IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Импов, какво става с тази твоя могъща компания.. Нетната печалба на Газпром се сви с 80% през второто тримесечие

    http://www.investor.bg/centralna-i-i...echie--245755/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
      Импов,днес е Деня,Да!

      Англо-китайците обаче ги мисля за къса клечка!По-добре виж Сбербанк и Норилски никел(наместо Рио Тинто примерно или Англо-голд).

      Ето ти да четеш - https://www.finam.ru/analysis/market...0170828-12150/

      Доста съдебни спорове имат с укрите покрай кражбите им и отказ от неплащане и това донякъде изяжда дивидента!Санкциите по северен поток и неяснотата около турски,също натежават.
      Хъм - никелчец - аз по ща титанчец, ама оная компания дето го копа (някаква дълга руска абвеатурка беше) не се търгува на читавите борси, а шапката и - Ростех пък е съвсем държавна.

      А защо не харесваш Тинтата? Тя сега ще разкопа ебаси находището на литийчец в Сърбия. Гледам - още миналата година в съседната тема съм и се облизвал - искам вече и там да се нагувича - също тоже и в ВНР. Ного силен добивен микс са двете. Сбербамк съм я гледал - и други ми я хвалят, мен обаче някак не ми фаща очото... и аз не знам що не ми го.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • RSI бля бля.....

        Коментар


        • Импов,днес е Деня,Да!

          Англо-китайците обаче ги мисля за къса клечка!По-добре виж Сбербанк и Норилски никел(наместо Рио Тинто примерно или Англо-голд).

          Ето ти да четеш - https://www.finam.ru/analysis/market...0170828-12150/

          Доста съдебни спорове имат с укрите покрай кражбите им и отказ от неплащане и това донякъде изяжда дивидента!Санкциите по северен поток и неяснотата около турски,също натежават.
          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

          Коментар


          • Импов, плис - плис е къпането и удоволствията от отпуската..Печенето е много пенсионерско и старомодно, а ти си велик инвестор в мощни компании..Иди поне за няколко дена..Много е хубаво да следиш Борсите с биричка на плажа и да чакаш да ти пъкнат дивиденти..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от DerSpieler Разгледай мнение
              Импе, GAZPROM кога ще пуснат дивидента? Пишеше август, но досега поне при мен няма нищо.
              При тебе пъкна ли? А при други колеги? Я вижте - на вас по колко зеленички ви се падат на акция? Да не би моите посредници да са объркАли нещо, че и туй се случва.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                Импов, все могъщи инвестиции правиш, а пак пропусна и тази година плис- плис..Ние с немогъщите скромно хоходихме по един- два пъти..
                Защото имах други неща, така се получи - неговата кожа. Всъщност - аз не ного обичам това. Вярно - плис-плис някак си готино смърди (освен около Слънчакът), ама лежането на плажът е ужасно досадно нещо.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Импов, все могъщи инвестиции правиш, а пак пропусна и тази година плис- плис..Ние с немогъщите скромно хоходихме по един- два пъти..

                  Коментар


                  • Дивидент от Gazprom - пъкнал. 0.163 зеленички на акция. Очаквах повече да пъкнат - явно - заради неблагоприятни валутни курсове към моментът на изчисление.



                    Монетов - просто ми направи впечатление - че ного активи. Иначе - гледам други неща - продажби, дивидентец, печалбичка.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Като цяло съм доволен от повечето си могъщи инвестиции навън - повечето ми чужди компании (10 от 13) си имат колелцата туканка. Ного ме впечатли HSBC с колосалната стойност на своите активи - знаех, че е могъща - ама пак ме изненада. Важно е човек да съпоставя стойностите - пазарна капитализация съответно срещу активи, срещу печалба, срещу продажби.
                      За банка може да ги гледаш тия показатели в България. Навън хората се интересува от неща като нетен лихвен спред, коеф. на кредити към депозити, процент на обезценките, показателите за капиталова адекватност......
                      Last edited by Garcilаso; 28.08.2017, 10:25.

                      Коментар


                      • Дивидентът от HIKA е постъпил по сметки в Карол!

                        Коментар


                        • Вова: не става дума за заяждане, ама - я виж туканка:

                          http://ishtyaqhabib.com/Top100Companies/


                          Ного готина жива картинка с връткащи се колеленца - показват - като туриш стрелкичката върху някое - продажби, печалба, активи, пазарна капитализация. Аре обясни ми, че Газпром не е добра инвестиция.

                          Като цяло съм доволен от повечето си могъщи инвестиции навън - повечето ми чужди компании (10 от 13) си имат колелцата туканка. Ного ме впечатли HSBC с колосалната стойност на своите активи - знаех, че е могъща - ама пак ме изненада. Важно е човек да съпоставя стойностите - пазарна капитализация съответно срещу активи, срещу печалба, срещу продажби.

                          Апропо - що Теслата - дето бие по пазарна капитализация Ford, GM, BMW, отсъства туканка?
                          Last edited by Императорът; 27.08.2017, 18:38. Причина: На тИслата дръжката.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Импов,не се заяждам,но в Газпром е добре да си дори най-дребен меринджей което по съвместителство значи и акционер.Но да си само акционер си е чист мазохизъм!



                            Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                              С теб Великий Императоре , как аз диспут да подхвана по Имперски въпроси !
                              Простете В.В. , но Вие от подробно представените ми "кипуси" (специално поднесени за Вас) не счетохте
                              прилични , та губите се тъй в Имперските "прически" и "суфрички".
                              Сполай Ви В. Инвеститорско Величество ! - не ги разбирам Светските финанси !
                              Драги приятелю: не те разбрах, неговата кожа.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                                И колко според тебе ще са държавите, които ще плащат двойно или повече по-скъпо, само за да направят мръсно на Газпром? Защото газчицата, която пръво се втечнява, после се товари на танкери, после се кара в другият край на света, няма как да е по-сгодна от тая, дето идва по тръба от три пъти по-близо.

                                Апропо - нуждите от газчица в ЕС ще растат експлозивно заради войната срещу ядрената мощ и въглищните ТЕЦ-ове от една страна - и навлизането на електромобили от друга. Ще има работа за всички доставчици... защото ако някой мисли, че електропотреблението ще може да разчита на черни плочици и перчички - значи не си е с мозъкът.

                                Затова препоръчвам и могъщ газов микс: Gazprom+Shell.

                                С теб Великий Императоре , как аз диспут да подхвана по Имперски въпроси !
                                Простете В.В. , но Вие от подробно представените ми "кипуси" (специално поднесени за Вас) не счетохте
                                прилични , та губите се тъй в Имперските "прически" и "суфрички".
                                Сполай Ви В. Инвеститорско Величество ! - не ги разбирам Светските финанси !

                                Коментар

                                Working...
                                X