IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лавена АД (LAV / LAVEN)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
    Проект на решение: Общото събрание на акционерите увеличава капитала със собствени средства на дружеството за сметка на натрупани резерви от минали години, при следните параметри:
    Размер на капитала преди увеличението: 319 981 лв.
    Стойност на увеличението: 7,999,525 лв.
    Източник на средствата за увеличението:
    - „Премии от емитиране на ценни книжа“ – в размер на 6,729,324.6 лв.
    - „Други резерви“ – в размер на 1,270,200.40 лв.
    Начин на увеличение: издаване на нови акции от съществуващата емисия акции на дружеството с ISIN BG11LASUAT14.
    Брой на новите акции: 7,999,525 бр.
    Вид на новите акции: Обикновени, поименни, безналични, с право на глас.
    Разпределение на новите акции: между съществуващите акционери на дружеството, пропорционално на участието им в основния капитал при съотношение 1:25 (издаване и разпределение на всеки акционер по 25 нови акции, срещу всяка 1 стара акция, притежавана от него).
    Добре, ще се раздвижи позицията.

    Коментар


    • Проект на решение: Общото събрание на акционерите увеличава капитала със собствени средства на дружеството за сметка на натрупани резерви от минали години, при следните параметри:
      Размер на капитала преди увеличението: 319 981 лв.
      Стойност на увеличението: 7,999,525 лв.
      Източник на средствата за увеличението:
      - „Премии от емитиране на ценни книжа“ – в размер на 6,729,324.6 лв.
      - „Други резерви“ – в размер на 1,270,200.40 лв.
      Начин на увеличение: издаване на нови акции от съществуващата емисия акции на дружеството с ISIN BG11LASUAT14.
      Брой на новите акции: 7,999,525 бр.
      Вид на новите акции: Обикновени, поименни, безналични, с право на глас.
      Разпределение на новите акции: между съществуващите акционери на дружеството, пропорционално на участието им в основния капитал при съотношение 1:25 (издаване и разпределение на всеки акционер по 25 нови акции, срещу всяка 1 стара акция, притежавана от него).
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Лавена АД-Шумен представи покана за свикване на Редовно общо събрание на акционерите и материали за общо събрание на акционерите, което ще се проведе на 19-06-2018г. от 13:00 часа в ШУМЕН-9700, ИНДУСТРИАЛНА ЗОНА, при следния дневен ред:

        Във връзка с решение на Съвета на директорите на „ЛАВЕНА” АД от 23.04.2018г. на основание чл. 223 от ТЗ във връзка с чл.115 от Закона за публично предлагане на ценни книжа Ви уведомяваме, че се свиква редовно Общо събрание на акционерите в „ЛАВЕНА” АД на 19.06.2018 г. (вторник), което ще се проведе от 13:00 ч. в сградата по седалището на дружеството – гр. Шумен, Индустриален квартал , при следния дневен ред:
        Точка 1. Приемане на одитирания Годишен финансов отчет на “Лавена” АД за 2017 година, Доклада на специализираното одиторско предприятие за извършен одит на Годишния финансов отчет на Дружеството за 2017 година и Годишния доклад за дейността на “Лавена” АД за 2017 година.
        Точка 2. Приемане на одитирания Годишен консолидиран финансов отчет на “Лавена” АД за 2017 година, Доклада на специализираното одиторско предприятие за извършен одит на Годишния консолидиран финансов отчет на Дружеството за 2017 година и Годишния консолидиран доклад за дейността на “Лавена” АД за 2017 година.
        Точка 3. Приемане на решение за неразпределение на печалбата на Дружеството за 2017 г.
        Точка 4. Приемане на годишния доклад за дейността на Директора за връзки с инвеститорите за 2017 г.
        Точка 5. Приемане на годишния доклад за дейността на Одитния комитет за 2017 г.
        Точка 6. Продължаване на мандата на досегашния Одитен комитет, избран с решение на Общото събрание на акционерите на Лавена АД на 23.06.2015 г за срок от 3 /три/ години в следния състав: Димитър Ангелов Лулчев - регистриран одитор, Красен Иванов Пенков и Спаска Методиева Кръстанова, при условията, гласувани на Общото събрание на „Лавена“ АД за избор на Одитния комитет.
        Точка 7: Промени в състава на Съвета на директорите като г-н Петър Александров Тренев да бъде освободен като член на Съвета на директорите. На негово място се предлага да бъде избрана г-жа Радостина Манахова за срок до 20.07.2020 г., на която дата изтича мандата на останалите двама членове на Съвета на директорите.
        Точка 8: Определяне на месечно възнаграждение и гаранция за управлението на новия член на Съвета на директорите, а именно месечно възнаграждение в размер на 220 (двеста и двадесет) лева и гаранция за управление в размер на 3 (три) брутни месечни възнаграждения.
        Точка 9. Освобождаване от отговорност на членовете на Съвета на директорите за дейността им през 2017 г., включително на предсрочно освободеният член в Съвета на директорите – г-н Димитър Иванов Найденов, съгласно извънредно Общо събрание на акционерите от 30.10.2017 г.
        Точка 10. Освобождаване на гаранцията в размер на 3 (три) брутни месечни възнаграждения, дадена от предсрочно освободения член в Съвета на директорите – г-н Димитър Иванов Найденов, като стойността й да бъде възстановена на последния.
        Точка 11. Избор на специализирано одиторско предприятие за проверка и заверка на Годишния неконсолидиран и консолидиран финансов отчет на “Лавена” АД за 2018 година – дружество с ограничена отговорност „Екип Одит“ ООД, със седалище и адрес на управление гр. Шумен, бул. „Симеон Велики“ 69, вх.2, ап. 33, ЕИК 127625027
        Точка 12: Увеличение на капитала на „Лавена“ АД със собствени средства на дружеството чрез издаване на нови акции.
        Точка 13: Избор на инвестиционен посредник, който да обслужи увеличението на капитала.
        Точка 14. Приемане на изменения в устава на „Лавена“ АД във връзка с увеличението на капитала и с цел привеждане на неговите клаузи в съответствие с актуалната нормативна уредба за публични дружества и отстраняване на технически грешки.
        Точка 15. Разни
        Life won't wait for you.

        Коментар


        • От търговията до производството Константин Шаламанов, председател на съвета на директорите и съсобственик на козметичната компания "Лавена

          https://www.capital.bg/biznes/interv...roizvodstvoto/

          Коментар


          • много активно напоследък, от началото на годината има сделки в 7 от 11 търговски сесии
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • на пандата не му се мести в шумен
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                да не земете вие двамата да кандидатствате :P
                кой ли от вас биха предпочели ...

                Споко, Лонгин! В момента няма такова предложение - като вид и размер, на което бих обърнал внимание. Казвам го, но категорично не съм воден от желание да се правя на интересен. Мотивът е друг. Просто аз съм в етап от живота си, в който не ми е ама никак интересно да вървя по вече извървяни пътища. Каквото било, било!

                Пандата пък е прекалено напред с материала и за него едно такова място ще е видимо тясно и не провокиращо го, в благородния смисъл на думата.

                Лавена трябва да си намери подходящ кандидат по мярка, чиито очи ще греят при перспективата да работи за тази компания в този етап от развитието и. Е, кандидатът ще трябва да предложи и той впечатляващи данни. Като съм чел биографията на Шаламанов, той много добре ше се ориентира за необходимия му човек.

                Има мегдан за големи и дръзки дела.
                Много е направено, още повече има напред.

                Коментар


                • да не земете вие двамата да кандидатствате :P
                  кой ли от вас биха предпочели ...

                  "the trend is your friend until the end..."

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                    Да, за нашия пазар това е един много приемлив материал. И аз като теб бих избрал по-добра осветеност и още по-пастелни тонове.
                    Знам, че нито един елемент в този продукт не е случаен, пък и със сигурност е трябвало да се постигне единство между вижданията и желанията на възложителя и рекламистите. Последните са се справили, но нямам идея дали им е било трудно.

                    Колкото до петното с името "бочко". Яркият дисонанс обърква. Дори и само този елемент би накарал някои по-изтънчени ценители да сбръчкат недоволно нос. Е, така е. Клипът е замислен като продуктова реклама, ама някому се е приискало да се вложат и елементи на имиджова. Пък ако може и от двете, пък ако може и по много. Най-добре: 2 в 1. Последните редове може и да звучат малко негативно, но истината субективно за мен е това, което изразих в първия пост: рязък скок до нова орбита. Много положителен сигнал!

                    Дано не прозвуча назидателно, нямам това намерение, вярвам на рекламистите, те са показали, че знаят как. Субективно бих заменил "петното" с един дискретен и изискан надпис в края на клипа: Продукт н а Лавена.
                    споко, като гледам търсят човек за маркетинг отдела в момента така че в бъдеще ще са по-добре

                    https://www.jobs.bg/job/4120446
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                      хареса ми рекламата, но мисля че щеше да е още по-добра ако бяха избрали по-топли тонове
                      Да, за нашия пазар това е един много приемлив материал. И аз като теб бих избрал по-добра осветеност и още по-пастелни тонове.
                      Знам, че нито един елемент в този продукт не е случаен, пък и със сигурност е трябвало да се постигне единство между вижданията и желанията на възложителя и рекламистите. Последните са се справили, но нямам идея дали им е било трудно.

                      Колкото до петното с името "бочко". Яркият дисонанс обърква. Дори и само този елемент би накарал някои по-изтънчени ценители да сбръчкат недоволно нос. Е, така е. Клипът е замислен като продуктова реклама, ама някому се е приискало да се вложат и елементи на имиджова. Пък ако може и от двете, пък ако може и по много. Най-добре: 2 в 1. Последните редове може и да звучат малко негативно, но истината субективно за мен е това, което изразих в първия пост: рязък скок до нова орбита. Много положителен сигнал!

                      Дано не прозвуча назидателно, нямам това намерение, вярвам на рекламистите, те са показали, че знаят как. Субективно бих заменил "петното" с един дискретен и изискан надпис в края на клипа: Продукт н а Лавена.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                        Да, Панда!
                        Благодаря, че на мен не ми стигна фантазията първо да я потърся и постна, пък после да ви досаждам с моите субективизми.

                        Изгледах я два пъти и .... това беше напълно очаквано, но сега я виждам по малко по-различен начин.
                        Карай!
                        Не се отказвам от думите си. Това ярко петно на екрана с името "бочко" ми иде малко повече сега, но буквално в просъницата онази вечер не съм му обърнал внимание.
                        хареса ми рекламата, но мисля че щеше да е още по-добра ако бяха избрали по-топли тонове
                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                          това ли е рекламата?


                          и ще си играете на буба лази
                          Да, Панда!
                          Благодаря, че на мен не ми стигна фантазията първо да я потърся и постна, пък после да ви досаждам с моите субективизми.

                          Изгледах я два пъти и .... това беше напълно очаквано, но сега я виждам по малко по-различен начин.
                          Карай!
                          Не се отказвам от думите си. Това ярко петно на екрана с името "бочко" ми иде малко повече сега, но буквално в просъницата онази вечер не съм му обърнал внимание.

                          Коментар


                          • това ли е рекламата?


                            и ще си играете на буба лази
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Преди два дни мернах една реклама за детски крем Бочко, която беше излъчена по някоя от големите телевизии. Продуктът /клипът/ беше на доста прилично равнище и това ме накара да се усмихна. Един продукт, който кореспондираше с добри образци на българския рекламен пазар. Заснет амбициозно и качествено. Излъчването сварих в по-късен час и ми костваше известно време да се центрирам и сам да се убедя, че това наистина е реклама на Лавена. Със сигурност при следващо гледане ще забележа и констатирам много повече детайли.

                              Израстването на компанията през последните години е видимо. От положение, при което сме били основно доставчик на изходни продукти за козметичната промишленост, вече се опитваме мотивирано да налагаме търговска марка на краен продукт на пазара, всъщност дори е по-правилно да се каже - на серия крайни продукти. Приемам за напълно естествено, че конкретният клип в по-голяма степен имаше характер на продуктова реклама - просто така се започва и това е естественият ход на нещата.
                              Вече става въпрос за друга орбита.

                              В по-следващ етап вече може да се мисли и за популяризиране по подходящ начин на марката Лавена, а някой ден може да се стигне и до имиджова реклама, която създава нагласи, настроения, емоция.

                              След добрите думи, които отправям до мениджмънта на компанията за конкретното достижение, искам да споделя, че тяхният стремеж да изведат компанията в друга лига се съчетава с неоткрито артикулирано, но очевидно желание това да се случи без присъствието на нас - дребните акционери и тези обстоятелства предизвикват едновременно и удовлетворение и огорчение.

                              Коментар


                              • Константин Шаламанов, "Лавена": Интернет помага и нашият традиционен бранш да расте

                                https://www.youtube.com/watch?v=3WE2DTz2kzg
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X