IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • С тоя затлачен ТР, тази година не можем още да видим всички предложения за дивидент на БФБ.
    Ето линкче на който му трябва за последните 5години на по-ликвидните платци
    Успех на всички!

    http://www.elana.net/ckfinder/userfi...ntni-akcii.pdf

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
      Колеги, в платформата на Елана, акцията на Royal Dutch Shell Plc B ми я дава на цена 2545,00 GBp. В същото време дивидента е около 47 цента, и пише че дивидентната доходност е над 5%. Т.е. цената на акцията е 25,45 паунда, или се бъркам? Защо го изписва 2545 тогава?
      Тез Елана не правеха ли тоалетна хартия. Във всеки случаи купуваш акция б и в евро

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

        A за Бритиш Американ Табако, какво ще кажеш. Гледам че цената е паднала доста, за разлика от повечето световни компании. Предполагам че е заради Брекзит и недобрите перспективи пред тютюнопушенето, но и щом вече е отразено в цената, мисля че не е зле. A и щом данък дивидент е 0%...
        Ще ти кажа за тия само че са ми в малко по-дългосрочните планове - следя ги - но за тази година искам да си допълвам инвестициите в любимите ми отрасли: слуз, газ, суровини, хапчета. Затуй - тази година - набелязани: Sanofi, Лукойл, Газпром, Rio Tinto, Total. Вече купих пръвата партида Rio Tinto и си допълних GSK. Виж ги и тия двете последните - препоръчвам ти ги

        ...разбира се - ако слузта ного поскъпне и акциите станат несгодни - може да си купя нещо друго - цигараджиите или National Grid... Принципно смятам да си взема при сгода и малко британски Мидички, че моите са от холандските.
        Last edited by Императорът; 22.04.2018, 15:15. Причина: Скъпа слуз.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

          Щото островняците са обратняци, напук правят всичко наопъки, а цялото им северно мъжко население носи фусти, карирани като на японски ученички. И аз така се чудех и маех навремето - колко е необлагаемият дивидентен минимум (5 Б) - 5 Бабета или 5 Бимберици.

          Нищо не им харесвам на тия, освен компаниите и данъците

          Иначе Наивников ти е казал. Хубаво е, че бройкаш Мидички - ама сега - като скокна слузта, скъпички са. Трябват ти на тая цена, ама в евраци. И да - дивидент - 0.47 Зеленички - ти ще го получаваш в евраци.
          A за Бритиш Американ Табако, какво ще кажеш. Гледам че цената е паднала доста, за разлика от повечето световни компании. Предполагам че е заради Брекзит и недобрите перспективи пред тютюнопушенето, но и щом вече е отразено в цената, мисля че не е зле. A и щом данък дивидент е 0%...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
            Колеги, в платформата на Елана, акцията на Royal Dutch Shell Plc B ми я дава на цена 2545,00 GBp. В същото време дивидента е около 47 цента, и пише че дивидентната доходност е над 5%. Т.е. цената на акцията е 25,45 паунда, или се бъркам? Защо го изписва 2545 тогава?
            Щото островняците са обратняци, напук правят всичко наопъки, а цялото им северно мъжко население носи фусти, карирани като на японски ученички. И аз така се чудех и маех навремето - колко е необлагаемият дивидентен минимум (5 Б) - 5 Бабета или 5 Бимберици.

            Нищо не им харесвам на тия, освен компаниите и данъците

            Иначе Наивников ти е казал. Хубаво е, че бройкаш Мидички - ама сега - като скокна слузта, скъпички са. Трябват ти на тая цена, ама в евраци. И да - дивидент - 0.47 Зеленички - ти ще го получаваш в евраци.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

              Котировките в GB са в пенсове.
              Така и предполагах, но реших да питам. Благодаря ви.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                Колеги, в платформата на Елана, акцията на Royal Dutch Shell Plc B ми я дава на цена 2545,00 GBp. В същото време дивидента е около 47 цента, и пише че дивидентната доходност е над 5%. Т.е. цената на акцията е 25,45 паунда, или се бъркам? Защо го изписва 2545 тогава?
                Котировките в GB са в пенсове.

                Коментар


                • Колеги, в платформата на Елана, акцията на Royal Dutch Shell Plc B ми я дава на цена 2545,00 GBp. В същото време дивидента е около 47 цента, и пише че дивидентната доходност е над 5%. Т.е. цената на акцията е 25,45 паунда, или се бъркам? Защо го изписва 2545 тогава?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Rational Investor Разгледай мнение
                    Доста от потребителските компании като P&G, PepsiCo, General Mills паднаха до ново годишно дъно последната седмица. Възползвате ли се от спадовете?
                    P&G аз попоглеждам я - да - поспихнала - ама 2.75% дивидентна доходност - значи още недостатъчно спихнала. Аз търся дивидентна сгода над 4.5%. Да сляза под 4% - трябва ного стратегическа компания, представляваща при туй важен дялан камък в зидът на моята стратегия. Да сляза под 3%... трудно ще се навия. Вярно - дивидентът расте във времето - компанията - могъща - но трябва да чакам 5 години, та дивидентът сгоден да ми стане.

                    Жонсън и Жонсън като компания за мене е дори по-секси според мене - ама там пък дивидентната сгода е дори под 2%.
                    Last edited by Императорът; 21.04.2018, 12:49. Причина: G&G
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Доста от потребителските компании като P&G, PepsiCo, General Mills паднаха до ново годишно дъно последната седмица. Възползвате ли се от спадовете?

                      Коментар


                      • AENA
                        http://www.bolsamania.com/noticias/e...--3250212.html

                        Коментар


                        • Дивидент от GSK - пъкнал. 0.192 евро на акция.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                            Къде тук виждаш име на посредника? Пишеш, аз императора съм чуждоземец и това е
                            https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fw8ben.pdf
                            валидност 3г. в моя случай - до 31.12.2020

                            Коментар


                            • Дивидент от Rio Tinto - пъкнал. 1,482 еврака на акция. Пръви и традиционно по-сосен шесмесечен, рекордно голям за тази твърде могъща компания.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                                Да, ама те ще кажат: "Чували сме за тебе, Импе - ти: прочут по целият свят, ама при нас като акционер е написано: "Euro finance"
                                то по тая логика има и за юридически лица предполагам форма, ако са я попълнили тях облагат ли ги с 10%, а на теб да ти взимат 30%
                                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                                Коментар

                                Working...
                                X