IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Извън Щатите, Марлборо се прави от Philip Morris International (PM) ( и от тях имам акции). През 2008-а операциите се разделиха на Щатски (Altria) и Световни (Phillip Morris International), за да се намалят рисковете ако примерно има големи осъждания от бивши USA пушачи..

    Каква марка цигари точно пушиш?
    http://www.dividendgrowthinvestor.com/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от sagitarius_d Разгледай мнение
      Ако сте заинтересовани от дивиденти, добра идея в момента е Altria (MO), която произвежда Марлборо в Щатите.

      http://www.dividendgrowthinvestor.co...dends-and.html

      Компанията е качвала дивидента към акционерите си всяка година за последните 48 последователни години. Има 4.50% dividend yield и наскоро го качи дивидентa с още 6.70% до 70 цента на акция
      Произвеждат?

      От 2 месеца пуша на PM новата изгъзица, ама не ми е известно да са зарязали Marlboro. Или?

      Коментар


      • Ако сте заинтересовани от дивиденти, добра идея в момента е Altria (MO), която произвежда Марлборо в Щатите.

        http://www.dividendgrowthinvestor.co...dends-and.html

        Компанията е качвала дивидента към акционерите си всяка година за последните 48 последователни години. Има 4.50% dividend yield и наскоро го качи дивидентa с още 6.70% до 70 цента на акция
        http://www.dividendgrowthinvestor.com/

        Коментар


        • Според данъчната спогодба между САЩ и България, не трябва ли да плащате по малко за данъци върху дивидентите ( около 10%)? Спогодбата почва на стр 13 до стр 16

          https://www.treasury.gov/resource-ce...-2-23-2007.pdf


          А ето и още повече информация от сайта на американските данъчни служби:

          https://www.irs.gov/businesses/inter...eaty-documents
          http://www.dividendgrowthinvestor.com/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от жижо Разгледай мнение
            Тия те цакат с цели 30% данък за дивидент.
            Да, но пак сгодни.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Тия те цакат с цели 30% данък за дивидент.

              Коментар


              • Дивидент от Pfizer - пъкнал: 0.2375 зеленички на акция.


                Дивидент от Ford - пъкнал: 0.196 зеленички на акция.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Allianz ще снесе тази година по осем кинта на акция - обичам Allianz. проклетидаса обаче баба меркел и пцетата и, дето чешат хората с 26% данък.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                    Ето тука малко информация за "промоции" по американските дивидентаджийски акции:
                    https://seekingalpha.com/article/414...814e5c7135bb0c
                    Май идват и по-големи промоции като гледам как потъват щатските пазари...
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                      А сега си представи че ако банката ми дава 8-10% годишна лихва, дали ще съм се наредил на БФБ да чакам 3-4% дивидентна доходност


                      знам ли?

                      има хиляди вероятности ............ ще ти дам само един пример -> акцията струва 4,50 лв. и мажо дава 4% дивидент (в банката 8-10%), но има голяма сума неразпределена печалба и очакваш да "захлебиш" сериозно като в същото време твоите акции си ги купил навремето на 1,50 и по този начин дивидента ти се "връзва" на 12%

                      ти какво би направил при такъв вариант? ............. в банката или в акции щеше да си паркиран?
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                        че сумата е една и съща е верно, но не е съвсем така...

                        представи си, че мажо дава дивидент от няколко десетки млн.лв. ............ сега си представи, че сме преди 4-5 години когато годишната лихва бе 8-10%, а за половин година е 4-5% ............ ако тези няколко десетки млн.лв.заделени за дивидент се сложат на лихва за какви пари става на въпрос

                        отделно си представи, че тези пари не се слагат на лихва от маджо, а има възможност да ги завърти в някакъв бизнес

                        ситуацията е, че ти гледаш едната страна на медала, а мажо гледа от другата страна медала
                        А сега си представи че ако банката ми дава 8-10% годишна лихва, дали ще съм се наредил на БФБ да чакам 3-4% дивидентна доходност

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                          коректен мажоритар които предпочита да дели печалбата според дяловото участие, а не да я източва чрез офшорки или негови свързани фирми. Дали ще го прави през 3-6 или 12 месеца, не мисля че е толкова важно, сумата ще е една и съща.
                          че сумата е една и съща е верно, но не е съвсем така...

                          представи си, че мажо дава дивидент от няколко десетки млн.лв. ............ сега си представи, че сме преди 4-5 години когато годишната лихва бе 8-10%, а за половин година е 4-5% ............ ако тези няколко десетки млн.лв.заделени за дивидент се сложат на лихва за какви пари става на въпрос

                          отделно си представи, че тези пари не се слагат на лихва от маджо, а има възможност да ги завърти в някакъв бизнес

                          ситуацията е, че ти гледаш едната страна на медала, а мажо гледа от другата страна медала
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                            благодаря за бързата реакция, момчета

                            в момента не ме интересуват дивидентите ............... просто ме интересува каква е нагласата на мажовците...

                            явно не им се дават кинти толкова бързо
                            За мен дивидентите са важни по няколко причини. Първо носят ти страничен доход, без да продаваш акции и без да намаляваш дела си в компанията. Второ - разпределянето на част от печалбата предполага добра перспектива и стабилност в самата компания, която я прави подходяща за евентуална капиталова доходност. И трето, може би най-важното - коректен мажоритар които предпочита да дели печалбата според дяловото участие, а не да я източва чрез офшорки или негови свързани фирми. Дали ще го прави през 3-6 или 12 месеца, не мисля че е толкова важно, сумата ще е една и съща. Единството хубаво на по-честия дивидент ще е, ако същия бъде ре-инвестиран в същата или друга компании, които след 6 месеца пак да ти "снесат" дивидент

                            Коментар


                            • благодаря за бързата реакция, момчета

                              в момента не ме интересуват дивидентите ............... просто ме интересува каква е нагласата на мажовците...

                              явно не им се дават кинти толкова бързо
                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                                za какъв период от време е този дивидент?

                                ====================================

                                Има ли някоя компания от БФБ която вече е раздала дивидент за 6 месеца след като миналата година промениха закона и вече е възможно това?
                                Годишен е. Доколкото ми е известно няма българска компания която да е раздала дивидент два пъти в годината. За 2017-та може и да се "прежали" някой, ще видим...

                                Коментар

                                Working...
                                X