IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"СИН КАРС Индъстри" АД (SIN)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • от: "delovodstvo@fsc.bg" (delovodstvo@fsc.bg)

    Вашият документ е регистриран успешно!
    Комисия за финансов надзор
    Уникален регистрационен № на документа/материала ********
    Нали затова взимат заплати!?
    Нека направят проверка и да кажат дали всичко е било по правилата. А че правилата са непазарни, това е отделен въпрос!

    Коментар


    • Аз ще напиша жалба до КФН и БФБ..Да се разследва и да се види този нагласен търг..Пишете да пишем .

      Коментар


      • Здравейте. Понеже видях, че колеги са питали дали някой друг се е закачил освен през Елана, аз успях. Използвам АБВ Инвестиции и поръчката ми е удовлетворена на 100%. Когато говорих с тях ми казаха, че всички сделки освен голямата са на техни клиенти. Така че явно Елана не са виновни. Просто правилата на аукциона са били такива.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

          И аз така разбрах и затова сега ще подам сигнал до КФН. Съветвам и други колеги да подадат. Нека комисията си влезе в ролята и провери дали Елана са действали по правилата или в лакомията си са били на принципа "Прееби другарче".
          Ако си траем и мълчим ще продължават несправедливостите по пазара и после ще се чудим защо БФБ е с кофти имидж и ритейла не иска и да чуе за нея, а си пилее парите по койни, фючърси и какви ли не екзотики, но не и да инвестира в БГ акции!
          Аз пък знам, че не могат да се обединяват клиентски поръчки само ако са при различни попечители, но ако са при един и същ, няма причина да не може, така си мисля. Какъв е проблема да не може. Елана са си моите и си ги защитавам.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение

            доколкото знам не може да се събират поръчки на отделни клиенти в обща
            И аз така разбрах и затова сега ще подам сигнал до КФН. Съветвам и други колеги да подадат. Нека комисията си влезе в ролята и провери дали Елана са действали по правилата или в лакомията си са били на принципа "Прееби другарче".
            Ако си траем и мълчим ще продължават несправедливостите по пазара и после ще се чудим защо БФБ е с кофти имидж и ритейла не иска и да чуе за нея, а си пилее парите по койни, фючърси и какви ли не екзотики, но не и да инвестира в БГ акции!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

              Въпроса обаче и в двата случая е, има ли по първи сред равните и кой е той !
              Винаги ще има първи сред равните при такъв регламент.

              Сега по телефона или пращането на е-майл към посредника може да е гарантирало изпълнение на поръчката. Но другия път може и да не гарантира като всички почнат да звънят или пращат е-майли. От посредника ще ти кажат "Сори, ама имаше по-бързи в пращането на е-майли"

              Мариян написа хубава статия по темата вчера.

              https://www.investor.bg/novini-i-ana...a-beam-328928/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                Точно в десетката

                За съжаление обаче е. Който първи пусни той печели и в двата случая.
                Въпроса обаче и в двата случая е, има ли по първи сред равните и кой е той !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

                  Не може тези, които желаят да инвестират на борсата (имам предвид физически лица) да трябва да седят пред компютрите в точно определен час и секунда, за да си пуснат поръчка... това не е системата за детските градини
                  Точно в десетката

                  За съжаление обаче е. Който първи пусни той печели и в двата случая.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

                    Колкото и пъти да го напишеш това, фактите няма да се променят. Това агрегиране на поръчките даде предимство на едни инвеститори спрямо други. Дори да не е изрично забранено, цялата логика на борсовата търговия е нарушена и аз наистина се надявам да има някаква реакция от регулаторите.
                    Отделно, не съм много сигурен че клиентите на Елана са знаели за тази врътка. СИН също са клиент.
                    напълно подкрепям! - писали сме едновременно

                    Коментар


                    • И аз в едно ИПО исках да се включа , то комедия стана ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение

                        Няма значение кой какво е направил, винаги ми е било тъпо да чета някой като пише това, не съм искал да се изтъквам, тук е място за обмяна на инфо за акцията, но ти каза, че пиша небивалици и с това заблуждаваш четящите, че има нещо нередно и нагласено, това ми беше проблема.

                        Прав си, че не е правилно да е такава системата за поръчките, съгласен съм!
                        Ами нередни неща има, но тук във форума само се дразним и не променяме нищо, защото и не е мястото да търсим промяната тук.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение

                          Трудно ми е да схвана логиката на всичко, което си написал..
                          ...
                          Колкото и пъти да го напишеш това, фактите няма да се променят. Това агрегиране на поръчките даде предимство на едни инвеститори спрямо други. Дори да не е изрично забранено, цялата логика на борсовата търговия е нарушена и аз наистина се надявам да има някаква реакция от регулаторите.
                          Отделно, не съм много сигурен че клиентите на Елана са знаели за тази врътка. СИН също са клиент.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                            И на мен вече ми е трудно да схвана твоята логика и какво искаш да покажеш с това ! Никой не оспорва дали и какво си купил !
                            Няма значение кой какво е направил, винаги ми е било тъпо да чета някой като пише това, не съм искал да се изтъквам, тук е място за обмяна на инфо за акцията, но ти каза, че пиша небивалици и с това заблуждаваш четящите, че има нещо нередно и нагласено, това ми беше проблема.

                            Прав си, че не е правилно да е такава системата за поръчките, съгласен съм!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение

                              Гледах, че тук се сключват басове, ако си сигурен, че са небивалици, да направим един, пред нотариус, за колкото кажеш, 10-20-50 000 лв., ще извадя всякакви официални документи пред нотариуса, поръчка, потвърждение за сделката...
                              Ще изкарате нотариуса дилър на хазарт

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение

                                Ако извадиш пред нотариуса официален документ, че не си служител в Елана, спорът би бил коректен. Е, има и други варианти, за да бъдат предпочетени нечии пари.
                                Това беше майтап, разбира се.
                                Веднага! В петък съм там, за ОС на Софарма, ако някой го интересува, да заповяда!

                                Нито съм служител, нито заинтересован, а обикновен клиент. По темата усещам, че съм на всяка манджа(мнение) мерудия, през живота си не съм писал тук колкото за ден-два, ама ми е хем забавно, хем е много несправедливо Елана да излизат грешни, че са успяли да класират офертите на техните клиенти, за разлика от други посредници! А тяхната оферта е 6-та поред!

                                Пак питам плюещите, защо Карол не излязоха лоши, грешни, затова, че успяха да класират офертите на техните клиенти за Биодит напр., тогава Елана не успяха нито един, пак имаше 3 пъти презаписване....

                                Много по-голям клиент съм на Карол, да уточня и безкрайно доволен от тях!

                                Коментар

                                Working...
                                X