IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"СИН КАРС Индъстри" АД (SIN)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Най-хубавото ИПО от години. Всички разбраха, за БФБЕ & БИЙН измамата, още от ЗХБГ, индексите Софикс със служебните компании вътре (помним ХДПАТ беше там, СПАРКИ, сега ЛЕЩЕРКО, ТСБ, СГЩ - всичко служебно). От години на борсата се печели само когато на наши хора се раздадат по-евтино от масата наивници пакети акции. Най-отчетливо се видя в ИХЛБЛ, Лещерко и т.н. После цената се надува, създава се илюзия, че нещо расте, че се печелело, а то е само за помпане на доходност и за подлъгване на наивници, да купят доста по скъпо от тези с "уредените пакети"
    Равнопоставеност а?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение

      Гледах, че тук се сключват басове, ако си сигурен, че са небивалици, да направим един, пред нотариус, за колкото кажеш, 10-20-50 000 лв., ще извадя всякакви официални документи пред нотариуса, поръчка, потвърждение за сделката...

      Иначе съм съгласен, че не са справедливи правилата, но са такива и гледах да играя максимално разумно според тях...
      И на мен вече ми е трудно да схвана твоята логика и какво искаш да покажеш с това ! Никой не оспорва дали и какво си купил !

      Коментар


      • Тук има служители на ИП-ци, нека кажат разрешени ли бяха пакетни поръчки?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение

          От името на всички нищо неподозиращи купувачи благодаря за предварителните им намерения да ни продадат, обогатят...дай боже всекиму!
          Как говориш от името на "всички", ако - нито ги познаваш, нито имаш тяхното мнение?
          Може би има възможност да говориш от името на няколко купувачи, които се познавате?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение


            От друга страна и да са знаели предварително врътката, масовата им реклама може да е за да прикрие предварителните намерения.
            От името на всички нищо неподозиращи купувачи благодаря за предварителните им намерения да ни продадат, обогатят...дай боже всекиму!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение

              Гледах, че тук се сключват басове, ако си сигурен, че са небивалици, да направим един, пред нотариус, за колкото кажеш, 10-20-50 000 лв., ще извадя всякакви официални документи пред нотариуса, поръчка, потвърждение за сделката...

              Иначе съм съгласен, че не са справедливи правилата, но са такива и гледах да играя максимално разумно според тях...
              Ако извадиш пред нотариуса официален документ, че не си служител в Елана, спорът би бил коректен. Е, има и други варианти, за да бъдат предпочетени нечии пари.
              Това беше майтап, разбира се.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение

                Трудно ми е да схвана логиката на всичко, което си написал..
                Всеки сам си решава в какво да участва и в какво не.

                Както писах, имаше много реклами за листването навсякъде в нета, които са стрували сигурно доста пари, едва ли мажоритаря е толкова тъп да дава пари напразно, ако купувачите на акциите са били ясни, както си мислят някои. Аз лично виждах поне по 20 пъти на ден реклама на листването..
                Разбирам да нагласят 1-2-5-10 купувача, ама чак пък 100.... Аз изгледах всички материали, анализирах ги, сам си реших да участвам, никой не ме е нагласял..

                На мен след като ми класираха поръчките за разлика от другите посредници(и в още един посредник имах - той не успя), ми спечелиха доверието!

                Твое право е да се радваш, че не си от печелившите...
                Не вземам страна по дилемата или спора, но се оказа, че рекламата не е била напразно, виждаш колко шум се вдигна около Греховните коли
                От друга страна и да са знаели предварително врътката, масовата им реклама може да е за да прикрие предварителните намерения.

                То ест с един изстрел два заека.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                  Колега пишеш небивалици ! Съвсем ясно е обявено как и кога почват да се въвеждат поръчките, на 01.06.2021г. в 09:30часа, точка ! А кога е пусната поръчката към посредника ти не би трябвало да има никакво значение, точка ! Ако искаш пиши, че си я подал миналата година все е тая !
                  Гледах, че тук се сключват басове, ако си сигурен, че са небивалици, да направим един, пред нотариус, за колкото кажеш, 10-20-50 000 лв., ще извадя всякакви официални документи пред нотариуса, поръчка, потвърждение за сделката...

                  Иначе съм съгласен, че не са справедливи правилата, но са такива и гледах да играя максимално разумно според тях...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                    Еланци ще има да чакат някой повече да им участва в измислените и нагласени листвания ! Загубиха всякакво доверие ! Радвам се, че не съм клиент на такъв посредник !
                    Трудно ми е да схвана логиката на всичко, което си написал..
                    Всеки сам си решава в какво да участва и в какво не.

                    Както писах, имаше много реклами за листването навсякъде в нета, които са стрували сигурно доста пари, едва ли мажоритаря е толкова тъп да дава пари напразно, ако купувачите на акциите са били ясни, както си мислят някои. Аз лично виждах поне по 20 пъти на ден реклама на листването..
                    Разбирам да нагласят 1-2-5-10 купувача, ама чак пък 100.... Аз изгледах всички материали, анализирах ги, сам си реших да участвам, никой не ме е нагласял..

                    На мен след като ми класираха поръчките за разлика от другите посредници(и в още един посредник имах - той не успя), ми спечелиха доверието!

                    Твое право е да се радваш, че не си от печелившите...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение

                      Да, но познавам клиенти на Елана с неудовлетворени поръчки, на 27-ми пуснати...
                      Колега пишеш небивалици ! Съвсем ясно е обявено как и кога почват да се въвеждат поръчките, на 01.06.2021г. в 09:30часа, точка ! А кога е пусната поръчката към посредника ти не би трябвало да има никакво значение, точка ! Ако искаш пиши, че си я подал миналата година все е тая !
                      Last edited by Zdravko; 02.06.2021, 12:07.

                      Коментар


                      • Еланци ще има да чакат някой повече да им участва в измислените и нагласени листвания ! Загубиха всякакво доверие ! Радвам се, че не съм клиент на такъв посредник !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение

                          Да, но познавам клиенти на Елана с неудовлетворени поръчки, на 27-ми пуснати...

                          А моята знаеш ли от кога е и не в елана?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                            Изминалите IPO-та на BEAM показват, че компаниите биха могли да потърсят по-големи обеми от борсата, защо не и максималната сума по закон. И пак биха могли да заложат някакъв праг за успех - 25%, 50%, който при подобен, наблюдаван досега интерес би бил изпълнен. По този начин би могло да бъде удовлетворено по-голямо търсене.
                            Подозирам, че набирането на по-голям обем не им е целта.
                            Банките преливат от ликвидност и всеки добър проект е с голям шанс за евтино финансиране.
                            Подобна реклама на електрички в БГ също е безсмислена.
                            Вероятна единствена причина за този начин на IPO е ...доказване на несъразмерност между търсене и предлагане на БФБ. Тенджерата има нужда от подгряване, че дълго бе във фризера

                            П.С. Може би има "инвеститори", които си мислят, че Биодит е био, а не би-одит
                            Last edited by 1984; 02.06.2021, 11:46.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от TGV Разгледай мнение

                              Въпросите са няколко:
                              1. Елана трябва да са били сигурни, че ще спечелят с тяхната поръчка щом са обединили заявките на 100 свои клиента? Ако не бяха спечелели какво щяха да правят и обясняват на клиентите си? Ако са били сигурни в "своята победа", защо е било така?
                              2. При представянето на Син карс навсякъде Елана казваха, че акциите може да се купят като станеш техен клиент! Това може лесно да се провери. Тази заявка с точка 1 не ли е малко нагло и подозрително?
                              3. Какво означава почнали са да приемат поръчки? И аз говорих с моя брокер за това IPO преди две седмици, но реално поръчката ти трябва да се вкара в системата на БФБ от 9.30 нататък на 01.06. Това беше обяснявано при предлагането. Ако е било по друг начин, че може и по - рано, както се оказа сега, защо това не се спомена при представянето, а само на определени хора?
                              4. Кога БФБ и КФН ще излезнат със становище и проверка по това така наречено IPO и горните въпроси, а сигурно има още много?
                              БФБ и посредниците реват, че искат повече инвеститори и компании да участват на пазара, но с тези действия ще разгонят и малкото останали. Аз търгувам от 2006 и се нагледах на всякакви простотии. Да не забравяме и пасивността на КФН или тяхната услужливост понякога в определени случаи.
                              Лошото е че се загубиха времето на много хора да четат презентации, тийзъри, да гледат презентации, онлайн срещи и да се търси допълнителна инфорамция, а някои и пари с продажбата на акции за да участват тук. А се навреди и на името на Син Карс, защото оставам с впечатлението, че голяма част от инвеститорите вече са негативно настроени към фирмата, заради така нареченото IPO.
                              В никакъв случай не искам да са правя на адвокат на Елана, но имам следното мнение по повдигнатите въпроси от Вас. Както споменах имам сметки и в Карол и БенчМарк.

                              по т.1 Защо трябва да са сигурни? Те пускат поръчка за своите клиенти в момент, в който остават само 1 милион акции. Купуват това количество и започват да го разпределят по реда на получаването на заявките при тях. В момента не знаем дали поръчката им не е била дори по-голяма. Ако са искали 3 милиона акции, а са били само тези които са записали?... на този въпрос ще знам отговора съвсем скоро, тъй като мой познат си пусна поръчка при тях в понеделник и са му казали, че шансът му е прекалено малък, тъй като имат много регистрирани поръчки до момента.
                              по т.2 В България сделките са много малки и затова има само по един посредник при ИПО, не е както е в щатите. Аз лично при участията си в ИПО-та го правя през емитента. Не мисля че има нещо подозрително тук. ... Не пазарувам само в един магазин, не зареждам само в една бензиностанция. Защо да нямам сметки в няколко ИП?
                              по т.3 Поръчките най-вероятно се вкарват в системата в обявения час, ама представете си как се вкарват 100 поръчки или повече. Според мен именно затова се правят поръчките към ИП предварително и той ги обединява и въвежда с една поръчка. Аз лично във всички ИПО-та, в които съм участвал съм си пускал поръчката по мейл не в някаква система! ... и да направя аналогията с магазина отново. Пуска се поръчка към доставчик, който зарежда централен склад и оттам се разпределя необходимото количество към всеки отделен магазин.

                              Не мисля, че има нещо нередно в това ИП-ци да групират поръчките на клиентите си! Според мен това им е работата. Не може тези, които желаят да инвестират на борсата (имам предвид физически лица) да трябва да седят пред компютрите в точно определен час и секунда, за да си пуснат поръчка... това не е системата за детските градини

                              ПС: Аз все още не знам дали съм записал акции от това ИПО, но се надявам да се случи, тъй като си пуснах поръчка към Елана в първия ден, в който те започнаха да приемат такива. Така че приемете нещата по философски, понякога някой успява, понякога не, това не е причина да си срежем вените.

                              Коментар


                              • Понеже колега беше питал дали някой е успял да си купи акции през друг посредник, аз съм такъв. Използвам АБВ Инвестиции и явно служителите там са успели да пласират поръчката ми достатъчно рано, че да се класирам. Говорих с тях и ми казаха, че всички 5 други поръчки, освен голямата явно, са били техни.

                                Коментар

                                Working...
                                X