IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дружба стъкларски заводи АД (4DR / DRUPL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 26ти март идва!

    Коментар


    • Като не пишете и аз няма да пиша!

      Коментар


      • Това тук е хубава позиция,която доста хора я подминават.Дори и да останат акциите за дългосрочна инвестиция,вероятноста тук да се загуби е минимален.Голям завод,работещ,с много поръчки,разширяващ производството.Византийци го управляват,не са много готини,но ние няма да ги вадим на изложба.Важното е ,че си гледат съвестно работата.Имам и продължавам да пълня на по-ниски нива.Не е препоръка за търговия.

        Коментар


        • И още интересни факти което усилва спекулантските ми настроения и ме води на мисълта че ще е интересно.

          Когато обявиха новината за увеличението 108 влезнаха с добър пакет на около 140.

          Сега част от този пакет 382 броя се продават на 178.5, а друг пакет от 200 броя са сложили че искат да купят на 121.

          Какво ще стане незнам, затова ще следя позицията, па и аз сам сложил някой ордер отгоре и отдолу па каде ме огрее.

          Разбира се това не е препоръка за покупко продажба на акции.

          Коментар


          • В момента в който чух увеличение на капитала 8 пъти със собствени средства и вече бях в играта.

            От захза-та изкарах бързи 20%, бях си сложил нисък таргет, което ще ми е за урок. Но разбира се тогава пазара не беше в корекция както е сега и затова интересното предстои.

            Не е препоръка.

            Коментар


            • Не е задължително сценария да бъде еднакъв....Нека да изчакаме и ще видим...Никой не ти е сложил чаталчето да търгуваш,наблюдавай само.

              Коментар


              • Когато ZAHZA решиха да увеличават капитала есента миналата година се получи много интересна картинка.

                Итересното е каква картинка ще се получи тук напролет?

                Коментар


                • Казах ви един път и пак ще повторя:Византийците се отнасят с българите много лошо ,но пък си гледат работата....Ами нали свободно търгуваемите акции са много малко....Предполагам ,че с увеличаването на капитала ,ще се увеличи свободно търгуемите акции.Абе ако питате мен на тях им трябват пари ,които да не връщат и с надеждата за девидент....Не е препоръка за търговия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dex
                    колкото и шишета да продават, не струват 1 000 000 000 лв.

                    лично мнение
                    pri ceni ot okolo 150 lv se polu4ava kapitalizaciq 1 miliard uxaaaa

                    Коментар


                    • колкото и шишета да продават, не струват 1 000 000 000 лв.

                      лично мнение

                      Коментар


                      • Само лавандула би продал тук...

                        Коментар


                        • Да... утре ще издуем платната.

                          Коментар


                          • Ще става интересно. Тоя трик с увеличението на капитала със собствени средства не се прави според мен само за ликвидност, ами е прелюдия към увеличаване на фрий флоата.

                            Коментар


                            • Ветре, задава се ликвидност :-)

                              Първоначално изпратено от Alan Greenspan
                              Как ще има - кой е луд да продава УБАВАТА акция :-)

                              Първоначално изпратено от Слънчев вятър
                              Почти няма продавачи, що така?
                              щото нема ликвидност затова
                              изразеното мнение не представлява препоръка за покупка или продажба на ЦК.

                              Коментар


                              • айде на гювеча...нямам акции и не е съвет за търговия!!!
                                Общо събрание на акционерите

                                Дружба стъкларски заводи АД-София /DRUPL/ свиква извънредно ОСА на 26.03.2008 год. от 11.00 ч. в гр. София, ул. Проф. Иван Георгов 1 при следния дневен ред: - Промени в устава на дружеството. Проект за решение, включително и: За срок от пет години от датата на влизане в сила на измененията на настоящия устав, направени на ОСА от 26.03.2008 год., капиталът на дружеството може да бъде увеличаван по единодушно решение на всички членове на Съвета на директорите на дружеството. Общият размер на увеличението не може да надвишава 200 000 000 (двеста милиона) лв.; За срок от пет години от датата на влизане в сила на измененията на настоящия устав, направени на ОСА от 26.03.2008 год., капиталът на дружеството може да издава облигации до общ размер на 200 000 000 (двеста милиона) лв.; - Увеличаване на капитала на дружеството. Проект за решение: Приема решение за увеличаване капитала на дружеството по реда на чл. 246, ал. 4 във връзка с чл. 197 от ТЗ и чл. 79, ал. 3, т. 4, чл. 79, ал. 4, т. 5 и чл. 112, ал. 1 от ЗППЦК, със собствени средства на дружеството от 6 689 562 лв. на 53 516 496 лв., чрез издаване на 46 826 934 нови обикновени поименни безналични акции, с право на глас и номинална стойност от 1 лв. всяка. Право да получат новите акции от увеличението на капитала имат лицата вписани в регистъра на Централен Депозитар АД като акционери на дружеството на 14-ия ден след деня на провеждане на ОСА. Срещу една притежавана акция всеки от акционерите получава 7 нови акции от увеличението на капитала. ОСА избира инвестиционен посредник Обединена Българска Банка АД да обслужва увеличението на капитала на дружеството; - При липса на кворум събранието ще се проведе на 10.04.2008 год. от 11.00 ч. на същото място и при същия дневен ред. Право на глас в ОСА имат лицата, вписани в регистрите на Централен депозитар като акционери 14 дни преди датата на ОСА, или към 12.03.2008 год. Последната дата за сключване на сделки с акции на това дружество на Борсата, в резултат на които приобретателят ще може да упражни правото си на глас в ОСА е 10.03.2008 год.

                                Коментар

                                Working...
                                X