IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Варна-плод АД (4V5 / VPLOD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
    Ами що - дивидентът ще се обложи с данък, а лихвите по заемите им са разход, тоест намаляват данъка. И аз да съм, и аз няма да дам на държаво толко пара...
    е къв е данъкът по дивидента, 5%, и от само от тяхната част, миноритарите си плащат другото, ти голям довод извади ...
    Но пък увеличаване на капитала със собствени средства не пречи да си грухтят заемите и да не дават 5% за дивидент, нали така

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zaki Разгледай мнение
      А какво им пречи на мажоритарните да приберат 90 % от дивидента и да не плащат лихви по заеми!? ... никой, но не пускат дивидент
      Ами що - дивидентът ще се обложи с данък, а лихвите по заемите им са разход, тоест намаляват данъка. И аз да съм, и аз няма да дам на държаво толко пара...
      Мнението не е препоръка за сделки!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
        Така е, дружеството никога не е било ориентирано към миноритарните акционери
        А какво им пречи на мажоритарните да приберат 90 % от дивидента и да не плащат лихви по заеми!? ... никой, но не пускат дивидент
        Last edited by Zaki; 24.06.2010, 22:22.

        Коментар


        • Така е, дружеството никога не е било ориентирано към миноритарните акционери
          Мнението не е препоръка за сделки!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
            Лихвата е към 7 % , пише си в отчетите за кои компани...
            Глупости! Виж файла Informaciq_dela_zaemi:

            http://www3.fsc.bg/eregnews/displayN...p?formid=57046

            Всички заеми за за по 6-7%, но този за 6-те милиона нито пише каква му е лихвата, нито на кой е отпуснат.

            ИНФОРМАЦИЯ ЗА ОТПУСНАТИ ЗАЕМИ ОТ „ВАРНА ПЛОД” АД КЪМ 31.03.2010 ГОДИНА

            № ФИРМА ЗАЕМ ДАТА НА СКЛЮЧВАНЕ СРОК НА ПОГАСЯВАНЕ ЛИХВА %
            1 БАЙОНЕТА ЕООД 30000.00 31.01.2006 г. 31.12.2010 г. 7%
            2 БАЙОНЕТА ЕООД 118356.15 09.02.2006 г. 31.12.2010 г. 7%
            3 ВАРНА ИНВЕСТ ММ ЕООД 42000.00 01.06.2006 г. 31.12.2010 г. 6%
            4 ЛАЗУРЕН БРЯГ 91 ЕООД 190000.00 19.03.2007 г. 31.12.2010 г. 7%
            5 СВ.СВ.КОНСТАНТИН И ЕЛЕНА”АД 86000.00 30.06.2009 г. 30.06.2010 г. 7%
            6 ГРАНАТ ЕООД 115000.00 01.06.2007 г. 31.12.2010 г. 7%
            7 ЗАЕМ СВЪРЗАНИ ЛИЦА 6000000.00
            Общо: 6581356.15

            Коментар


            • Ами ха де, не искат, а и защо им е?...
              Мнението не е препоръка за сделки!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Чърчил Разгледай мнение
                добре нека прибират лихва, но за какво се трупат тези пари, някаква мощна експанзия ли готвят ? ако сега не раздават дивиденти...кога. Какъв е смисъла да притежаваш акция-дойна крава, ако не пиеш мляко-дивидент? дори 1лв от тези 30 да раздадат това ще е огромен + в очите на инвеститорите
                засега е само на хартия тая акция, (Имам акции, не е препоръка) Преди 4-5 години пишеше в някакъв текущ отчет че до 5 години щели да увеличат капитала със собствени средства. Ебаси увеличението, засега го няма. Поне него да направят ако не им се откъсва от сърцето някакъв дивидент. Все пак това са само 53 к акции.... Какво сега, чакат да дойде бичи пазар ли ?!Не е препоръка (и за чакането също)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
                  Лихвата е към 7 % , пише си в отчетите за кои компани...
                  добре нека прибират лихва, но за какво се трупат тези пари, някаква мощна експанзия ли готвят ? ако сега не раздават дивиденти...кога. Какъв е смисъла да притежаваш акция-дойна крава, ако не пиеш мляко-дивидент? дори 1лв от тези 30 да раздадат това ще е огромен + в очите на инвеститорите
                  Last edited by Чърчил; 23.06.2010, 15:10.

                  Коментар


                  • Лихвата е към 7 % , пише си в отчетите за кои компани...
                    Мнението не е препоръка за сделки!

                    Коментар


                    • Най-подозрителното е, че са дали 6 милиона заем на свързано лице, но никъде в отчетите не можах да намеря на коя компания е и при каква лихва.
                      Last edited by Phoenixheart; 23.06.2010, 13:58.

                      Коментар


                      • Не е нормално дружество с такъв бизнес, да печели редовно по 20-30лв на акция и да не дава нито лев дивидент ....колкото е трагично толкова е и подозрително

                        Коментар


                        • Пренасочваме се към финансовия сектор обаче
                          Мнението не е препоръка за сделки!

                          Коментар


                          • Това дружество продължава ли продължава да си отчита добри печалбици на фона на почти всички останали
                            Мнението не е препоръка за сделки!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от stu
                              Първоначално изпратено от Чърчил
                              Първоначално изпратено от мечка - стръвница
                              Първоначално изпратено от XY
                              Не било ликводно дружеството Я вижте оборота днес - над 30 000 лв. Изкупиха на някого акцийките евтино
                              Защо да е евтино ? Дивидент дават ли ? или само заеми към свързани лица на 3% лихва ? Не е препоръка
                              как да стана и аз свързано лице че ми трябва един такъв заем докато са високи лихвите по депозити
                              Средният лихвен процент, на който "Варна Плод" отпуска заеми към 31.12.2009 г. е малко под 7% за обща сума 681 356.15 лв. Делът на отпуснатите кредити към свързани лица от общата сума е 21.77%, а лихвата там е точно 7%. Моля обръщайте внимание на прикрепените материали към отчетите преди да пишете глупости.
                              През 2009 година банките отпускат краткосрочни кредити с лихвени равнища около 9-13%. Разбира се, че дружеството ще отпуне кредит с по-ниска лихва от банковата, поради елементарния факт, че не е депозитно-кредитна институция!

                              *Текстът представлява лично мнение и не е препоръка за покупка или проджба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Чърчил
                                Първоначално изпратено от мечка - стръвница
                                Първоначално изпратено от XY
                                Не било ликводно дружеството Я вижте оборота днес - над 30 000 лв. Изкупиха на някого акцийките евтино
                                Защо да е евтино ? Дивидент дават ли ? или само заеми към свързани лица на 3% лихва ? Не е препоръка
                                как да стана и аз свързано лице че ми трябва един такъв заем докато са високи лихвите по депозити
                                Средният лихвен процент, на който "Варна Плод" отпуска заеми към 31.12.2009 г. е малко под 7% за обща сума 681 356.15 лв. Делът на отпуснатите кредити към свързани лица от общата сума е 21.77%, а лихвата там е точно 7%. Моля обръщайте внимание на прикрепените материали към отчетите преди да пишете глупости.
                                През 2009 година банките отпускат краткосрочни кредити с лихвени равнища около 9-13%. Разбира се, че дружеството ще отпуне кредит с по-ниска лихва от банковата, поради елементарния факт, че не е депозитно-кредитна институция!

                                *Текстът представлява лично мнение и не е препоръка за покупка или проджба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X