IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска роза-Севтополис АД (4BJ / SEVTO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Някой побърза да се отърве от Севтополиса, но съвсем скоро ще съжалява.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
      И целия цирк за да се покаже на дребните в Севто, че няма да бъде тяхната!
      Резил!
      http://www.investor.bg/novini-i-anal...ofarma,151605/ Честито на Печелившите!!!!!

      Коментар


      • В крайна сметка трябва да се разбере, че за да има сделка и двете страни трябва да са доволни и да си стиснат ръцете.
        Ако ли не винаги се заплаща двойно от хитрата страна.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
          Бавенето не е било по вина на комисията - по няколко пъти са искали от дружествата едно и също, а те не та не.
          И целия цирк за да се покаже на дребните в Севто, че няма да бъде тяхната!
          Резил!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
            тук има да си чета цял уикенд. На първо четене, адмирации за комисията, макар че такова бавно производство е срамно. Сега чичо ни Оги ще продължи да ни мачка фасона с едни дрипави отчети, за да ни покаже, че и толкова не струваме. Поне ще му видим истинската същност
            Бавенето не е било по вина на комисията - по няколко пъти са искали от дружествата едно и също, а те не та не.

            Коментар


            • тук има да си чета цял уикенд. На първо четене, адмирации за комисията, макар че такова бавно производство е срамно. Сега чичо ни Оги ще продължи да ни мачка фасона с едни дрипави отчети, за да ни покаже, че и толкова не струваме. Поне ще му видим истинската същност

              Коментар


              • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
                Не знам дали забелязахте във въпросния документ от комисията има споменати и оценки от няколко гледни точки, повечето са около 1.85 ако съм запомнил грубо по памет. Така, че ако г-на повдигне малко цената няма да му коства кой знае какво усилие ...
                не е препоръка
                Освен това, получената цена по този метод се отклонява чувствително от всички останали методи, използвани за определяне на справедливата цена на акция на дружеството, а именно: нетната балансова стойност (1.92 лв.) превишава цената на затваряне (1.30 лв.) с 1.48 пъти, метода на пазарните множители на дружествата аналози (1.89 лв.) превишава борсовата цена с 1.45 пъти и цената по метода на дисконтираните парични потоци (1.87 лв.) с 1.44 пъти
                По-скоро 1,90 и то съобразно първоначално направените оценки, без да са взети в предвид забележките на КФН по методите за оценка на Севтополис, с които упорито са отказали да се съобразят.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                  Макар да имам съмнения, че КФН не толкова целят да защитят миноритарните интереси, колкото да се "опъват" на г-на, от което е възможно резултата да не е "за нас" - Поздрав за Комисията!
                  Не знам дали забелязахте във въпросния документ от комисията има споменати и оценки от няколко гледни точки, повечето са около 1.85 ако съм запомнил грубо по памет. Така, че ако г-на повдигне малко цената няма да му коства кой знае какво усилие ...
                  не е препоръка

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                    Макар да имам съмнения, че КФН не толкова целят да защитят миноритарните интереси, колкото да се "опъват" на г-на, от което е възможно резултата да не е "за нас" - Поздрав за Комисията!
                    Резултата определено няма да е за "нас" - виж последните отчети на Севто и намалените цени.

                    Коментар


                    • Макар да имам съмнения, че КФН не толкова целят да защитят миноритарните интереси, колкото да се "опъват" на г-на, от което е възможно резултата да не е "за нас" - Поздрав за Комисията!

                      Коментар


                      • Сега стана интересно - отказаха вливането! А тез от КФНето писали, писали, че са се забравили. Да видим каква изненада ще ни приготви чичо Оги в бъдеще!
                        http://www.fsc.bg/public/upload/files/menu/396_1.pdf

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                          Оооо нали знаеш как стават нещата в БГ .
                          Не, не знам как стават. Кажи ми.

                          Коментар


                          • Дайте пуснете още малко бройки на тази цена.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                              Като се влее, казваш. През кое хилядолетие се очаква да приключи това мегагалактическо сливане? За толкова време Apple щеше да се слее със Samsung
                              Оооо нали знаеш как стават нещата в БГ .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                                Може от Софармата да дадат, като се влее.
                                Като се влее, казваш. През кое хилядолетие се очаква да приключи това мегагалактическо сливане? За толкова време Apple щеше да се слее със Samsung

                                Коментар

                                Working...
                                X