IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Варна-плод АД (4V5 / VPLOD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • "Дружеството има отношение на свързано лице със следните предприятия: “Елпром” АД, “Бол Пропърти”,Мустанг Холдинг АД, “Тим Кар” ООД, „Тим Клуб“ ООД, „Тим Консул“ ЕООД, “Тортуга” ООД, „Дик Дик“ ЕООД, „Парти“ ЕООД, „Химимпорт“ АД, „Рост Инвест“ ЕООД, ЦКБ АД, „ТИМ” ЕООД, „Рентакар М” ЕООД, “Ми – 5” ООД, „Елпромтрейд“ ЕООД, „Рентапарк“ ЕООД, „Бизнес Център Изгрев“ ЕООД, „Байонета“ ЕООД,"

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vik
      на това се вика пълен бидон с туршия успех на търпеливите
      Поне туршия да даваха на акционерите вместо дивидент. А то - пълна нула. Хубава фирма ама калпав мажоритар.

      Коментар


      • на това се вика пълен бидон с туршия успех на търпеливите

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4ervenasgan
          Това, което пречи тук е извънредно ниският free-float и никаквата информация от мажоритаря (разбирай CHIM). Иначе съм съгласен, че това е едно от малкото дружества на борсата с впечатляващи резултати, но при липса на ликвидност в настоящия момент, акцията е просто обречена да бъде бутана надолу с нищожни обеми (което от своя страна е изключителна възможност за опитни играчи с по-дългосрочен хоризонт да направят 3-цифрени доходности)
          3-цифренна доходност е 100%, ами че то почти не можеш да видиш дружество без такава перспектива на нашата борса в момента, тъй че говори ми вече за 4-цифренна

          Коментар


          • Това, което пречи тук е извънредно ниският free-float и никаквата информация от мажоритаря (разбирай CHIM). Иначе съм съгласен, че това е едно от малкото дружества на борсата с впечатляващи резултати, но при липса на ликвидност в настоящия момент, акцията е просто обречена да бъде бутана надолу с нищожни обеми (което от своя страна е изключителна възможност за опитни играчи с по-дългосрочен хоризонт да направят 3-цифрени доходности)

            Коментар


            • Варна плод продължават с отличните резултати
              Ръст на продажбите от 19%, ръст на печалбата от 18% и ръст на EBITDA от 17.6% спрямо предварителния отчет за Q4 на 2007 г. Ръстът на резултатите за последното тримесечие на годишна спрямо последното на 2007 са още по впечатляващи. Нас криза не ни лови!

              Коефициентите са меко казано впечатляващи:
              Profit margin 68.40%
              EBITDA margin 81.44%
              При цена от 130 лв.:
              P/E 4.13
              EV/EBITDA 1.81
              P/BV 0.82 (а за реалността на оценката на активите хич няма да споменавам)

              Поздрави на акционерите тук! И търпение пожелавам!

              Коментар


              • http://www.pozvanete.bg/news.php?id=23745

                Коментар


                • Ей, не се научихте, че Варна е втория по-големина град.

                  Коментар


                  • Miki Maus & Sasha,
                    84 дка на доста централно място в третия по големина град в БГ все ще свършат някаква работа според мен
                    и едва ли барабар с бизнеса който ти носи по 1.3 млн лв (над 25 лв. на акция) годишно ще намеря цената от 14 млн лв (за цялото дружество) за висока.

                    Успех в инвестирането!


                    п.п. dimitracis, и аз се радвам да те видя да пишеш. Успех в намирането на оптималния момент за покупка/продажба на БФБ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Miki Maus & Sasha
                      Димитракис, никава полемика не сме създали. Просто се учудих какво толкова сте видяли тук, вие старите пушки. Аз си казах съвсем човешки съображенията, които ме притесниха - раздали са най-много от кредитите на 3% лихва, ами аз бих ги взел и на 4%, а предполагам и ти също. Другото е, че не виждам от какво ще има растеж през тази и следващите години, а се оказа, че има и трето - ниската ликвидност.
                      Успех и на теб в тази позиция.
                      Знаеш ли нещо повече за дружеството и имотите,които притежава?
                      Ниската ликвидност понякога е по-добре.Погледни какво става с ХДПАТ като му се промени ликвидноста.

                      Коментар


                      • Димитракис, никава полемика не сме създали. Просто се учудих какво толкова сте видяли тук, вие старите пушки. Аз си казах съвсем човешки съображенията, които ме притесниха - раздали са най-много от кредитите на 3% лихва, ами аз бих ги взел и на 4%, а предполагам и ти също. Другото е, че не виждам от какво ще има растеж през тази и следващите години, а се оказа, че има и трето - ниската ликвидност.
                        Успех и на теб в тази позиция.

                        Коментар


                        • BSEtrader Радвам се че все още не си напуснал форума. Мисля че не си струва да влизаш в полемика за Варна плод с хора които са от скоро в тази позиция. Тук не само коефицентите са добри но и още нещо, което си го знаем ние старите пушки. Желая ти касмет и успешна търговия.

                          Коментар


                          • Има вече доста дружества, които са по-атрактивни специално за мен, но не ги казвам, защото си ги следя за покупка, а някои са и доста по-ликвидни. Този спад, доста изненади поднесе
                            успех

                            Коментар


                            • Това за кредити си е старо инфо. Но е много положителен факта че започват да дават търговски кредити, защото според мен е при всички случаи по-добре от това да са в графа "каса". А иначе на база коефициенти използващи печалба и EBITDA, както и рентабилност ... покажи по-атрактивна компания на борсата. А за перспективите на притежаваните от дружеството терени въобще няма да говорим

                              Дружеството има един проблем и той е ликвидността!

                              Коментар


                              • "Не за нас,за другите сме го сторили"

                                Цитат от стара песен.

                                Коментар

                                Working...
                                X