IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Синергон Холдинг АД (6S7 / PETHL) - архив до 08.09.11

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Как пък ги изчисли тези 5 %?
    Мнението не е препоръка за сделки!

    Коментар


    • Хахаха,този vhk наистина ме развесели рано днеска . Ще те посъветвам да не даваш такива сложни аритметични мнения поради простата причина ,че смятането не ти е от най-силната част в мисловния процес! А за фунд. и техн. анализ въобще няма да приказваме! И един последен съвет-от печалбата с ATERA,вземи си купи един калкулатор

      Коментар


      • Нормално е при положение че днес е търга да има леко натискане на акцията, но не трябва да забравяме че утре със сигурност ще има ръст на акцията с до 5%.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Инвестор.бг
          Северин Въртигов, брокер ИП Бенчмарк Финанс АД

          - Очаквате ли търгът да бъде успешен и каква цена ще бъде постигната, след като при свободната търговия средната беше 1,07 лв.?

          Смятам, че ще има интерес и при всички положения търгът ще бъде успешен. Има много институционални инвеститори, фондовете са с големи кешови позиции, тоест има достатъчно инвеститори на пазара. На търга се дължи до голяма степен и падането на цената на акциите. Аз очаквам цена около борсовата цена на правата преди спирането на търговията с тях, тоест около 1 лв., като не изключвам и възможността за изгодни покупки около 0,9 лв. за право.

          - На търга на 22 февруари 2006 г. са предложени 3,87 млн. права. Сега са по-малко, дали освен собствениците от времето на масовата приватизация от записване не са се отказали и инвеститори с нужната инвестиционна култура и активност?

          Няма логично обяснение. Една от възможните причини е институционален инвеститор да е изпуснал срока.

          Благовест Крачев, брокер ИП Карол АД

          - Очаквате ли търгът да бъде успешен и каква цена ще бъде постигната, след като при свободната търговия средната беше 1,07 лв.?

          Мисля, че ще има интерес към правата и всички ще бъдат изкупени. Инвеститорите ще търсят ниска цена, най-малкото и поради факта, че във вторник поставиха цената на акциите под натиск, вероятно защото ще търсят да си върнат акциите на аукциона.

          - На търга на 22 февруари 2006 г. са предложени 3,87 млн. права. Сега са по-малко, дали освен собствениците от времето на масовата приватизация от записване не са се отказали и инвеститори с нужната инвестиционна култура и активност?

          Разликата от 200 хил. права на фона на общо 14 млн. права е сравнително малка и не може да се каже откъде идва.
          Чета и не вярвам на ушите си!

          1. Незнание от къде идват повечето не записани права на този аукцион, при положение, че само преди няколко месеци имаше малко сплитче. Тези брокери да не са от вчера на пазара.

          2. Безумни очаквания на Северин Въртигов /предполагам само за пред масовата публика/ за 1 лев цена, която се равнява на 10,33 лв за акция, която ще получиш след 2 месеца и за изгодни покупки на 0,90 лв, което се равнява на сегашната цена от 10 лв за акция.

          3. Другият анализатор ни уведомява, че все пак правата ще се продадат и при това инвеститорите ще търсят ниска цена /като че ли друг път не са я търсили/.

          Защо им е на тези лица да изказват подобни глупости? Дали се надяват, че могат да повлияят на някого или просто толкова си знаят?

          Коментар


          • Не знам защо тук се пропуска да се спомене, че за закупените права ще получите акции след около 2 месеца. Какво ще е състоянието на борсата тогава? Каква ще е цената на Петролхолд. ? не се наемам да гадая.

            Коментар


            • Не съм казал 4е правата ще са по 50ст. казах под 50ст тоест и на 35 ст. ще се класирате.Да кажа и нещо много важно ако някой е теглил кредит срещу апартамента си за да купи PETHL да си остави сто лева за палатка пролетта ще е дъждовна .Успех и умната!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vhk
                KOSTJUMAR, Koгато губиш левове стотинките не са важни.Имаш 10 4аса да вземеш правилното решение a то е -sell- PETHL ,buy-ATERA .Не се измъ4вай цяла нощ , довери се на по-големия ми опит и не забравяй да по4ерпиш някой ден .
                смешко, ако с препоръките ти прецакаш някой наивно инвеститорче, как ще го компенсираш после. Въобще откъде изникна джудже като теб и взе да дава съвети наляво и надясно. Мисля че е време инвестора да въведе функция "игнориране постинги на потребител", щото взе да ми писва от СПАМ!

                Коментар


                • Браво, vhk! Ще те послушам. Даже ще пусна купува 20-30 тона права на 0.49.

                  Коментар


                  • Всеки си има глава на раменете да си взема решенията сам. Моето решение е Buy Pethl.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vhk
                      KOSTJUMAR, Koгато губиш левове стотинките не са важни.Имаш 10 4аса да вземеш правилното решение a то е -sell- PETHL ,buy-ATERA .Не се измъ4вай цяла нощ , довери се на по-големия ми опит и не забравяй да по4ерпиш някой ден .
                      Казва се: Не е препоръка.

                      Коментар


                      • KOSTJUMAR, Koгато губиш левове стотинките не са важни.Имаш 10 4аса да вземеш правилното решение a то е -sell- PETHL ,buy-ATERA .Не се измъ4вай цяла нощ , довери се на по-големия ми опит и не забравяй да по4ерпиш някой ден .

                        Коментар


                        • При -15% от днешната усреднена цена 9,97 на акция, утре би трябвало PETHL да е 8,47. Мисля, че няма как да стане. Просто няма да има продавачи.

                          Цената на правата ще в синхрон с цената на акците и обратно. Изненади би имало в последния половин час, ако блокират сърверите на инвестора и борсата. Аз съм си подал вече заявката към посредника. Дори и да не успея за утре, имам достатъчно права.

                          Шоуто ще си заслужава да се наблюдава. Пожелавам успех на всички ентусиасти за евтини права!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vhk
                            Аз смятам 4е утре цената на правата ще падне под 50 ст.Което зна4и 4е цената на синергона ще бъде под 7.50 лв в края на сесията -три права +номинал от 7лв =8.50 лв.От това следва 4е утре сутринта е последния шанс за излизане от тази позиция без големи загуби и влизане в правилната позиция с переспектива за пе4алба която се нари4а -АТЕРА. Сирам с безплатните уроци.,и ви желая успех!
                            Ако ще даваш уроци да беше си понаучил материала - при цена 0,50 за право цената на Синергона е 0,5*3,33=1,67 + 7= 8,67. Ако и другите уроци са ти такива ще останеш сам в стаята. Успех в преподаването!

                            Коментар


                            • Аз смятам 4е утре цената на правата ще падне под 50 ст.Което зна4и 4е цената на синергона ще бъде под 7.50 лв в края на сесията -три права +номинал от 7лв =8.50 лв.От това следва 4е утре сутринта е последния шанс за излизане от тази позиция без големи загуби и влизане в правилната позиция с переспектива за пе4алба която се нари4а -АТЕРА. Сирам с безплатните уроци.,и ви желая успех!

                              Коментар


                              • Аз лично смятам, че утре ще е дъното при Синергона и момента е много подходящ за влизане в акции, поради следните причини:
                                1.След търга вече няма да има нужда от натискане на цената
                                2. Предстои отчета за Q1, а преди отчетите да излязат цените на добрите дружества се вдигат .
                                3. Има вариант и за скъпи права.

                                Коментар

                                Working...
                                X