IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


    А бе Grosss си , ама хубавите и резултатни работи са бавните ;- днес в Литва , утре в Полша и Гърция и тн.
    С газта е така , трябва да усещаш затрудненото му дихание на "партньора". С бавнато стискане на примката ,- много тайни излизат, а както ни е нам известно , - тайните владеят и направляват !!!
    И колко според тебе ще са държавите, които ще плащат двойно или повече по-скъпо, само за да направят мръсно на Газпром? Защото газчицата, която пръво се втечнява, после се товари на танкери, после се кара в другият край на света, няма как да е по-сгодна от тая, дето идва по тръба от три пъти по-близо.

    Апропо - нуждите от газчица в ЕС ще растат експлозивно заради войната срещу ядрената мощ и въглищните ТЕЦ-ове от една страна - и навлизането на електромобили от друга. Ще има работа за всички доставчици... защото ако някой мисли, че електропотреблението ще може да разчита на черни плочици и перчички - значи не си е с мозъкът.

    Затова препоръчвам и могъщ газов микс: Gazprom+Shell.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

      Ти като искаш вярвай ,че ще стане аз не вярвам на тези работи.

      Аз туй го знам, щото инак щяхме да си постоим и помълчим като стари приятели!
      Ееех, де ги - оредяхме !
      Кагато вече вярвате и Вие , ей тъй кротко , кратко ще да си го спомните!
      И оная, "Значимаааа" ... реплика - Аз на теб казах ли ти! - ще дрънчи в ушите, а ще си сам !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


        А бе Grosss си , ама хубавите и резултатни работи са бавните ;- днес в Литва , утре в Полша и Гърция и тн.
        С газта е така , трябва да усещаш затрудненото му дихание на "партньора". С бавнато стискане на примката ,- много тайни излизат, а както ни е нам известно , - тайните владеят и направляват !!!
        Ти като искаш вярвай ,че ще стане аз не вярвам на тези работи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

          За да задоволят търсенето в Европа на газ на американците им трябват 360 танкера и всеки божи ден в Европа да акостира по един а не
          като сега по един на три месеца.http://www.memoriabg.com/2016/05/13/...opeiski-pazari

          А бе Grosss си , ама хубавите и резултатни работи са бавните ;- днес в Литва , утре в Полша и Гърция и тн.
          С газта е така , трябва да усещаш затрудненото му дихание на "партньора". С бавнато стискане на примката ,- много тайни излизат, а както ни е нам известно , - тайните владеят и направляват !!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
            Дивидента от "зажигалка" (както някои масови руснаци наричат Газпром) ще е на 28,08,

            Днес в Литва е влязъл първия танкер с 140 000 т. втечнен газ от сащ,а през септември се чака втори! Вероятно ще има спад и под 110 рубли.
            За да задоволят търсенето в Европа на газ на американците им трябват 360 танкера и всеки божи ден в Европа да акостира по един а не
            като сега по един на три месеца.http://www.memoriabg.com/2016/05/13/...opeiski-pazari
            Last edited by Grosss; 21.08.2017, 22:12.

            Коментар


            • Дивидента от "зажигалка" (както някои масови руснаци наричат Газпром) ще е на 28,08,

              Днес в Литва е влязъл първия танкер с 140 000 т. втечнен газ от сащ,а през септември се чака втори! Вероятно ще има спад и под 110 рубли.
              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Интересно дали препоръката ти се препокрива с целите на клиента на импето. Лично аз не бих искал някой ден да се изправя пред някой и да ми се наложи да му казвам, че този тираж не сме имали късмет, но другият път непременно ще се паднат нашите числа. Този начин на мислене ме плаши. Аз имам някакво уважение към моите и хорските пари. Би ли споделил какви резултати ти носи тази стратегия? Не съм видял някой успешен да я прилага и ми е интересно да почерпя опит.
                Аз препоръки нямам към никого ,за резултатите ,ще почакам едва ли някой тук може да даде каквито и да са прогнози и резултати ,всеки сам си прави сметката .Тук темата е дълга но не желая да е коментирам който иска да си чете и търси инфо и да си прави сметката да ли си струва .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение

                  Това след данъците ли е?



                  Хехеххехееее! Той - импИратора - до вчера не знаеше изобщо, че се дължат данъци..., а когато научи за годишната декларация - почна да носи вода от девет кладенци, да се оправдава с посредника си, който бил последна инстанция и му казвал, че не дължи нищо..., а после развиваше тезите, че никой нямал право да му иска данъци и нам си кво още..., па ти му задаваш подобен въпрос... "Обосновката" му беше развивана в дискусиите в няколко теми, а хората, които му даваха да чете данъчна декларация и приложения, както и други документи - трябваше дни наред да му вливат акъл и да го учат...

                  Значи, припомням /прочетете преди 2-3 месеца споровете/, че импИратора казваше, че търгува от миналата година за първи път акции /и от тогава има платформа за търговия/, а ти го питаш, дали това е след данъците.

                  Правилният въпрос, който трябва да се зададе на импИпатора е, дали е проумял какво го отваряха много хора в съседни теми, дали е попълнил данъчната си декларация /вече/, както и дали е платил /за първи път/ данъци върху акциите си.

                  Ама, разбира се..., като че..., може би...., ич дан`е...

                  Да не стане, като онзи от лафа: абе - горе-долу, горе-долу - ич дан`е..., колко да е - колко да е..., еee, не е дип-дип, ама баш-баш... ))

                  Извод: доста бързо се забравят подробностите от дискусиите от някои хора тук... ))

                  Коментар


                  • Дивидент от Елана Агрокредит - пъкнал
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от DerSpieler Разгледай мнение
                      Импе, GAZPROM кога ще пуснат дивидента? Пишеше август, но досега поне при мен няма нищо.
                      Ами щом - август - значи да го чакаме скоро


                      Биков - това тоже е изкушение - но и по-голямата диверсификация също има сериозни плюсове - още повече когато става дума за човек, който ще прави пръвата си крачка в инвестирането и няма да следи нещата постоянно. А и таксите и комисионите за посредникът са ниски.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от DerSpieler Разгледай мнение
                        Импе, GAZPROM кога ще пуснат дивидента? Пишеше август, но досега поне при мен няма нищо.
                        Ох, мъкаа...
                        При мен ежемесечно снясящите вече гонят 40%.
                        Дори и кеша киха 0.15% всеки месец.

                        Коментар


                        • Импе, GAZPROM кога ще пуснат дивидента? Пишеше август, но досега поне при мен няма нищо.

                          Коментар


                          • Не искам да давам препоръки на никого, но лично аз 5 бона бих ги инвестирал в една или две акции. Все пак това е малка сума и не е добре да се разхвърля в много позиции.
                            Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                              И що се пънеш кат такоа ( по твой речник ) да оставаш цяло състояние в комисионни ?
                              Ако единствената ти цел е 6% диви доходност вземи си един дивидентен спайчо ( BXMX) и си готов.
                              Състояние: колко да е състояние? Към около например 40 кинта ще струва инвестицията. Няма и 1% от портфейлът, т.е. дори да приспаднем комисионите, дивидентна доходност още пръвата година: над 5%.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Така ще иде вече над 6% :

                                БЪЛГАРИЯ: Атера - 250 бр, Жабоци - 120 бр, Имотчета - 40 бр

                                БРИТАНИЯ: HSBC - 25 бр, GSK 12 бр, Rio Tinto 5 бр, Admiral Group 5 бр

                                САЩ: Pfizer 3 бр, Ford 14 бр, Senior Housing 11 бр

                                ДРУГИ: Daimler 2 бр, Shell 13 бр, Gazprom 70 бр
                                И що се пънеш кат такоа ( по твой речник ) да оставаш цяло състояние в комисионни ?
                                Ако единствената ти цел е 6% диви доходност вземи си един дивидентен спайчо ( BXMX) и си готов.

                                Коментар

                                Working...
                                X