IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Синергон Холдинг АД (6S7 / PETHL) - архив до 08.09.11

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Най-удачно беше да се продават вторник и сряда, когато цената беше "вдигната" с цел да се манипулира пазара, за да се постигне по-виксока цена на правата.
    Винаги, когато имаш възможност отстъпвай, за да имаш повече пространство да се засилиш...

    Коментар


    • след един-два месеца сигурно ...
      "the trend is your friend until the end..."

      Коментар


      • E да, ама знаеш ли чак кога ще излезнат новите акции???
        Не е препоръка за покупко/продажба, а просто мнение! Поздрави на КаФеНе!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Овчарчето Калитко
          Ами нормално е, тези които вчера случиха да купят права между 0.24 и 0.35 да си продават акциите които имат в наличност.
          Някой статистик, ако е пресметнал колко точно права вчера се купиха между 0.24 и 0.35 нека сподели.
          верно, има логика. който си е купил права по 0,24 новите акции му излизат по 4,95, а при средна цена на право 0,37 акцията им излиза 5,6

          right ?

          човек всеки ден научава нещо ново
          "the trend is your friend until the end..."

          Коментар


          • Ами нормално е, тези които вчера случиха да купят права между 0.24 и 0.35 да си продават акциите които имат в наличност.
            Някой статистик, ако е пресметнал колко точно права вчера се купиха между 0.24 и 0.35 нека сподели.
            Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • и за какво беше тоя подскок на PETHL вчера?
              "the trend is your friend until the end..."

              Коментар


              • Първоначално изпратено от RAFAL
                Овчарче, любопитно ми е с тези две права колко акции записа и какви допълнителни такси плати.
                Нищо не съм записал. 0.40 ст загуба, АКО НА ТОВА МУ ВИКАШ ЗАГУБА
                Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от zmei
                  П.П.: Предишното ми изказване беше предназначено за LuckyStrike.
                  За което благодаря.

                  Коментар


                  • Овчарчето Калитко, този с 100 бройки, не съм го гледал какъв е и през кой минава, но ми направи впечатление, че отмени поръчката от май 0.41 и я сложи на 0.45. Само за това упражнение е олекнал с 50 лв., които е дал на борсата. Коментарът в такива случаи просто е излишен.

                    П.П.: Предишното ми изказване беше предназначено за LuckyStrike.
                    Поздрави и успешна търговия на всички.
                    Винаги, когато имаш възможност отстъпвай, за да имаш повече пространство да се засилиш...

                    Коментар


                    • Овчарче, любопитно ми е с тези две права колко акции записа и какви допълнителни такси плати.

                      Коментар


                      • средната цена е 0.37

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от zmei
                          Гледам оферта за 100 права. Или се застраховат като пускат няколко оферти на различни нива, или просто не са наясно за какво иде реч...и като прибавим към това и таксата на посредника за записване на правата...ама да се упражняват, лошо няма.
                          Само 100 бр но на цена 0.45 за да дразни психологически да го надцакват.
                          Аз така си купих само 2 права от БЕНЧА на 0.20 ст, а не от глупост.
                          Вярно, никой не се подлъга но после в медията писаха, в инвестора -"най високата цена достигна 0.20 ст за право". Популярност един вид се придобива.
                          Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • системата не може да обработи всички поръчки толкова бързо и да ги покаже в кобосо. Цената от 1 ст. се въвежда като минимална - за да се продадат всички акции. Тази цена се въвежда в края на аукциона, така че да се изпълнят всички поръчки на нивата, на които са заявени. Преди това поръчки не се изпълняват. Пикът на въвеждане поръчки купува по правило е около 12.59.30 - 12.59.59. Някои поръчки просто не могат да се визуализират толкова бързо, причини много. Предполагам кобосът ти може и да е блокирал. Сделките, които виждаш са последните - кобосо неможе да показва графика на повече от определен брой (забравих обаче колко) сделки, както и за определен период време. Виж за справка инструкцията за работа с кобос. Има я на сайта на всеки посредник.
                            Винаги, когато имаш възможност отстъпвай, за да имаш повече пространство да се засилиш...

                            Коментар


                            • Всичките 3 871 225 неупражнени права от увеличението на капитала на Синергон холдинг АД се пласираха на проведения днес на Българска фондова борса явен аукцион. Интересът към правата бе изключително голям, като бяха въведени 710 поръчки за общо 19.62 млн. акции на нива между 0.01 лв и 0.50 лв за право. Най-ниската удовлетворена цена бе 0.24 лв за право, а средната се установи на ниво от 0.37 лв за бр.

                              Най-голям брой права придобиха клиенти на Карол – 589 682 бр., следвани от клиенти на Елана – 518 740 бр., Авал ин 500 100 бр. и Първа ФБК – 320 000 бр.

                              Коментар


                              • Аукционът протече много странно за мен: В момента виждам сделки на нива от 27 до 24 ст за право. Със сигурност имаше голям брой дребни поръчки на по-високи нива. Едва ли всички са били оттеглени, като се има пред вид че удоволствието струва 50 лв.

                                Обемът на продажбите, както го виждам в Кобоса на око е няколко стотин хиляди. В никой случай няма 3 млн продадени права. Може ли да се прявят сделки извън системата?

                                В момента на изсипването цената в дясно се видя да стига до 1 ст. за право. Много странно, като се има пред вид, че имаше няколко поръчки на по-високи нива за цялото предлагано количество и те още си стоят.

                                Това пак някакви софтуерни магии ли са или има нещо, което ми се губи?

                                Коментар

                                Working...
                                X