IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Синергон Холдинг АД (6S7 / PETHL) - архив до 08.09.11

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Стига бе BGold, какво точно не им харесваш на инвестиционната политика ?!

    Хората така ги виждат нещата:

    "Спадът се дължи основно на намалението на приходите от дивиденти, поради реинвестиране на по-голямата част от формираната печалба в дейността на дъщерните дружества. Средствата ще бъдат използвани както за развитие на производството на бетонови изделия и строителни материали, така и за разработването на нови интериорни решения и технологично оборудване при производството на мебели." – каза Марин Стоянов, Изпълнителен Директор на дружеството. "Ще продължим инвестициите си в тези дейности, като очакванията ни са до края на 2007 г. и началото на 2008 г. те да достигнат 5,5 млн. лв. при производството на строителни материали и 2,5 млн. лв. за реконструкции и развитие на производството на мебели," допълва г-н Стоянов.”

    За мен си е съвсем ок.

    Между другото имам от един холдинг който редовно вади приятни неконсолидирани отчети и все се надявам да извади някой път и приличен консолидиран та да си стигне балансовата и да направя 100% - още чакам

    Afterd, радвам се ако съм бил полезен

    Коментар


    • Първоначално изпратено от RedHot
      Първоначално изпратено от BGold
      Да, ама миналата година е имало 4.5 млн.лв. дивидент, а тази само 1,2 млн.лв. а все пак е холдинг. Да не забравяме и по-слабото представяне на Топливо
      отчета е неконсолидиран
      Имено, аз го сравнявам с неконсолидирания от миналата година

      Коментар


      • prodigal, благодаря!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от afterd
          Някой може ли да ми обясни нарастването на земята в активите? За какво е, къде е.. че нещо съм го пропуснал това...
          "За разглеждания период, анализирайки счетоводния баланс се вижда, че активите на “Синергон Холдинг” АД от 151 462 хил.лв. в началото на годината, се увеличават на 186 276 хил.лв. към 30.06.2007 г. Увеличението спрямо началото на годината е в размер на 34 814 хил.лв. То се дължи, основно от увеличение на дълготрайните материални активи с 22 665 хил.лв., в резултат на закупените терени за 22 341 хил.лв. в гр. София, по плана на месността „Младост 1А” от „Витошки имоти”ЕООД, както и закупени транспортни средства. Очакванията на ръководството на Дружеството са, че след около 3 години, необходими за проектиране и построяване на многофункционална сграда върху закупените имоти, холдинга би реализирал нетна печалба надхвърляща 6700 хил.евро."

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bondinio
            Първоначално изпратено от Мигел
            Първоначално изпратено от bondinio
            Определено не е добре че печалбата намалява...
            Пребързани изказвания от този род, показват че не се разглежда отчета ,а се гледа само абсолютната стойност на печалбата. Все пак става въпрос за холдинг и това е неконсолидиран отчет.
            просто казах че това не е добре, ти ако се кефиш че намалява проблема си е твой
            Пич на теб няма да ти отговарям. Ти сам си отговаряш.
            _______________________________
            Щедро сееш, едро жънеш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Мигел
              Първоначално изпратено от bondinio
              Определено не е добре че печалбата намалява...
              Пребързани изказвания от този род, показват че не се разглежда отчета ,а се гледа само абсолютната стойност на печалбата. Все пак става въпрос за холдинг и това е неконсолидиран отчет.
              просто казах че това не е добре, ти ако се кефиш че намалява проблема си е твой

              Коментар


              • BGold явно имаш впредвид представянето на Топливо за Q1 2006 г. че е по слабо от Q1 2007, ясно. Ще изчакаме консолидирания отчет и тогава ще видим как се е представил холдинга.
                _______________________________
                Щедро сееш, едро жънеш.

                Коментар


                • Някой може ли да ми обясни нарастването на земята в активите? За какво е, къде е.. че нещо съм го пропуснал това...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BGold
                    Да, ама миналата година е имало 4.5 млн.лв. дивидент, а тази само 1,2 млн.лв. а все пак е холдинг. Да не забравяме и по-слабото представяне на Топливо

                    Това че, печалбата е реинвестирана в дружествата а не е отразена ката девидент за холдинга, не мисля че е зле, имат инвестиционна програма. За Топливо нямам данни, ти не знам от къде знеш как се е представило.
                    _______________________________
                    Щедро сееш, едро жънеш.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BGold
                      Да, ама миналата година е имало 4.5 млн.лв. дивидент, а тази само 1,2 млн.лв. а все пак е холдинг. Да не забравяме и по-слабото представяне на Топливо
                      отчета е неконсолидиран

                      Коментар


                      • Да, ама миналата година е имало 4.5 млн.лв. дивидент, а тази само 1,2 млн.лв. а все пак е холдинг. Да не забравяме и по-слабото представяне на Топливо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bondinio
                          Определено не е добре че печалбата намалява...
                          Пребързани изказвания от този род, показват че не се разглежда отчета ,а се гледа само абсолютната стойност на печалбата. Все пак става въпрос за холдинг и това е неконсолидиран отчет.
                          _______________________________
                          Щедро сееш, едро жънеш.

                          Коментар


                          • "На редовно годишно събрание на акционерите, провело се през юни 2007 г., беше взето решение за 2006 г. да бъдат изплатени дивиденти в размер на 7,3% от номинала на акциите. "

                            интересен начин на изразяване
                            за ОДЕС би звучал така - дивидент - 1250 % от номинала на акциите

                            Коментар


                            • Здравейте,
                              Тук можете да намерите информация озаглавена
                              "Синергон холдинг" АД реинвестира в дружествата си"

                              http://www.synergon.bg/105/news_item.html

                              Коментар


                              • Определено не е добре че печалбата намалява...

                                Коментар

                                Working...
                                X