IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фазерлес АД (FZLS / FZLES)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Valuator
    Хубава дружина инвеститори-ценители се е събрала тук
    Дружеството също е добро цената вече добра
    А най-хубавото на тази тема е, че няма простаци и апокалиптици
    ей слава Богу да е така и занапред Valuatore, даже ако забелезваш и аз се опитвам да огранича писането на простотийки, /макар да се изкушавам / даже за днеска нема да пиша повече, че е ден на майстора и требва да свършим все още некоя работа до 2-3 часа
    обаче все ми се струва, че имах и аз вина в свалянето на нивото на форума и ще си го имам занапред като обица на ухото уж в началото ми се искаше да предизвикам повечето готини участници, да не се оттеглят и да пишат по-свободно, дори да е неангажиращо, нооо ...не се получи точно този ефект, който ми се искаше, много сори Дано се върнат хората дето беха толкова ценни, обещавам, че нема да пиша простотии....

    Коментар


    • Хубава дружина инвеститори-ценители се е събрала тук
      Дружеството също е добро цената вече също е добра
      А най-хубавото на тази тема е, че няма простаци и апокалиптици

      Коментар


      • Първоначално изпратено от wannarock

        може ли да добавим още 1-2
        разбира се че може г-н wannarock, яките холдинзи не са само 1-2
        /но пък и да се пазиме малко от разводняване на готината тема, посветена на Фазерчето/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hakkinen

          Абе мен ако питате - и двата Само мир да има.... и печалбици
          Мирът, mr. Hakkinen, ми се струва, че към днешно време е една от най-необходимите субстанции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Hakkinen
            Първоначално изпратено от Michelangelo
            Първоначално изпратено от Слънчев вятър
            Успехи !
            Успехи и на тебе Микеланжело !
            дано любимият холд. ХИКА /ако помня добре/ също да е така успешен, както е дотук и Фазерчето
            Мерси Ветре, ама по-добре друг холдинг (EUBG) да е успешен, че там по-голяма експозицията
            Абе мен ако питате - и двата Само мир да има.... и печалбици
            може ли да добавим още 1-2
            Не е съвет за покупко-продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Michelangelo
              Първоначално изпратено от Слънчев вятър
              Успехи !
              Успехи и на тебе Микеланжело !
              дано любимият холд. ХИКА /ако помня добре/ също да е така успешен, както е дотук и Фазерчето
              Мерси Ветре, ама по-добре друг холдинг (EUBG) да е успешен, че там по-голяма експозицията
              Абе мен ако питате - и двата Само мир да има.... и печалбици
              "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Michelangelo

                Мерси Ветре, ама по-добре друг холдинг (EUBG) да е успешен, че там по-голяма експозицията
                аз съм за това - всички яки холдинзи да са успешни, и да затапят устите на евроскептиците

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Слънчев вятър
                  Успехи !
                  Успехи и на тебе Микеланжело !
                  дано любимият холд. ХИКА /ако помня добре/ също да е така успешен, както е дотук и Фазерчето
                  Мерси Ветре, ама по-добре друг холдинг (EUBG) да е успешен, че там по-голяма експозицията

                  Коментар


                  • Успехи !
                    Успехи и на тебе Микеланжело !
                    дано любимият ти холд. ХИКА /ако помня добре/ също да е така успешен, както е дотук и Фазерчето

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Слънчев вятър
                      Първоначално изпратено от Michelangelo
                      те хубаво са достигнали прогнозираната годишна печалба от 4 млн., но в годишния доклад бяха казали, че очакват през ІV-то тримесечие разходите за реконструкцията на технологичната линия да бъдат около 3 млн.лв.
                      Печалбата си е печалба, разхода си е разход, инвестициите са си инвестиции и така до победата
                      Хех, спокойно Ветре, не съм от малоумниците във форума (или пък Хаджиянков), които смятат "разходи" и "инвестиции" за едно и също нещо. Просто гледам какво е написано в пояснителните сведения

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fxx
                        Моля ви се, дайте в кратце едни P/S, P/E, P/B и марж на печалбата, да знам, дали да нападна тук..
                        Еми по прогнозните данни на мениджмънта се получава:

                        forward P/S малко над 2
                        forward P/E малко над 21
                        маржът мисля беше някъде около 10%

                        Вече друг е въпросът доколко надеждни са прогнозите на мениджмънта Знам, че много от тукпишещите се надяват да ги надхвърлят и искрено им го пожелавам

                        Но четете и допълнителните сведения към отчетите:

                        "Ръстът на цената на електроенергията е вече факт – увеличението от около 25% е твърде високо и въздействието му върху цените на всички суровини и материали ще се отрази много сериозно през второ полугодие"

                        Успехи !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Michelangelo
                          те хубаво са достигнали прогнозираната годишна печалба от 4 млн., но в годишния доклад бяха казали, че очакват през ІV-то тримесечие разходите за реконструкцията на технологичната линия да бъдат около 3 млн.лв.
                          Печалбата си е печалба, разхода си е разход, инвестициите са си инвестиции и така до победата

                          Коментар


                          • Който разбира на фазера се спира. Довлен съм от отчета.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Гари
                              Първоначално изпратено от Michelangelo
                              Първоначално изпратено от Гари
                              То ръст на продажбите не се и чакаше, капацитетът на линиите е увеличен незначително в сравнение с миналата година и се използа на 110%. Ще видим като модернизират и втората линия.

                              Валуатор, помня казваше да гледаме прогнозите на мениджмънта за годината - май вече почти изпълниха плана за печалбата - според плана беше 4 млн. Виж, по отношение на приходите изостават малко.
                              Гари, те хубаво са достигнали прогнозираната годишна печалба от 4 млн., но в годишния доклад бяха казали, че очакват през ІV-то тримесечие разходите за реконструкцията на технологичната линия да бъдат около 3 млн.лв.
                              И 3 млн. да са, няма да ги отчетат като разход наведнъж я. Нали затова са измислени амортизациите.
                              Е, въпрос на политика.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Michelangelo
                                Първоначално изпратено от Гари
                                То ръст на продажбите не се и чакаше, капацитетът на линиите е увеличен незначително в сравнение с миналата година и се използа на 110%. Ще видим като модернизират и втората линия.

                                Валуатор, помня казваше да гледаме прогнозите на мениджмънта за годината - май вече почти изпълниха плана за печалбата - според плана беше 4 млн. Виж, по отношение на приходите изостават малко.
                                Гари, те хубаво са достигнали прогнозираната годишна печалба от 4 млн., но в годишния доклад бяха казали, че очакват през ІV-то тримесечие разходите за реконструкцията на технологичната линия да бъдат около 3 млн.лв.
                                И 3 млн. да са, няма да ги отчетат като разход наведнъж я. Нали затова са измислени амортизациите.

                                Коментар

                                Working...
                                X