IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Синергон Холдинг АД (6S7 / PETHL) - архив до 08.09.11

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Само не мога да разбера защо се правиш на тъп!

    Капитализацията на Оргахим АД е 397.61 млн.лв.
    Капитализацията на ЦЕЛИЯ Синергон Холдинг, включително Лакпром е 303.66 млн.лв.
    --

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Valuator
      Не разбирам какво искаш да кажеш - че Оргахим не е пазарен лидер или че Мегахим не е най-големия му конкурент? Данните, които изнасят, само потвърждават твърдението ми

      Първоначално изпратено от BankOfLame
      Да, ама не Пазарният дял на Оргахим е 37% а на Лакпром 30%. (Данни от в.Дневник) като е добре да се отбележи, че второто дружество е специализирано в индустриалните бои, където са големите количества.
      Също така, 1998г. Оргахим АД е купен за 8,9 млн. долара. На всички ли им светна лампичката или още да обяснявам?
      Колкото до последното изречение - не ми е ясно каква лампичка ти святка, но да кажа, че продажбата на Оргахим е осъществтвена в рамките на процедура по приватизация на закъсало държавно предприятие с множество дългове по други времена и при условия. След приватизацията преприятието е обект на сериозно преструктуриране и инвестиционна програма.

      Ако няма мениджърски екип, който да планира и осъществи развитието, факта, че Лакпром е оценен на 2.285 млн и ще вземе някакви пари от борсата просто нищо не значи
      Valuator, ако имаш други данни, показващи че Лакпром имат по-малко от 30% от пазара - ми не е лошо да споделиш, нали зат'ва е форума.
      Иначе за Оргата- браво, аз я изпуснаш на 300 и сега не ми се включва.
      А че Оргата беше закъсало държ. дружество - ок, ама нали всички държ. дружества тогава бяха такива или аз се бъркам и нямаше никакво източване
      Мениджърския екип е важен, но не е най-важното нещо - тук говорим за доста подценено дружество в сравнение с пряк конкурент. Как мислиш чия цена ще расте с по-големи темпове Оргата (400 млн. кап.) или Лакпром (в случая ПЕТХЛ), съответно 3 и 300 млн. левчета
      А май всички играем за печалба, а не за величието на мениджмънта на дадена компания, дет много ни обичал и страшно искал да си шерне профита с нас
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Виж, не казвам, че Лакпром е лошо дружество (друга тема е дали до момента е било добре управлявано и дали при друго управление не би имало по-добри позиции) - напротив, най-обективно ще се радвам да видя добра програма за развитие, която си струва да бъде подкрепена

        Защото ако няма такава програма, ще е поредното листване, което ще обслужва желанието на мажоритаря да използва продължаващата еуфория на БФБ за най-обикновено кеширане

        Първоначално изпратено от BankOfLame
        Valuator, По принцип си обективен в коментарите си, но не мога да не забележа субективизма ти тук. В случая наистина пазарния дял не е най-важен фактор, а конкурентните предимства. Оргахим освен бои предлага и доста свързани продукти, но Лакпром има Топливо. Фрапираща обаче е и разликата в оценките на двете дружества.
        Просто ми се иска да продължим този разговор след 2 години и да сложим мерките и теглилките на масата.
        Понеже нямам Синергони, съжалявам, ако съм засегнал някого и съм ви развалил купона, но все още държа едни акции на Топливо и чакам да видя реални бизнес-планове и резултати, а то засега само приказки и обещания. Та се включих точно поради чувството си за мярка и обективност

        Коментар


        • Не разбирам какво искаш да кажеш - че Оргахим не е пазарен лидер или че Мегахим не е най-големия му конкурент? Данните, които изнасят, само потвърждават твърдението ми

          Първоначално изпратено от BankOfLame
          Да, ама не Пазарният дял на Оргахим е 37% а на Лакпром 30%. (Данни от в.Дневник) като е добре да се отбележи, че второто дружество е специализирано в индустриалните бои, където са големите количества.
          Също така, 1998г. Оргахим АД е купен за 8,9 млн. долара. На всички ли им светна лампичката или още да обяснявам?
          Колкото до последното изречение - не ми е ясно каква лампичка ти святка, но да кажа, че продажбата на Оргахим е осъществтвена в рамките на процедура по приватизация на закъсало държавно предприятие с множество дългове по други времена и при условия. След приватизацията преприятието е обект на сериозно преструктуриране и инвестиционна програма.

          Ако няма мениджърски екип, който да планира и осъществи развитието, факта, че Лакпром е оценен на 2.285 млн и ще вземе някакви пари от борсата просто нищо не значи

          Коментар


          • Valuator,

            По принцип си обективен в коментарите си, но не мога да не забележа субективизма ти тук. В случая наистина пазарния дял не е най-важен фактор, а конкурентните предимства. Оргахим освен бои предлага и доста свързани продукти, но Лакпром има Топливо. Фрапираща обаче е и разликата в оценките на двете дружества.
            Просто ми се иска да продължим този разговор след 2 години и да сложим мерките и теглилките на масата.
            --

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BankOfLame
              Първоначално изпратено от Valuator
              Мегахим е българската компания, която може да се смята за реален конкурент на Оргахим на пазара на боите в БГ. Лакпром е много-много далече зад тях и като продукти, и като пазарен дял, а също така като финансови показатели и переспективи за развитие.

              Разбира се, Оргахим е безспорният лидер.

              Първоначално изпратено от BankOfLame
              Оргахим с капитализация към 22.10.2007 397.61 млн.лв. 98,03% от Лакпром към момента е оценен от Синергон Холдинг на 2,285 млн. лв
              Наистина обаче е много добре да има и нови компании - да да поемат кеша и да успокоят пазара - а то иначе участниците само се хвърлят от едната посока и крайност в другата

              Да, ама не

              Пазарният дял на Оргахим е 37% а на Лакпром 30%. (Данни от в.Дневник) като е добре да се отбележи, че второто дружество е специализирано в индустриалните бои, където са големите количества.

              Също така, 1998г. Оргахим АД е купен за 8,9 млн. долара. На всички ли им светна лампичката или още да обяснявам?
              Ъхъ и аз имам подобно инфо, та зат'ва и бях сметнал. че ако Оргата е 400 млн., то Лакпром-а е 300, а пък то толко е и цялата капитализация на ПЕТХЛ, ами ТОПЛ, а хотелите, а дребните фирмички, а фондовете...
              Фундамента си е супер, ама като сме лапнали мантрата Бедо, та Бедо - ми инвестирайте си у МОНБАТ-ите и се радвайте на мега измислено прозрания мениджмънт "мислещ за даребните акционери" - по-голяма глупост не бях чувал скоро
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Ще се изненадаш вероятно, но коментара ми не преследва користни цели, защото вече нямам акции в Оргахим - наскоро ги продадох, защото направих таргета си и реших да отделя повече внимание на други алтернитиви

                Колкото до данните за пазарните дялове и переспективите - надявам се, че ще ги видиш в проспекта на Лакпром. На този етап, поради различни причини, ще се въздържа от по-детайлни коментари и рефериране на източници по тази тема, но няма да сбъркаш много ако разделиш пазара на три горе-долу съизмерими части и позиционираш Лакпром в третата с останалите други. (отново подчертавам, че говоря за боите, а иначе Оргахим има и доста други продуктови линии)

                А дали това ти е смешно -това определно не е мой проблем

                Първоначално изпратено от Грую Груев
                Това за Мегахим де го прочете, ако може малко данни, че иначе го минаваме малко на махленски разсъждения
                Разбирам, че имаш акции в ОРГ-ата, ама да говорим, че Лакпром е далече зад нея е направо смешно
                Та ако имаш данни за произведена продукция от Оргата, Лакпром, Екон и Мегахим ще ти бъда много благодарен да споделиш, че иначе - един човек каза....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Valuator
                  Мегахим е българската компания, която може да се смята за реален конкурент на Оргахим на пазара на боите в БГ. Лакпром е много-много далече зад тях и като продукти, и като пазарен дял, а също така като финансови показатели и переспективи за развитие.

                  Разбира се, Оргахим е безспорният лидер.

                  Първоначално изпратено от BankOfLame
                  Оргахим с капитализация към 22.10.2007 397.61 млн.лв. 98,03% от Лакпром към момента е оценен от Синергон Холдинг на 2,285 млн. лв
                  Наистина обаче е много добре да има и нови компании - да да поемат кеша и да успокоят пазара - а то иначе участниците само се хвърлят от едната посока и крайност в другата
                  Да, ама не

                  Пазарният дял на Оргахим е 37% а на Лакпром 30%. (Данни от в.Дневник) като е добре да се отбележи, че второто дружество е специализирано в индустриалните бои, където са големите количества.

                  Също така, 1998г. Оргахим АД е купен за 8,9 млн. долара. На всички ли им светна лампичката или още да обяснявам?
                  --

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Valuator
                    Мегахим е българската компания, която може да се смята за реален конкурент на Оргахим на пазара на боите в БГ. Лакпром е много-много далече зад тях и като продукти, и като пазарен дял, а също така като финансови показатели и переспективи за развитие.

                    Разбира се, Оргахим е безспорният лидер.

                    Първоначално изпратено от BankOfLame
                    Оргахим с капитализация към 22.10.2007 397.61 млн.лв. 98,03% от Лакпром към момента е оценен от Синергон Холдинг на 2,285 млн. лв
                    Наистина обаче е много добре да има и нови компании - да да поемат кеша и да успокоят пазара - а то иначе участниците само се хвърлят от едната посока и крайност в другата
                    Това за Мегахим де го прочете, ако може малко данни, че иначе го минаваме малко на махленски разсъждения
                    Разбирам, че имаш акции в ОРГ-ата, ама да говорим, че Лакпром е далече зад нея е направо смешно
                    Та ако имаш данни за произведена продукция от Оргата, Лакпром, Екон и Мегахим ще ти бъда много благодарен да споделиш, че иначе - един човек каза....
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Мегахим е българската компания, която може да се смята за реален конкурент на Оргахим на пазара на боите в БГ. Лакпром е много-много далече зад тях и като продукти, и като пазарен дял, а също така като финансови показатели и переспективи за развитие.

                      Разбира се, Оргахим е безспорният лидер.

                      Първоначално изпратено от BankOfLame
                      Оргахим с капитализация към 22.10.2007 397.61 млн.лв. 98,03% от Лакпром към момента е оценен от Синергон Холдинг на 2,285 млн. лв
                      Наистина обаче е много добре да има и нови компании - да да поемат кеша и да успокоят пазара - а то иначе участниците само се хвърлят от едната посока и крайност в другата

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BankOfLame
                        То на всите ни я ясно че тая капитализация е смешно малка...
                        Оргахим с капитализация към 22.10.2007 397.61 млн.лв.
                        98,03% от Лакпром към момента е оценен от Синергон Холдинг на 2,285 млн. лв. Същото е и положението с хотелите.

                        Добре че идват IPOта :-D
                        Мненията ми не са препоръка за търговия с финансови инструменти!

                        Коментар


                        • То на всите ни я ясно че тая капитализация е смешно малка...
                          Оргахим с капитализация към 22.10.2007 397.61 млн.лв.
                          98,03% от Лакпром към момента е оценен от Синергон Холдинг на 2,285 млн. лв. Същото е и положението с хотелите.

                          Добре че идват IPOта :-D
                          --

                          Коментар


                          • То на всите ни я ясно че тая капитализация е смешно малка...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от B.Graham
                              Трябва ти югозападен вятър за да те закара на североизток.Ако те задуха североизточен вятър става лошо.
                              Прав си
                              Към края на седмицата го дават затопляне, май тогава ше е югозападния
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Трябва ти югозападен вятър за да те закара на североизток.Ако те задуха североизточен вятър става лошо.
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X