IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Булгартабак (BTH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://paper.standartnews.com/bg/art...article=294216

    Връщаме парното на столицата
    Ще играят с тайни оферти за “Булгартабак”, казва Трайчо Трайков

    - Ще има ли сделка за "Булгартабак" до края на годината?
    - Все още държим на този план. Има известни аргументи по отношение на това какъв метод на приватизация да изберем. Първоначалната идея, която и аз приех, беше за търг с явно наддаване. Но може би ще е по-подходящо да е с конкурс.
    Практиката показва, че от големите международни компании почти никой не участва в търг с открито наддаване. И второ, резултатите от такива проведени търгове не са чак толкова обещаващи. Ние сме длъжни да създадем предпоставки да се явят всички стратегически и финансови инвеститори, които биха приели нашите условия.
    - Конкурсът обаче няма ли да забави процедурата? Той се провежда по-дълго, а ако не се финализира до Нова година, холдингът изпада в нова пазарна ситуация, увеличение на цени, свиване на пазарен дял.
    - Да, затова бързаме. Основните съображения не са дали ще е с 2-3 седмици по-рано или по-късно. Най-бързо и за най-много пари би се продал на борсата вероятно. Но там пък продавачът няма никакъв контрол върху това кой купува.
    Няма и сто дни и тези господа разбраха къде са ..... комисионните.Поне ще го продадат ... заради тях.

    Коментар


    • Цигарена фабрика Пловдив може да приватизира БТ холдинг
      DarikFinance.bg, 17 септември 2009 12:38


      /© Снимка: sxc.hu
      Пазарният дял на Кингс Табако, новото име на Цигарена фабрика Пловдив, се е увеличил до 8%, а ръстът, който се отчита от началото на годината е близо 800%. Това съобщи изпълнителният директор на компанията Бойко Качулев. Очакванията на ръководството са пазарният дял в рамките на следващата година да достигне 18%.

      От началото на тази година дружеството е внесло в хазаната данъци и акцизи от близо 105 млн. лв., а до края на годината те ще се увеличат до 160 млн. лв.

      Инвестициите, направени до момента в Кингс Табако, са в размер на 60 млн. лв. Една част от тях са собствен ресурс, друга са банкови заеми, каза Качулев. Една от стратегиите на фирмата е да се възстановят районите с традиции в отглеждането на ориенталски тютюн и подпомагането на българските производители.

      Във фабриката вече са започнали тестове на нова линия за опаковки на цигарени изделия, скоро ще бъдат внедрени и две нови линии за производството на цигари, каза Качулев. Фирмата предвижда да построи и нова фабрика в Пловдив , която ще осигури работа на 150-160 души.

      Според него следващата година ще е тежка за бранша, заради новите акцизи и забраната за тютюнопушене на обществени места, която влиза в сила от 1 януари 2010 г. Въпреки това до края на годината цената на цигарите на Кингс Табако няма да се увеличава. Целта на фирмата през следващата година е 40-50% от производството да е за износ, казаха от дружеството.

      Във фирмата имат интерес към приватизацията на Булгартак холдинг, но това е въпрос на финансова преценка, каза още Качулев в отговор на журналистически въпрос.

      Припомняме, че Сигма консултинг купи над 78% от капитала на пловдивската фабрика за 30.8 млн. лв. На 16 юли Булгартабак Холдинг продаде дела си пловдивската фабрика на пода на Българската фондова борса.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от B.Graham
        А защо се получава тоя гап от почти 4 кинта? Да не би тия с ниските цени да са забравили да си отменят офертите?
        чакат на гюме

        Коментар


        • А защо се получава тоя гап от почти 4 кинта? Да не би тия с ниските цени да са забравили да си отменят офертите?
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от meche_cveti93
            Ееееееееееееееее ............. цяла кухня шницели.
            30 К .... следващото ниво е 26 а ти не вярваш и спокоен ден бил...
            Ми де да знам, че толкова шницели ще хвърчат
            Life won't wait for you.

            Коментар


            • ейй май се отпушихме тук ) мече махай ония десните )
              Нека си седат .... 15- 30 бройки през два лева .... нека да има желание за покупки защото през пет лева е трудно да се купува...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от meche_cveti93
                Ееееееееееееееее ............. цяла кухня шницели.
                30 К .... следващото ниво е 26 а ти не вярваш и спокоен ден бил...
                ейй май се отпушихме тук ) мече махай ония десните )
                Умереният риск винаги печели ! ))))))

                Коментар


                • Ееееееееееееееее ............. цяла кухня шницели.
                  30 К .... следващото ниво е 26 а ти не вярваш и спокоен ден бил...

                  Коментар


                  • Ееееееееееееееее ............. цяла кухня шницели.
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • !?!? 26 е в "Зоната на гапа"
                      Не им остава много време ако са сериозни и за да ползват направените оценки...... единственото което ми хрумва за забавянето е изчакването на оценителите за резултатите на тримесечието който може би ще са по добри от предишните по презумция..... летен сезон .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от meche_cveti93
                        След вчерашните кИфтета днес явно ще се почива.
                        Е аз не почивам ... а правя калабалък/ масовост/ ..... и от двете страни. Нашият човек ако не се появи до 13.00 ч. ще троябва след 26 лв. да чакаме....
                        !?!? 26 е в "Зоната на гапа"
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • След вчерашните кИфтета днес явно ще се почива.
                          Е аз не почивам ... а правя калабалък/ масовост/ ..... и от двете страни. Нашият човек ако не се появи до 13.00 ч. ще троябва след 26 лв. да чакаме....

                          Коментар


                          • След вчерашните кИфтета днес явно ще се почива.
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Въпросът е продавача дали е този дето се появяваше на аукционите
                              B.Graham,
                              той е.... и не иска да продава според мен повече на 22.5 лв.... засега...иначе и аз се бях наредил с 50 броя над 22 лв и не само аз / 700 акции купува над 22 лв./..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от meche_cveti93
                                Нямаше ме и съм изпуснал екшъна.Ама гледам на една сделка мина.Май са се уговорили.
                                Една сделка , но на два пъти по хиляда .... Хубавото е че вече има подкрепа на 22 ,5, 23 лв. защото миналата седмица много скочихме/27 %/ и беше важна тази подкрепа... за следващото ниво 25, 26 лв....
                                Не е препоръка....
                                Въпросът е продавача дали е този дето се появяваше на аукционите
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X