IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фазерлес АД (FZLS / FZLES)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bobi75
    представяш ли си какво ще стане, ако изкупят с тез парички част от акциите си

    ами ей затова трябва да се ходи на събранията и съвети да се обсъждат
    Ми не знам ама 121 иска 200 акции на 370лв!

    Коментар


    • представяш ли си какво ще стане, ако изкупят с тез парички част от акциите си

      ами ей затова трябва да се ходи на събранията и съвети да се обсъждат

      Коментар


      • Свежи парички трябват на позицията

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Brain
          Гари, в настоящия момент кешът е възможно най-лошата форма, под която може да се държат парите. Но мениджмънта на Фазерлес явно е достатъчно зрял и ще оцени този момент.
          Досега се справя много добре и му имам доверие. Няма информация колко пари ще трябват за планираните инвестиции и колко ще останат. Сигурно ще остане някакъв кеш. Вместо да купуват разни цехчета в Горно Нанадолнище обаче, по-добре да изкупят обратно част от акциите си.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Гари
            Ако вкарат в програмата и часове по финансово обучение. ама едва ли. А и има тук хора, които ще се справят по-добре от мене.
            ето това е нещо, което трябва да се направи. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ОБУЧЕНИЕ ПО ФИНАНСИ НА ДОМАКИНСТВОТО /примерно/. в това отношение твърде много изоставаме от развития свят. там поне си подготвят потребителите още от 5 годишни.
            разбира се сегашните учители /освен може би императорчето/ няма как да обучават децата ни, защото самите те имат нужда от финансово обучение

            ИМА РЕШЕНИЕ И НА ТОЗИ ПРОБЛЕМ И ТО СЕ КРИЕ В ЧАСТНА ИНИЦИАТИВА, ПОДКРЕПЕНА ОТ ДЪРЖАВАТА И ЕВРОПЕЙСКИ ФОНДОВЕ.
            след 10 тина години съм решил, че ще имам времето да го правя. но дотогава?!?!?

            Коментар


            • Ако вкарат в програмата и часове по финансово обучение. ама едва ли. А и има тук хора, които ще се справят по-добре от мене.

              Коментар


              • Гари, в настоящия момент кешът е възможно най-лошата форма, под която може да се държат парите. Но мениджмънта на Фазерлес явно е достатъчно зрял и ще оцени този момент.

                Коментар


                • Гари идеите на Бъфет не виреят тука .Справка - ИПО-то на Трейс.
                  Life won't wait for you.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от franky4fingers
                    Tradera, az si misli, che Mr. Diagnostik iska prosto da si kupi eftino. Elementarna psihologiq
                    А ти не искаш ли, защото аз искам

                    Коментар


                    • Гари, много добро представяне на стила и идеите на Бъфет
                      и то с практически пример
                      ставаш за учител. според мен може да замениш 50-60 броя от онези стачкуващите учители

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ПИЧ
                        Е, PEG < 1 е добре, (както си го смятал 0.73). Да не е над единица. Въпроса за мене е малко по друг, не толкова да се взираме в коефициентите, а да чуем че ръководството има мащаб (не само да пусне пречиствателната станция и да подмени крановете). Тука има потенциал за рязко разрастване.(1) С големия кеш, (2) с възможността да се поеме значително количество дълг. Този човек няма да му е проблем бързо да организира 30-40 млн.лв, банките ще го подкрепят - да купи предприятие от бранша или по веригата. Да направи нов цех, фабрика (ако е по евтино от нейното закупуване), да влезе в нов пазарен сегмент.
                        Иначе фабриката е добра, никой не казва противното. Но да не се окаже че управителя е седнал върху торбето с парите и се чуди какво да прави. А сега му е времето за експанзия, след 2-3-4 години нещата ще са други, като обстановка и развитие на страната.
                        Ами ето ти Тича, продава се, струва 10-тина милиона, с премията 12-13 млн. Вземете "Габровница" с.Горно Сахране (произвежда плочи от дървесни частици ПДЧ, ЛПДЧ, MDF, ламиниран паркет, профили и платна за врати), може и те да се продадат.
                        Въпрос на преценка е дали тези неща се вписват в стратегията, но следва да се предприемт действия.
                        ПИЧ, явно ще трябва да продължим с уроците, защото някои неща не са ти много ясни. Сега пък имаш забележки по работата на мениджмънта и явно мислиш, че на тяхно място ще се справиш по-добре. Да купели това, да купели онова. Щом има пари - да се похарчат тутакси. Това е онзи учрежденски императив, от който добрият мениджър трябва да се пази. Това че други го правят, съвсем не значи, че идеята е добра - прочети нещо за стила на Уорън Бъфет, той писал доста точно по тази тема.
                        Задачата на мениджъра е не да харчи парите, а да ги вкарва само в такива проекти, които носят максимална печалба на акционерите. Преведено на практически език, това значи, че трябва да прави само такива инвестиции, които да поддържат текущата рентабилност на капитала. Ако не може да открие такива - по-добре е да върне парите на акционерите. Сега за да не ти смилам всичко наготово, ти предлагам да си сметнеш сам каква е рентабилността на капитала на Фазерлес и да я сравниш с други дружества на борсата. Това е критерият за добра работа на мениджмънта. И както вече ти казаха - истината се открива чрез сравнение.

                        Коментар


                        • пред 400 е само 380

                          Коментар


                          • Диагностик, само те провокирах леко

                            Знам ти мнението за позицията, а пък наистина е добре пазара да се държи по-кротко, а да не правим прибързани балони.

                            Коментар


                            • Диагностик, имаш ли акции тук?
                              Life won't wait for you.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от franky4fingers
                                V obqsnitelnite belezki si pishe, che rezultatite ot predstoqstoto uvelichenie na kapaciteta tepurva predstoqt.
                                Не мога да не се съглася. В това отношение Фазера ми е един от основните фаворити за 2008-а.

                                Коментар

                                Working...
                                X