IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Видахим АД (4VD / VIDA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • VIDA - НАКЪДЕ??

    vinagi mi e bilo interesno tezi koito imat akcii na himko ... vida i podobni bili li sa vuv vraca.. vidin i t.n. znaqt li za kakvo stava na vupros izobshto.. za da raz4itat na neshto...

    Коментар


    • VIDA - НАКЪДЕ??

      XX, между ХИМКО, Кремиковци и Вида има сходни неща /предприятията са изтърбушени/ но и мого съществени разлики.

      Коментар


      • VIDA - НАКЪДЕ??

        Аз лично нямам дупе да играя тук.
        Признавам си, може би съм малко по-краен и малко по-емоционален точно по тази позиция. А относно схемите, тези които приватизираха Видахим са царе на определен вид схеми. Дано са решили да се преориентират...

        УСПЕХ НА ВСИЧКИ!!!

        Коментар


        • VIDA - НАКЪДЕ - up, up, up

          Потенциала не е толкова спекулативен, колкото фундаментален.Според мен си е чисто фундаментален.В дългосрочна перспектива ще сме свидетели на сериозен скок в цената на Вида.Разбира се това е прогноза аз не съм пророк.

          Коментар


          • VIDA - НАКЪДЕ??

            Мерси, Ювиги.
            И дума не може да става за заяждане. Уважавам всякакви мнения.
            И аз помня времената от по 5-6лв.
            След това следваха несъстоятелности и други простотии.
            От известно време има обаче промяна.
            Ще взема мнението ти под внимание, само дано да не робуваш на отдавна минали вече схеми.
            А да има спекулативна закачка не е нито малко нито лошо )
            Айде успех!!!

            Коментар


            • VIDA - НАКЪДЕ??

              Биче, не се заяждам, но в тази позиция има само спекулативна закачка.
              Това е толкова куцо предприятие, че Химко и всичко друго което давате за примери може да му диша прахта. Не зная откога го следите, но откакто го купи Пристисгруп, всяка година има по едно показно пускане на първа гума. Дори миналата година в Стандарт имаше статия за обезумелите от радост работници, които в еуфорията си бутали "миналогодишната" първа гума от завода до центъра на Видин. Ако си нямате работа намерете я тази статия, пълна е соц-патос и тъпизъм.
              В това дружество в момента работи само ТЕЦ-а, който обаче е крайно нерентабилен понеже е на кюмюр. Предполагам сте наясно със себестойността на ел. енергията произведена с въглища. А въглищата пък са вносни и т.н.
              А за гуми от ВИДАХИМ ще почакате докато ви мухляса семето.
              Ако поради стратегическото разположение на комбината, собствениците успеят да измислят някакво друго производство, тогава можем да видим някаква промяна във фундамента.
              Аз не бих си купил тази акция. А помня времето когато я търгувахме на 5-6 лв. преди да спре окончателно комбината.

              Коментар


              • VIDA - НАКЪДЕ??

                Във ВИДА ликвидността е основен проблем.
                Въпросът е кога ще бъде забелязана този позиция, която има доста як потенциал - както спекулативен, така и чисто фундаментален.
                Вижте как някой бавно, но славно прави портфейлче на тези бих ги нарекъл доста приемливи цени.
                Знаете ли кой може да е?

                Коментар


                • VIDA - НАКЪДЕ??

                  Не кавам, че не става. Аз също следя позицията, защото от позиции като VIDA, KREM, HIMKO, POLIM и други подобни се изкарват доста добри парички.

                  Интересно ми е мнението на Царя и какво точно той е видял във Вида? Ако говорим за фундамент Крем е доста по-добре, ако говорим за спекула Химко е доста по-добре, зашото е много по ликвидно.

                  Коментар


                  • VIDA - НАКЪДЕ??

                    ВИДА си става.
                    Пепи,
                    Ако се вгледаш по-внимателно ще разбереш, че търговията е слаба защото цените са ниски.
                    Много рядко някой се навива да продаде на сегашните цени, дори и тези с "работническите" акции.

                    Коментар


                    • VIDA - НАКЪДЕ??

                      ВИДАХИМ АД (VIDA) 8 Ноември 2004 09:23

                      Първата гума, която "Видахим" произведе от няколко години, е за трактор

                      Видинският химически завод "Видахим" произведе в края на миналата седмица първата си гума от няколко години насам. Това съобщи Сийка Минева, главен технолог на завода, уточнявайки, че гумата е тракторна. Тя е с размер 15.5х38 см и тегло 74 кг. Според Минева гуми с такъв размер не се произвеждат никъде в страната. Очаква се в рамките на седмица да заработят и съоръженията, които ще произвеждат гуми за леки автомобили и електрокари.


                      През юли 2002 г. заводът беше продаден за 1 лев на русенската фирма "Пристис груп - Водно стопанство". Компанията придоби 70% от капитала на "Видахим" и задължението да погаси дългове на завода в размер на 68.9 млн. лв. С приватизационния договор новият мажоритарен собственик пое и ангажимент през първата една година да инвестира 3.5 млн. лв., а за пет години инвестициите да достигнат 13.1 млн. лв. Обещано беше също така през първата една година да бъдат разкрити 140 работни места, а до края на петата - 680.


                      Днес в завода за гуми работят 100 души, а в целия комбинат около 600. От началото на 2003 г. досега във "Видахим" са инвестирани 11.4 млн. лв. В периода 2007 - 2013 г. се предвижда в производството да бъдат вложени още 30 млн. лв. и да бъде реинвестирана печалбата от около 29 млн. лв. До края на 2013 г. общият брой на постоянните работни места в предприятието ще достигне 1580 души.


                      Наскоро правителството разсрочи до 2012 г. общите публични задълженията на "Видахим" АД към държавата, които възлизат на над 24.9 млн. лв.


                      Първият завод на "Видахим" е изграден и пуснат в експлоатация в периода 1965-1969 г. Основната дейност включва производство на пневматични гуми за тежкотоварни, лекотоварни и леки автомобили, както и гуми за селскостопански и индустриални транспортни средства. В дейността на предприятието е включено и производство на синтетични коприни и влакна на база на полиамид, както и кордна тъкан, щапелни влакна и гранулати.


                      Дружеството разполага със собствени лаборатории за химически анализ на суровините и готовата продукция. Дружеството има собствени пристанище, жп гара, ТЕЦ, както и автобаза и летище.


                      "Видахим" беше обявен в несъстоятелност през юни 2001 г., след като не работеше близо четири години. Акциите на завода са листвани на фондовата борса, но с тях липсва активна търговия заради незавидното финансово състояние на дружеството. Регистрираният капитал на "Видахим" е 2.892 млн. лв.

                      Коментар


                      • VIDA - НАКЪДЕ??

                        Ами Вида беше в много тежко състояние, както Крем и Химко. Преди около 6 месеца мисля че беше пуснаха в производство първата гума от доста време насам. Вижте им показателите, вижте им задълженията и т.н.

                        Не искам да ви разубеждавам, но просто ми стана станно становището на Царя, защото той месеци наред плюе по Крем и Химко, а явно се кефи на Вида.

                        Коментар


                        • VIDA - НАКЪДЕ??

                          Не са ли доста високи тези нива за ВИДА.

                          Коментар


                          • VIDA - НАКЪДЕ??

                            XX
                            За първите две - горе-долу може и да си прав.
                            Не си съвсем прав за ВИДА, обаче.
                            Това е интересна позиция. Самият аз се опитвам да си формирам завършена представа за картинката там.

                            Коментар


                            • VIDA - НАКЪДЕ??

                              Царю, ти си много интересен човек. Плюев срещу Химко и Крем, а се радваш на Вида......

                              Че те са в същото окаяно състояние като горните две.

                              Коментар


                              • VIDA - НАКЪДЕ??

                                UP, UP, UP, UP.....

                                Коментар

                                Working...
                                X