IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Булгартабак (BTH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Как е положението бойци? Много бързо напускате огневата позиция! Ще съборите индексите ей!
    Не е препоръка за каквото и да е.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от meche_cveti93
      Кой т'ва?И айде да му помогнеме след 29? Че дивидента от БРЕФ не е дошъл
      B.Graham,
      Е ще почакаме още малко и за дивидента от БРЕФ .... иначе май става въпрос за "златния лев ".... от 1996 г.
      Не схванах ама айде .....
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Кой т'ва?И айде да му помогнеме след 29? Че дивидента от БРЕФ не е дошъл
        B.Graham,
        Е ще почакаме още малко и за дивидента от БРЕФ .... иначе май става въпрос за "златния лев ".... от 1996 г.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от meche_cveti93
          Ау ,
          каква касапница е била и то благодарение на колегата с голямата захапка и с остри зъбки , акциза и анализ допълнение на уважавания от мен съфорумец Джау Голд.....
          Рекапитолация ...купени 80 акции , продадени 50 .... за цени няма да говоря , но са на плюс за разлика на портфеила......
          Утре продължаваме да помагам на колегата с многото зъбки да се разтоварва...но на по ниски цени ако се появи....
          п.п. Позицията придоби ликвидност , като акция от Софикс .... и трябва да купувам и продавам в неспецифична обстановка....
          Кой т'ва?И айде да му помогнеме след 29? Че дивидента от БРЕФ не е дошъл
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Ау ,
            каква касапница е била и то благодарение на колегата с голямата захапка и с остри зъбки , акциза и анализ допълнение на уважавания от мен съфорумец Jay Gould......
            Рекапитолация ...купени 80 акции , продадени 50 .... за цени няма да говоря , но са на плюс за разлика на портфеила......
            Утре продължаваме да помагам на колегата с многото зъбки да се разтоварва...но на по ниски цени ако се появи....
            п.п. Позицията придоби ликвидност , като акция от Софикс .... и трябва да купувам и продавам в неспецифична обстановка....

            Коментар


            • ЗА мен продажбата на Булгартабак ще бъде един ТЕСТ за честността на новия кабинет, защото и в ГЕРБ като българска партия си има кой да сгази лука ако Бойко ги остави без конторл.

              мече успех
              Бертрам,
              И аз така мисля ,че са много притеснени ...да не сгрешат. Изваждането на кирливи ризи и намирането на кусури не е като вземане на решения със съдбата и живота на хиляди хора , решаване бъдещето на един печеливш отрасъл и продажбата на прилична цена ...... а и за тях да има.
              Вчера прекалих с спора в една твоя позиция ... но узото в Солун е много евтино и го пробвах .
              Истината ,че който е влязъл в нея сега , даже и при доста резерви в момента в близкото бъдеще ще си върне вкараните средства ...е ако няма някой сакътлъци.Успехи и на теб в дружествата с начални букви Е и С ... латинско

              Коментар


              • анализаторът, анализа ти е доста повърхностен, без да се засягаш

                Първо кешът на фирмата е над 25 лв. на акция.
                Второ тя има пазарен дял от 47% ако не се лъжа..
                Трето има наложени марки на цигари (Виктори е най-силната), които струват пари (надявам се всички са съгласни че това е така)
                Счетоводната стойност е 50 лв. (доста от които кеш)
                Отделно имотите които спомена не се знае дали са осчетоводени по пазарна цена, аз дори не бях се замислил за тях за оценка...

                Престъпление ще е правителството ако поиска цена под счетоводната, а отделно трябва да има премия за марките, пазарния дял и т. н. горе описаното....

                Това не е препоръка за каквото и да било...

                Поздрави..

                Коментар


                • анализатора явно не е в час с цигарения бизнес, но му е простено.

                  проблема при приватизацията е ,че мераклии в БГ има , НО и да нискат не могат да си мерят п..ките с големите западни компании и АКО се стигне до надцакване са аут. затова толкова време си пипат ушите и приватизацията зацикля - хем да се продаде хем на наши хора, НО ако има явно наддаване...тогава нашите хора са извън играта.

                  Новото правителство ми изгледжа ОК, НО няма да е лесно. Христо Лачев макар и извън БТХ според доста хора не е изгубил влиянието си.

                  няма да се изненадам ако се опитат определен кръг хора първо да го обатачат здраво и после да го земат тънко при липса на чужд интерес

                  ЗА мен продажбата на Булгартабак ще бъде един ТЕСТ за честността на новия кабинет, защото и в ГЕРБ като българска партия си има кой да сгази лука ако Бойко ги остави без конторл.

                  мече успех


                  ПС мнението не е препоръка за покупка или продажба на акции
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от анализаторът
                    Булгартабак холдинг АД
                    тъй като meche_cveti93 поиска да пиша за БТХ

                    Народа отново очаква приватизация. Лично аз не разбрах дали нацяло на холдинга или поотделно на фабриките в Благоевград и София, мисля че още и Плевенската е техна, но тя е манипулационна, което не значи че си няма евентуален купувач.

                    Тези дни ме питаха какво мисля за БТХ.
                    Сега капитализацията му е 180 млн. лв.
                    Фабриките в Стара Загора и Пловдив бяха продадени за 48,6 млн. лв.
                    струват ли тези в София и Благоевград близо 4 пъти повече?
                    Вероятно имота на София-БТ на бул. Цар Борис III в София е скъп.

                    Но има няколко Но, което лимитират потенциала за ръст в капитализацията на БТХ.

                    1-во, ако се продаде не холдинга а дъщерните, докато парите стигнат до акционерите, ще има значителни загуби по правилата на бюрократичната машина

                    2-ро, на фабриките им е ценен лиценза. Така малките фабрики в Стара Загора и Пловдив са по-ценни, докато тези в София и Благоевград вървят с активи и други ненужни неща
                    3-то Стара Загора и Пловдив бяха купени от българи, не се реализира чужд интерес, както нямаше такъв и когато НДСВ направи конкурс но оферти не постъпиха (помня деня, всички очакваха че ще има интерес, въпреки че чуждите компании си казваха, че перспективите пред сектора са зле, защото вносните мита падат, а акцизите се вдигат, вече имаха и фабрика в Румъния, която бълваше цигари насам, голям смях беше, аз разбира се не се набутах в тия глупави надежди)
                    Philip Morris: За Булгартабак е твърде късно
                    http://www.investor.bg/?cat=107&id=67129

                    4-то Благоевград БТ се оплаква от дъмпинг на Пловдивската и Старозагорската. Тоест ако някой купи БЛАБТ, на кого ще прави дъмпинг? На себе си?

                    5-то цигари уж вече не е модерно да се пушат (на запад). Само в България и близкия изток все още здраво се пуши. Да видим докога

                    Така че вероятно ако се направи хубава приватизация 180 млн. лв. за активите на БТХ няма да са недостижими, най-вече заради земята на София-БТ (която не зная колко е точно, в интерес на истината), но по-големи суми биха били изненада за мен.

                    Чужденци едва ли ще се явяват, а ако се явят няма да дадат много пари. Българи едва ли ще се явяват, защото Пловдив и Стара Загора вече изиграха хода „малкия да изяде хляба на големия“

                    Дано бъда изненадан и БТХ бъде продаден за големите пари

                    Нека всеки решава сам
                    Не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.
                    анализаорът, колко е кеша на БТХ ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от meche_cveti93
                      Ако съм на един стратегически (пък и финансов) инвеститор ще настоявам в договора за покупка правителството да поеме ангажимент да пресече нелегалния внос (и производство в страната) на контрабандни цигари.

                      Така ще има някаква еквивалентност, която да гарантира интерес от инвеститори - БТХ ще изкупува минимални количества тютюн след приватизацията, но само ако контрабандата спре.
                      BGN,
                      Винаги съм мислил .... какво пречи на КФН и АП да изготвят един договор за изкупуване на дадено количество тютюн , запазване на толкова работни места , да се уточнят понятието финансов и стратегически инвеститор и минимална цена .... и да се пусне до всички ИП имащи право на търговия и да се подпише преди вкарване на поръчката в борсата ......
                      Аз принципно съм против подобна политическа намеса в даден бизнес. Защо трябва да има минимално количество изкупен тютюн? Ако има търсене на цигаритна БТХ, ще има изкупуване на тютюни, ако не -то риска се понася от всички.

                      Коментар


                      • Ако съм на един стратегически (пък и финансов) инвеститор ще настоявам в договора за покупка правителството да поеме ангажимент да пресече нелегалния внос (и производство в страната) на контрабандни цигари.

                        Така ще има някаква еквивалентност, която да гарантира интерес от инвеститори - БТХ ще изкупува минимални количества тютюн след приватизацията, но само ако контрабандата спре.
                        BGN,
                        Винаги съм мислил .... какво пречи на КФН и АП да изготвят един договор за изкупуване на дадено количество тютюн , запазване на толкова работни места , да се уточнят понятието финансов и стратегически инвеститор и минимална цена .... и да се пусне до всички ИП имащи право на търговия и да се подпише преди вкарване на поръчката в борсата ......

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от meche_cveti93
                          анализаторът,
                          Едно уточнение .... решението за приватизация е за продажба на целия холдинг и е минало през министерски съвет , народно събрание и е в АП....
                          Не могат да се разберат дали през борсата , явен търг или конкурс... през конкурса нещата са най тъмни и обикновено така партиите се финансират...но за съжаление това решение засега е последно ... Пловдив БГ проявявя интерес а и марките цигари са с лиценз и запазена марка и фабриките бяха продадени без тях и са заинтересовани а и няколко банки свързани с руски и арабски капитали.... по слухове.
                          пожелавам късмет

                          Коментар


                          • Ако съм на един стратегически (пък и финансов) инвеститор ще настоявам в договора за покупка правителството да поеме ангажимент да пресече нелегалния внос (и производство в страната) на контрабандни цигари.

                            Така ще има някаква еквивалентност, която да гарантира интерес от инвеститори - БТХ ще изкупува минимални количества тютюн след приватизацията, но само ако контрабандата спре.

                            Коментар


                            • анализаторът,
                              Едно уточнение .... решението за приватизация е за продажба на целия холдинг и е минало през министерски съвет , народно събрание и е в АП....
                              Не могат да се разберат дали през борсата , явен търг или конкурс... през конкурса нещата са най тъмни и обикновено така партиите се финансират...но за съжаление това решение засега е последно ... Пловдив БГ проявявя интерес а и марките цигари са с лиценз и запазена марка и фабриките бяха продадени без тях и са заинтересовани а и няколко банки свързани с руски и арабски капитали.... по слухове.

                              Коментар


                              • Булгартабак холдинг АД
                                тъй като meche_cveti93 поиска да пиша за БТХ

                                Народа отново очаква приватизация. Лично аз не разбрах дали нацяло на холдинга или поотделно на фабриките в Благоевград и София, мисля че още и Плевенската е техна, но тя е манипулационна, което не значи че си няма евентуален купувач.

                                Тези дни ме питаха какво мисля за БТХ.
                                Сега капитализацията му е 180 млн. лв.
                                Фабриките в Стара Загора и Пловдив бяха продадени за 48,6 млн. лв.
                                струват ли тези в София и Благоевград близо 4 пъти повече?
                                Вероятно имота на София-БТ на бул. Цар Борис III в София е скъп.

                                Но има няколко Но, което лимитират потенциала за ръст в капитализацията на БТХ.

                                1-во, ако се продаде не холдинга а дъщерните, докато парите стигнат до акционерите, ще има значителни загуби по правилата на бюрократичната машина

                                2-ро, на фабриките им е ценен лиценза. Така малките фабрики в Стара Загора и Пловдив са по-ценни, докато тези в София и Благоевград вървят с активи и други ненужни неща
                                3-то Стара Загора и Пловдив бяха купени от българи, не се реализира чужд интерес, както нямаше такъв и когато НДСВ направи конкурс но оферти не постъпиха (помня деня, всички очакваха че ще има интерес, въпреки че чуждите компании си казваха, че перспективите пред сектора са зле, защото вносните мита падат, а акцизите се вдигат, вече имаха и фабрика в Румъния, която бълваше цигари насам, голям смях беше, аз разбира се не се набутах в тия глупави надежди)
                                Philip Morris: За Булгартабак е твърде късно
                                http://www.investor.bg/?cat=107&id=67129

                                4-то Благоевград БТ се оплаква от дъмпинг на Пловдивската и Старозагорската. Тоест ако някой купи БЛАБТ, на кого ще прави дъмпинг? На себе си?

                                5-то цигари уж вече не е модерно да се пушат (на запад). Само в България и близкия изток все още здраво се пуши. Да видим докога

                                Така че вероятно ако се направи хубава приватизация 180 млн. лв. за активите на БТХ няма да са недостижими, най-вече заради земята на София-БТ (която не зная колко е точно, в интерес на истината), но по-големи суми биха били изненада за мен.

                                Чужденци едва ли ще се явяват, а ако се явят няма да дадат много пари. Българи едва ли ще се явяват, защото Пловдив и Стара Загора вече изиграха хода „малкия да изяде хляба на големия“

                                Дано бъда изненадан и БТХ бъде продаден за големите пари

                                Нека всеки решава сам
                                Не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X