IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос-дивиденти

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Впиши си ги в декларацията щом искаш с документ от ИП..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


      Ще опитам да отговоря на въпроса, въпреки че може да събудя звяра...

      1. На горния ти въпрос - лично аз не схващам, на кого пък трябва да доказваш доходите си от дивиденти, освен, например на благоверната /съпругата/, която /може би/ периодично се заема да претършува фонда ти "и аз съм човек!", като винаги знае по-добре от самият теб - кои са твоите скришни места... Та, обарва тя твоите пачки от дивиденти - и веднага острото ѝ око забелязва, че една от пачките липсва!!! Човече, наистина не зная как би могъл да докажеш липсата... Препоръчвам ти в тоя случай - направо да си признаеш кой бардак си посетил..., да я оставиш да се разяри до степен "Отивам при мама!" - иииии..., чак тогава да ѝ покажеш диамантените обеци, които си ѝ купил /с половината от пачката!/. Гаранция, че си "доказал" дохода си!

      2. Сега по-сериозно: всички доходи се декларират /но НЕ се доказват, което иска твоята съпруга /, въпреки, че са ти удържали данъка на изхода на дружеството, защото има изискване към: Доходите, които се декларират в ГДД /годишната дан.декларация/ от физическите лица, а именно:
      • .................................................. ..........................
      • Други доходи – обезщетения за пропуснати ползи, неустойки, парични и предметни награди, лихви, дивиденти и др.
      • ...............................................
      Всички посочени доходи, които се декларират в ГДД се смятат за придобити на датата на плащането на дохода .....

      Възможно е и да имаш право да ползваш някои от данъчните облекчения, които или не са ползвани чрез работодателя ти, или, които се ползват само чрез подаване на ГДД.


      Зная, че са малко тия, които декларират пачките от дивиденти, защото били вече обложени. Последното не е /уважителна/ причина да не се декларират същите. Е, не зная на някого да е наложена глобата от 500 лв. /май толкова беше/ за това, че не е декларирал горните...

      /ако няко ме поправи С НЯКАКВИ ОСНОВАНИЯ, мога да променя мнението си/

      Поздрави!
      Искам да ги докажа пред държавата. Все пак това си е доход.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Не се занимавай с простотии.....

        Цоцам дивиденти в България от 18 години, в небългария от около една.


        Ти отново ли се появи в стил "на всяко гърне - мерудия"? Чист спам!

        Защо не кажеш нещо по същество? Всичко в твоя пост вече е казано по-долу.

        Кой от тук представените никове не "цоца" дивиденти, че някои - дори преди повече от 18 години? Хайде малко по онова, от което се интересува питащият. Става ли?

        Коментар


        • Не се занимавай с простотии. Не знам някой да е декларирал и да са го погнали - още повече, че с данък те очесват още от компанията. В данъчната декларация има раздел само за подобни доходи от чужбина - и то май не от дивиденти, но от търговийка.
          Друг въпрос, че тия в НАП не знаят колко уши имат по тимбериците, камо ли, че ти си получил дивидентченце от Адмирал Труп (напримерно).

          Цоцам дивиденти в България от 18 години, в небългария от около една.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Благодаря.

            Изчетох ги по диагонал, НЕЗАВИСИМО, че въпросът не ме касае. /чиста загуба на време за мен, но хайде - до тук ще го прежалим някак/. Стигнах до третото линкче. Там имам някои съмнения, очевидно - и пропуски /няма да коментирам/, но повтарям: не ме касае и не искам да влизам в материята с още повече странични документи, защото в тия трите има препратки към други... Нямам интерес.

            хубава вечер!

            Коментар


            • Да, дивидентите се декларират и данък се удържа при източника..
              Last edited by Kiro; 24.03.2017, 20:03.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                Напълно е възможно. Може би се занимаваш с одити, данъци... Ако може и някое достатъчно достоверно линкче да дадеш - цена няма да има мнението.
                http://www.nap.bg/page?id=373
                http://www.nap.bg/page?id=500
                https://www.tita.bg/page/388
                Мненията ми не са препоръка за търговия.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
                  Дивидентите с източник страната не се декларират от лицето, получаващо дохода, а само от лицето източник на дохода. Задължително се декларират тези получени от чужбина, независимо дали са обложени при източника.
                  Напълно е възможно. Може би се занимаваш с одити, данъци... Ако може и някое достатъчно достоверно линкче да дадеш - цена няма да има мнението.

                  Коментар


                  • Дивидентите с източник страната не се декларират от лицето, получаващо дохода, а само от лицето източник на дохода. Задължително се декларират тези получени от чужбина, независимо дали са обложени при източника.
                    Мненията ми не са препоръка за търговия.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                      А как доказвам доходите от дивиденти?

                      Ще опитам да отговоря на въпроса, въпреки че може да събудя звяра...

                      1. На горния ти въпрос - лично аз не схващам, на кого пък трябва да доказваш доходите си от дивиденти, освен, например на благоверната /съпругата/, която /може би/ периодично се заема да претършува фонда ти "и аз съм човек!", като винаги знае по-добре от самият теб - кои са твоите скришни места... Та, обарва тя твоите пачки от дивиденти - и веднага острото ѝ око забелязва, че една от пачките липсва!!! Човече, наистина не зная как би могъл да докажеш липсата... Препоръчвам ти в тоя случай - направо да си признаеш кой бардак си посетил..., да я оставиш да се разяри до степен "Отивам при мама!" - иииии..., чак тогава да ѝ покажеш диамантените обеци, които си ѝ купил /с половината от пачката!/. Гаранция, че си "доказал" дохода си!

                      2. Сега по-сериозно: всички доходи се декларират /но НЕ се доказват, което иска твоята съпруга /, въпреки, че са ти удържали данъка на изхода на дружеството, защото има изискване към: Доходите, които се декларират в ГДД /годишната дан.декларация/ от физическите лица, а именно:
                      • .................................................. ..........................
                      • Други доходи – обезщетения за пропуснати ползи, неустойки, парични и предметни награди, лихви, дивиденти и др.
                      • ...............................................
                      Всички посочени доходи, които се декларират в ГДД се смятат за придобити на датата на плащането на дохода .....

                      Възможно е и да имаш право да ползваш някои от данъчните облекчения, които или не са ползвани чрез работодателя ти, или, които се ползват само чрез подаване на ГДД.


                      Зная, че са малко тия, които декларират пачките от дивиденти, защото били вече обложени. Последното не е /уважителна/ причина да не се декларират същите. Е, не зная на някого да е наложена глобата от 500 лв. /май толкова беше/ за това, че не е декларирал горните...

                      /ако няко ме поправи С НЯКАКВИ ОСНОВАНИЯ, мога да променя мнението си/

                      Поздрави!
                      Last edited by безимeн; 24.03.2017, 19:03.

                      Коментар


                      • Ако ще доказваш , тогава декларираш по незнам кой си член. На мен счетоводителаката ми ги дегларира.После ти излират в НАП, като ти трябва дохода.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                          Нищо не декларираш, може да попиташ и посредника си за това
                          А как доказвам доходите от дивиденти?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                            Здравейте, искам да попитам, доходите от дивидент, обявяват ли се в данъчната декларация(за БФБ става въпрос)? Знам че данъка се удържа при източника, но въпроса ми е дали трябва да се деклрарират тези доходи, и ако да как? Предварително се извинявам ако темата не е за тук, или вече е била коментарана. След като получа отговор на въпроса, ще я изтрия... Благодаря
                            Нищо не декларираш, може да попиташ и посредника си за това

                            Коментар


                            • Въпрос-дивиденти

                              Здравейте, искам да попитам, доходите от дивидент, обявяват ли се в данъчната декларация(за БФБ става въпрос)? Знам че данъка се удържа при източника, но въпроса ми е дали трябва да се деклрарират тези доходи, и ако да как? Предварително се извинявам ако темата не е за тук, или вече е била коментарана. След като получа отговор на въпроса, ще я изтрия... Благодаря
                            Working...
                            X