IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дружба стъкларски заводи АД (4DR / DRUPL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тук наистина ще се повтори сценария от СБС.Днес акциите са цели с право на сплит, но загубата която инкасират няма да се компенсира и така че продавачите са печеливши, защото ще продължим надолу.

    Коментар


    • Какви долни граници просто този кобос е с поръчка под ценовите ограничения. Ако цената вече е с отразен сплит защо се публикува ново съобщение за ОСА?!?!?!

      А това е от съобщение до БФБ на 2008-03-27 - Решения на ОСА
      [code]Решенията на ОСА са приети под условия, че обжалването на отказа на Търговския регистър да обяви поканата за настоящото ОСА, проведено на 26.03.2008 год., ще завърши с благоприятен за дружеството резултат, както и че съдебният акт в тази връзка ще влезе в сила най-късно до 13.05.2008 год.[/code]

      Защо свикват ново ОСА презастраховат се или последиците са с неблагоприятен за дружеството резултат в следствие на Търговския регистър ?!

      Коментар


      • Купих малко днес , ще видим .....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Poncho
          Според мен продавачите ще се окажат от грешната страна относно правото за участие в увеличението, но каквото и да се случи акцията и дребните акционери ще пострадат.
          Не препоръчвам никому нищо!
          201 май се усетиха.............

          Коментар


          • Отвориха и долната граница!

            п.с - Според мен болката ще е голяма!!!!!!!!!!!!!!

            Коментар


            • Според мен продавачите ще се окажат от грешната страна относно правото за участие в увеличението, но каквото и да се случи акцията и дребните акционери ще пострадат.
              Не препоръчвам никому нищо!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ATILA
                159, 160 и 108 ги няма!

                Това е отговорът!
                В коя половинка трябва да са?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Гари
                  И сега търговията трябва да бъде спряна докато се изясни ситуацията. Ето някой си купи днес и вероятно се е набутал. БФБ трябва да излиза предварително със становище по такива казуси.
                  Дали някой се набутва или 201 блеят?:-(

                  п.с - ...след като не е законно увеличението/решението на ОСА?:-(

                  Коментар


                  • Има си законов срок който ако се отърве ОСА е невалидно. По вина на регистъра или не, срокът е оттърван. Според мен съда може само да констатира че срока е отърван.

                    Не е препоръка за полупко продажба.

                    Коментар


                    • 159, 160 и 108 ги няма!

                      Това е отговорът!

                      Коментар


                      • И сега търговията трябва да бъде спряна докато се изясни ситуацията. Ето някой си купи днес и вероятно се е набутал. БФБ трябва да излиза предварително със становище по такива казуси.

                        Коментар


                        • СБС е нищо в сравнение с това тук. Там пуснаха търговията като ясно заявха от БФБ и ЦД, че акцията не с сплитната.
                          При DRUPL има гласувано решение за увеличение на капитала и вчера беше последния ден за участие в него - днес акцията е без право на участие. НО дали решението е законосъобразно ще се произнесе съда в един следващ момент. Така че в момента дали акцията е раздробена или не никой не знае. Всичко зависи от съда, който дали и кога ще се произнесе...
                          Не биваше да гласуват тези решения, ама се заинатиха и сега ще има изгорели.

                          Коментар


                          • Е чак пък СБС!

                            Онова там си беше тотално ос.ране което се получи в много лош (за борсата момент)!

                            Тук фрий флоута е много, много малък + акцията е в портефейлите на 159, 160 и 108! Те няма да позволят такова евентуално фиаско...

                            Принципно, в такива моменти неучастието е най-добрата стартегия!

                            Умната и успехи!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kostadinat
                              Нека обобщим какво се случва:
                              Ако не бъркам, Търговският регистър закъснява с публикуването на датата на събранието с което взетите решения на събранието проведено на 26-03-2008 стават невалидни. DRUPL обжалва пред Софийски градски съд. СД взема решение да се проведе ново общо събрание на 14-05-2008 с цел да се прегласуват наново същите точки, така че калиталът да може да бъде увеличен вече законно.
                              Нови 7 акции ще получат всички които са придобили акции от дужеството до 14 ден от провеждане на ОСА. т.е. 14-05-2008 + 14 дни.

                              Правилно ли съм прочел или бъркам?
                              И аз така го разбирам......

                              п.с - ...мирише ми на "простотията СБС" - дано не съм прав!

                              Коментар


                              • Нека обобщим какво се случва:
                                Ако не бъркам, Търговският регистър закъснява с публикуването на датата на събранието с което взетите решения на събранието проведено на 26-03-2008 стават невалидни. DRUPL обжалва пред Софийски градски съд. СД взема решение да се проведе ново общо събрание на 14-05-2008 с цел да се прегласуват наново същите точки, така че калиталът да може да бъде увеличен вече законно.
                                Нови 7 акции ще получат всички които са придобили акции от дужеството до 14 ден от провеждане на ОСА. т.е. 14-05-2008 + 14 дни.

                                Правилно ли съм прочел или бъркам?

                                Коментар

                                Working...
                                X