IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Албена АД (ALB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

    Бозата чак сега прочетох поредните ти небивалици. Ти така и не разбра, че най-много от всичко не понасям комунистите и ДПС (прави разлика от турците като население). Ти много повече ми приличаш на комунист и затова те атакувам остро от доста време. Защото само комунистите недоволстват от приватизация, от уволнение на работници и т.н. Те също така си правят малоумната сметка, колко струвало БТК, а пък за колко я били продали, сравнявайки с цената, формирана на борсата на миноритатен пакет, доста време след приватизацията на мажоритарния. Също така господата комунистите също като теб си мислят, че държавата можела някак си да управлява качествено търговско дружество. И т.н. Не ми се занимава повече с теб.

    Коментар


    • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

      Императоре
      забравих да ти кажа нещо за свързаността на Албена и осигуряването на работа за дъщерните му дружества. Най малкото върху което можеш да поразсъждаваш е къде остават печалбите и на какви цени се продава продукцията им в Албена. Така че не се надявай скоро на нещо повечко от това да си помечтаеш за добри инвестиции

      Коментар


      • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

        Императоре
        само се моля да не си толкова информиран и за другите си инвестиции, колкото за ALBHL и дъщерните му дружества, защото не ти завиждам. Ако си чувал за станове STB производство 60 години ще ти стане ясно за какво става въпрос. За да ти дам един безплатен съвет ако толкова ти се нрави текстилния бизнес в страната, който вече позамира заради куп външни фактори (между другото в Европа такъв повече няма с изключение на бившите съветски републики) по добре инвестирай в МАК Габрово. Там поне има защо. А в Добруджански текстил от създаването на предприятието инвестиции не са правени мой човек. А продукцията им е толкова лоша, че няма никакъв пазар и никой вече в България почти не тъче на тези станове с малки изключения във Вратица (не лошо предприятие , собственост на Доверие). Но толкова с безплатната информация. Повече ако искаш имам часова ставка не много висока ще ти дам повечко.

        Коментар


        • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

          Imperatore uvajavam poetichnata ti dusha, no samo ne razbiram zashto izpolzvash obidni dumi. Ne me zasiagat ni nai-malko, no tova ne govori dobre za teb. Kakav primer davash na uchenitsite?
          Bozata me e izprevaril - zashtoto tova, koeto e napisal shtiah da ti go kaja. Samo edno drujestvo za primer Ecoplast - sazdadeno za da proizvejda alum. dograma za Albena. Povecheto dashterni drujestva na ALBHL SA TAKA. I ako ne go znaesh jalko.
          V tsialata tazi meshavitsa riskovoto drujestvo e Albena. Ako to falira shte povleche i vsichki ostanali - i togava nikoi niama da te pita za Torgoterm, ALB avtotrans i sie. Riskuvash da si darjish aktsiite kato zapalen kolektsioner-filatelist.
          A za pokupkite ne se pritesniavaii. Otodavna sam kupil ALBHL, no za razlika ot teb sam go prodal.

          Коментар


          • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

            Двата холдинга, дато ги споменаваш са другите ми фаворити. Имам доста акции в дъщерните им дружества, бая повече даже отколкото в тия на Албена инвест.
            За информацията ти - не съм съвсем съгласен - напр. машините на Добруджански тесктил са подменени през периодът 2000-2001. Впрочем там нямам нищо.
            Вярно е, че повечето от тия дружества обслужват главно Албена и какво като?
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

              Императоре
              Наистина си се влюбил в холдинга, а не в девойчета и любовта ти е сляпа.
              Информационни технологии е най-лошия пример в който са хвърлени огромни пари и дружеството вече не съществува от поне две години. Екопласт не е на зелено, а е далавера с Албена и е едно от хилядите дружества за дограма в България, което обслужва само Албена. Добруджански братле е с техника от началото на миналия век и вечно на загуба, така че тури му пепел. Бряст донякъде е добре ама работи като да не е на загуба и почти само за Албена, Торготерм по същия начин, свързано с Албена и миналата година на голяма загуба. Така, че хайде да не говорим много. Само погледни оборота на две дружества от Стара планина холдинг и ще видиш, че консолидирания на Албена холдинг, заедно с Албена им дишат прахта. А за Доверие холдинг да не говорим. Не се влюбвай така, че утре да страдаш приятелю

              Коментар


              • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

                Извинявам се - Бернхард.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

                  Аз си знам...
                  Както беше казал Бернхар Завоевателят "Как да изнасилиш един стар рог, пълен с бира?"
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

                    Ne se znae!!!

                    Коментар


                    • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

                      Стига бе, клоуни, сега ще кажете, че влюбил съм се в... холдинг.
                      Аз си падам по девойчета, бе, хора!!! ))))
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

                        Lubovta e sliapa!!!

                        Коментар


                        • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

                          Кои дружества са се изправили на крака ли? Бряст-Д, Добруджански текстил, Торготерм... Холдингът налива доста пари в дъщерните дружества - в България 29, Албена автотранс, х-л Соколец /изцяло обновен/. Има и инвестиции на зелено - Екопласт, Информ.технологии - Албена...

                          Май просто вие имате някакви отрицателни емоции към Шулева и Албена инвест. Гризе ви, че не сте пазарували /поне акции на самия курорт/ навреме ли? Е, мене не ми пука - при цените, на които купувал съм... Просто няма как да остана прецакан. Иначе пак повтарям, не навивам никой да влиза в холдинга особено - просто щото е холдинг.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

                            Императоре
                            А да си наясно че България - 29 е на загуба и, че ще продължи да генерира загуби. А скоро смениха и изпълнителния му директор и сега е някаква жена, която хабер си няма от прежди и памуци. Не ти завиждам много. А що се отнася до Албена автотранс - също си назад. Там също смениха директора и сега за съжаление дружеството е в окаяно състояние. Дивидент няма да има приятел.

                            Коментар


                            • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

                              3G
                              Абсолютно си прав. А що се отнася до твърденията на Императора. Моля те посочи ми кои са тия дружества велики, които Лидето е оправила и са били лоши. Познавам ги всичките, като пръстите на ръцете си и мога да ти дам доста информация за тях. Няма приятел такова дружество. Още повече, че в портфейла на Албена холдинг няма никакво атрактивно дружество, за разлика от другите холдинги, като Доверие или Стара планина. Мога с часове да ти говоря, но няма смисъл да те убеждавам. Може би както казва 3G ти си се настроил положително по други емоционални причини.

                              Коментар


                              • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

                                Купил съм си Албена на 6.45-6.75. За холдингът... ако ме познаваше по-добре, щеше да знаеш, че принципът ми е НИКОГА да не пазарувам холдинги. Имам си акции на доста от дъщерните им дружества, тоже купени на добри цени, преди малко си купих и на България 29, тоже на добра.
                                И само казвам мнение, не карам никой да си пазарува каквото и да било - да не говорим, че повечето дъщерни на Албена инвест са непублични. Най-печеливше от тях е Албена автотранс - автобусите му щъкат навсякъде, дават и дивидент...
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X