IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Слънчев Бряг Холдинг АД (6SV / HSLB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • HSLB

    на кого са предоставени тези заеми?

    Коментар


    • HSLB

      знаете ли какви по-конкретно са вземанията на холдинга от свързани лица - 1,8 млн.

      Коментар


      • HSLB

        Kakvo samo go hvalite tova HSLB. Simona, znae6t i koj li ne 6to ne vzemete da si kupite? Tolkova aktsii ima, a i spored vas sa bez pari edva li ne. ili samo si govorite, za da se namirate na rabota

        Коментар


        • HSLB

          Ами как ще продават като някои рано-рано купиха над 800 акции по 9 лева?

          Коментар


          • HSLB

            И аз съм от тия дребните ама както казваш не щат да продават на тия нива и това си е

            Коментар


            • HSLB

              А и сега като гледам дребните се усетиха и опипват почвата да купят, ама продавачите се запъват

              Коментар


              • HSLB

                Ами то рано-рано тая сутрин някои яко си напазаруваха вече...

                Коментар


                • HSLB

                  Един от най-подценените холдинги в момента. А с оглед новините от вчера, цената му трябва да е двойна.

                  Коментар


                  • HSLB

                    Кво да гледаме, видяхме я. Казах, и други тоже казаха - ще дойде време, хотелите дето сега строят ги, да ги събарят. След 2 години с тоя темп Слънчев бряг ще стане пренаселен като Шанхайско предградие... :-)
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • HSLB

                      kolegi, vijte tazi statia. NIMA viarvate naistina,4e 4ujdi kurortisti s fiksirani mnogo meseci napred otpuski shte predpo4etat kurorti ot gradski tip......?????.....nezavisimo kolko stotici milioni se nalivat za dostroiavane i doustroistvo na tezi kurorti???? az dulboko se sumniavam ;-) pravete si sami izvodite:
                      ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                      в. Стандарт:*600 млн. евро вложени в Слънчев бряг

                      Близо 40 нови хотела се строят в курортите Слънчев бряг и Свети Влас. Повечето от тях ще бъдат завършени най-късно след три месеца за началото на сезона. Поне десетина от новостроящите се сгради обаче са в начален стадий и вероятно няма да отворят врати за лято 2005. С новите хотели легловата база в Слънчев бряг се увеличава поне с 5000 места. През последните години леглата в курорта са се удвоили - от 20 000 на 42 000, съобщиха от Съюза на частните собственици.

                      А официалните данни сочат, че от 2000 г. досега в Слънчев бряг са инвестирани над 600 милиона евро. Усилено строителство кипи и в Несебър и Равда. Там никнат десетки семейни хотелчета. Те обаче са с доста по-малък капацитет от тези в Слънчев бряг. Прогнозите са, че най-големият ни черноморски курорт ще открие идващия сезон най-малко със 150 функциониращи хотела. Поради липса на свободни терени на крайбрежната ивица сградите вече се изграждат на запад край главния път Бургас - Варна. Още в началото на миналото лято границите между Свети Влас, Слънчев бряг, Несебър и Равда бяха заличени.

                      Четирите крайбрежни селища се сляха заради масовото застрояване между тях. Границите им могат да определят само специалисти, и то с кадастър в ръка, твърдят архитекти. Много от частните собственици обаче не са доволни от десетките нови хотели, които никнат като гъби всяка година. От една страна, те създават жестока конкуренция, а от друга, отблъскват богатите туристи. В момента Слънчев бряг е най-гъсто застроеният курорт по цялото българско Черноморие.

                      Туроператорите отдавна алармират, че строителството трябва да се ограничи, защото чуждите туристи не харесват курорти от градски тип, където липсват паркове и зелени алеи. Досега обаче няма отлив на туристи. Дори напротив, желаещите да почиват в Слънчев бряг се увеличават. Тази година за първи път в историята на курорта туристи ще почиват през целия април. 10 000 австрийски пенсионери пристигат в предсезон. Първата група от 2000 туристи ще се настани в хотелите на Слънчев бряг в началото на следващия месец. Въпреки че строителните площадки са покрити все още със сняг, работата не спира. Хотелиерите се стягат за гости, които ще пристигнат точно след три седмици.

                      Коментар


                      • HSLB

                        HSLB е наи подценениа холдинг аз го следя от 4 години при капитал 400000 акции тои притежава 280000 акции на SLB а също еполу4ил дивидент от SLB за 3 години около 20 лв. на акция като не е разпре делял нищо на акционерите ,проблемът принего е некоректния мажоритар като пари4ните постъплени се влагат при завишени цени в полза на трети лица от групировката СИК [ ПИМБ СЕРДИКОМ Софииски имоти идр.].

                        Коментар


                        • HSLB

                          Е, не скочи толкоз бързо, Симона... Беше петарка, беше осмак... а 17 и нагоре постоя само един ден.

                          А сега не знам... навремето държеше 14% от слънчев бряг холдингът - а сега какво държи?
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • HSLB

                            Свалете си розовите очила, хора.Увеличавал си дела в ПИМБ??????Просто по този начин се преточва печалбата от холдинга в истинските собственици.Онова прословуто изкупуване до над 17лв. беше финансирано от ПИМБ и тя си прибра обратно парите като отстъпи дял от 1.5% за баснословната сума от 1.7 МЛНBGN.По онова време банка от мащабите на БИОХИМ струваше по-малко.Операцията беше много добре подготвена и блестящо изпълнена с дружество разполагащо с необходимия кеш по сметките си в онзи момент и достатъчно малка капитализация даже и при достигнатите цени.Стратегически интерес там СИК нямат, а и са достатъчно спокойни за позициите си, защото по- ниско ликвиден холдинг който е и атрактивен не знам да има на пазара.Дори и 100лв да оферираш няма да събереш 24% за някалко години.
                            Не си мислете обаче, че натрапвам мнението си, който е заинтересуван да заповяда.

                            Коментар


                            • HSLB

                              Да Император, много хора имаме хубави спомени от над 17 лева на акция (петорни печалби за една седмица). Но цената сега е наистина добра. Не забравяй, че оттогава са минали две години и половина (ако не се лъжа) и всичко останало се покачи страшно много. Затова си мисля, че ХСЛБ отново ще стане атрактивна позиция. За тези над две години холдинга даже си увеличи активите в ценни книжа с покупката на дял в ПИМБ.

                              Коментар


                              • HSLB

                                Съгласен съм със Симона, само ме е яд, че отворихте темата, вместо да си пълните тихо мълком.

                                Коментар

                                Working...
                                X