбира се че имам и тук.
          За теб май всички цени са смешно ниски - ми купувай тогава
          А относно цената може би някои знаят нещо за прехвърлянето им към Сфарм
          Не е препоръка.Нямам акции.

          Коментар


          • Интересното за мен е, че все още се намират хора, които продават на смешно ниски цени. Не е препоръка да се смеете. Аз препоръчвам на моите познати тази акция да се купува, но за тези, които не са мои познати не е препоръка за нищо. Разбира се че имам и тук.

            Коментар


            • Мммм даааа, ще има много сделки на тези нива, който има кеш да влага. Аз лично купувам още при извънреден кеш.

              Коментар


              • Какво се случва тук вчера и днес?
                А иначе Оги Донев има изгода от ниска цена според мен и затова се задържа изкуствено цената на тия нива

                Коментар


                • Някой знае ли защо е толкова ниската цената тук. Не е препоръка за нищо.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Vola.X Разгледай мнение
                    Какво имаш предвид!? Вливането мисля, е по-скоро положителен сигнал (според мен, разбира се)
                    И според мен е така. Все пак, ако се направи дори при един разумно-консервативен критерий от типа - да се изравни счетоводната стойност на двете акции т.е. п/б на севто и п/б на сфарм, добре би било да се достигне до една ценичка от около .... (всеки да си постави едно (любимо) число)
                    A защо да е п/б-критерий ? - нека да кажат акционерите, които са участвали и в двете увеличения на капитала на севто, наляли поне около 9 милионки от собствения му капитал ...? А и дали не беше 9 милионки само от последното увеличение !? - вече не помня
                    Не е препоръка
                    Last edited by mechka uteshitelka; 12.09.2012, 16:26.
                    Я всегда буду твоим поводом напиться.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Спекулант Разгледай мнение
                      И какво точно те ентусиазира?
                      Някой си оценител, по някви си критерии ще реши в какво съотношение да се размени тая акция за такива на майката. Аз съм на мнение че в момента тя е по-подценена, но дали той ще реши така... или както му кажат тези които му плащат за оценката....
                      Не ми допада тоя риск
                      Основните акционери, също мислят, че хартийката е доста подценена и едва ли ще се прецакат сами. А за съотношението - веднъж бях доста доволна от логистиката и сега мисля , че пак ще сме доста доволни, че хартийката е по-качествена.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от smirenoto Разгледай мнение
                        Дотук добре, значи няма да има "зян" при хартиите Ще ги изпапкат някой ден Хайде пускай го синът да се гмурне малко в дивия капитализъм, че да може да се оправя и с хартиите някой ден Иначе как ще заслужи шапка на Софарма ..!?!?
                        Синът ми се е впуснал в дивият капитализъм, преди няколко години, но за в момента изкарва само кеш, само за 1-2 часа на ден , а в останалото време си пече дупенцето извън БГ. Той ще е 5 пъти, а може би и повече по-добър от мен в инвестициите, а за шапките на нашите фирми изобщо не ги носи.

                        Коментар


                        • Положителното е че ще има по-добра ликвидност.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Спекулант Разгледай мнение
                            Перспективата за скорошно вливане в майката разваля донякъде добрия сценарий за тая ракета.
                            Поне на мен ми действа охлаждащо на ентусиазма
                            Какво имаш предвид!? Вливането мисля, е по-скоро положителен сигнал (според мен, разбира се)
                            Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                              На теб може да ти действа охлаждащо, но на мен ми е кеф и съм доста ентусиазирана, просто и аз ще литна.
                              И какво точно те ентусиазира?
                              Някой си оценител, по някви си критерии ще реши в какво съотношение да се размени тая акция за такива на майката. Аз съм на мнение че в момента тя е по-подценена, но дали той ще реши така... или както му кажат тези които му плащат за оценката....
                              Не ми допада тоя риск
                              Добрият, стар Батя

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                                А аааа на баба детето. ( синът ми е за женене вече)
                                Дотук добре, значи няма да има "зян" при хартиите Ще ги изпапкат някой ден Хайде пускай го синът да се гмурне малко в дивия капитализъм, че да може да се оправя и с хартиите някой ден Иначе как ще заслужи шапка на Софарма ..!?!?
                                Не е препоръка ...

                                Коментар

                                Working...
                                X